Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet baj? Fogamzásgátlót...

Lehet baj? Fogamzásgátlót szedek, menstruáció első napjától, egy hétig volt enyhe barnázás az első levélnél közvetlenül menstruáció után, azóta semmi mellékhatás.

Figyelt kérdés

...Második levélnél már lefeküdtem a barátommal, mindig ugyanakkor vettem be, nem hánytam, viszont aznap amikor lefeküdtünk, nem 20 ó után vettem be kicsivel, hanem 22 óra után.


kösz


2009. jan. 3. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a 2 óra nem számít, nyugi!
2009. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor pár mp-es hasszurka, és pár óráig tartó mellfájás lehetett más miatt, ugye? (a menstruációm egy hete múlt el..)
2009. jan. 3. 00:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A barnázás azért volt, mert szokja a szervezeted a hormonokat. Ez még néhány hónapig előfordulhat, teljesen normális.

Az időpontokat nem kell annyira szigorúan venni. A lényeg, hogy az előző napi gyógyszerbevétel utáni napon ha nem veszed be ugyanakkor, azért +12 óránál több ne teljen el. Pl. ha te este 8-kor veszed be, azért reggel pótold, ha este kimaradt. Bár nekem volt olyan is, hogy 1 napot elfelejtettem, és másnap este 2-t vettem be. Nem történt baj. Ha fél év múlva még lenne közti vérzésed, barnázás, menj el dokihoz, mert lehet, hogy kevesli a szervezeted a hormont. Ezekben a mai fogigátlókban már nagyon kevés a hormon. Ha így lenne, kapsz másfélét, picit több hormontartalmút.


Egy 30 éves ex fogigátlós:)

2009. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :)
2009. jan. 3. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!