Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen fajta fogamzásgátló...

Milyen fajta fogamzásgátló tabletta az, amelyik nem rontja el a későbbi esetleges teherbeesést, hanem még segíti is?

Figyelt kérdés

Azt hiszem a hormontartalmút mondták nekem, ami "jót tesz" a nőknek, vagyis segíti rendezni a dolgokat és ha később abbahagyják, utána sem lesz gond a teherbeeséssel, hanem még jobban is fog menni.

Vagy félreértettem valamit, vagy rosszul tudta, aki mondta nekem, vagy ilyen tényleg van?

Eddig úgy tudtam, hogy a fogamzásgátlók csak elfedik a problémát és később még nehezebb tőlük teherbe esni.


nov. 14. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nekem nincs tudomásom hormonmentes fogamzásgátló tablettáról, mindegyik hormontartalmú. Legalábbis Magyarországon biztosan.


Másrészt meg igen, ha valami probléma van a hormonháztartásban, azt nem javítja meg a fogamzásgátló, sőt. Elfedi és amikor egyszer abbahagyja a nő, akkor a végén még ronthat is rajta. Ilyen, hogy segítse a későbbi teherbe esést, szerintem nem létezik, vagy nagyon ritka kivételes esetekben. Ha nem volt hormonprobléma eleve, akkor azon nem ront a tabletta szedése, inkább így mondanám. Ha volt, akkor az nem múlik el mágikusan magától, amíg a tablettával szünetelteti az ember a tüneteket, a probléma oka nem szűnik meg.

nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen csodaszerről nem tudok. És milyen problémát fel el? Szokták adni pcos-re, ott ez a helyzet valóban, de nem mindenkinek van ez a betegsége, aki fogamzásgátlót szed. Valóban segíti rendezni a ciklust, de ha valakinek rendszertelen volt előtte, valószínűleg a gyógyszer szedèse után is az lesz. A rendszertelenség okát kell megkeresni, de még így se lehetetlen teherbe esni.

Az pedig hogy nehéz a fogamzásgátló szedése után teherbe esni, az tévhit. Ha volt a szedés előtt problémád és az visszatér az elhagyása után, akkor azért nehezebb. Ha nem volt semmi bajod, a gyógyszer kiürül a szervezetedből napok alatt, ezért is kell kimaradt gyógyszernél kiegészítő védekezést alkalmazni.

nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
nov. 14. 12:59
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

egyik sem segíti, sőt. Ezek a peteérést illetve tüszőrepedést gátolják.

Az eredeti cél az volt velük, hogy fiatal házasoknál 1-2 évvel kitolják a gyerekvállalást, ez volt az Enovid indikációja anno.

Aztán most szedik a nők évtizedekig...

nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Csak elfedik a problémát. Sajnos saját bőrömön tapasztaltam. Elég fiatalon lett cikluszavarom, amit "beállítottak" a fogamzásgátlóval. Jobban mondva nem beállítottak, hanem leállították, a vérzésem ugyan rendszeres lett, de ugye az nem menstruáció, csak a gyógyszer megvonástól van vérzés ilyenkor. Amikor abbahagytam, mert babát terveztünk ugyan úgy össze-vissza jött meg, kiderült, hogy inzulinrezisztenciám és pcos-em van, amit ugyan elfedett a fogamzásgátló, de ennyi. Akkor mondta az endokrinológus, ha "ciklus beállításra" bármikor egy orvos fog.gátlót akar adni álljak fel és menjek haza onnan, mert nem arra van és ráadásul minden labor nélkül kaptam, mint kiderült nem is szedhettem volna, a vakszerencsén múlott, hogy nem lett komoly bajom belőle (hajlamos vagyok a trombózisra). Sajnos sok nőgyógyász úgy osztogatja a receptet, mintha cukorka lenne. Nem jó ciklus rendezésre, ráadásul elég sok kizáró oka van a szedésének, amit nem néznek sokan (mint a trombózis hajlam, aurás migrén stb)
nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!