Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló, antibiotikum,...

Fogamzásgátló, antibiotikum, teherbeesés?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Betegség miatt antibiotikum szedésére volt szükségem.

A fogamzásgátló tablettát a tablettaszünet letelte után 3 nappal tudtam elkezdeni.


Azt az információt kaptam a háziorvosomtól, hogy tévhit az, hogy az antibiotikum (Aktil Duo-T írt fel) csökkenti a fogamzásgátló hatását, illetve nem probléma, hogy nem időben kezdtem el szedni a fogamzásgátlót. Azonban ma épp ezek ellenkezőjéről olvastam.


Elmondaná valaki, hogy most akkor mi is a helyzet? Mert így már végképp nem értem. És kicsit megijedtem..


Köszi előre is a segítséget!


2023. okt. 10. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A betegtájékoztatót olvasd el, az a mérvadó.

Én biztos alkalmaznék kieg. védekezést ebben a hónapban.

2023. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

09.25. a menzesz első napja.

10.02. a tabletta elkezdésének napja, de azt 09.30.-n kellett volna elkezdeni. Az antibiotikumot is aznap (10.02) kezdtem el.

2023. okt. 10. 21:53
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

"09.25. a menzesz első napja."

Cica, fogamzásgátlót szedsz... NINCS MENSTRUÁCIÓD.

Az meg hótmindegy, hogy a megvonásos vérzésed mikor jelentkezett.

2023. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem probléma, hogy nem időben kezdted el szedni a fogamzásgátlót?! 🤣🤣

Végülis kinek mi a probléma. Egy teherbeesés a rossz szedés miatt nekem a probléma kategória lenne.


Nem véletlen van megadva, melyik nap kezd el, melyik nap tarts és mekkora szünetet. A mai gyogyszerek olyan kevés hormont tartalmaznak, kepesek 1 nap alatt kiürülni. Erre te 3 napot csúsztatsz ezen, és azt mondod nem probléma.

Ha az én dokim jelentene ki ilyet, ott látott volna utoljára.


Én védekeznék máshogy is mellette, hamár nem sikerült betartani a felteteleit.


Es de, az antibiotikum is gyengít a hatásán.

2023. okt. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 harebell ***** válasza:
100%

Nem tudom, mire alapozta a háziorvosod, amit mondott. A pontos szedés nagyon fontos, és én úgy tudom, az antibiotikum igenis csökkenti a hatékonyságát.


De amúgy mindegy is, ha csak 1%-ban is felmerül, hogy bármi miatt kevésbé hatékony, akkor min egy hétig érdemes gumit húzni, ha nem csak viccből szeded a tabit. Három napos csúsztatáskor alap, hogy védekezek máshogy is.

2023. okt. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utoljára látott engem is ez az orvos, elhihetitek. Sosem volt szükség antibiotikumra, amióta szedem a fog.gátló. Megkérdezte szedek - e valamilyen gyógyszert, mondtam neki, igen a tabit, de most késéssel tudtam elkezdeni. Erre mondta, hogy betegségre szedett gyógyszerre gondol, és egyébként is.. (amit a kérdésben már leírtam).
2023. okt. 11. 08:53
 7/11 harebell ***** válasza:
100%
Az antibiotikum egy dolog, de mi az, hogy késéssel tudtad elkezdeni? És nem védekeztél emiatt máshogy mellette? Ha három napig nem szedted, nyilvánvaló, hogy nem vagy/voltál védett!
2023. okt. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért tudtam később elkezdeni, mint ahogy lejárt a tabletta szünet, mert nem volt a gyógyszertárban ez a fajta gyógyszer. Aznaptól mentem a gyógyszertárba, amikor az utolsó levélben még volt egy heti.
2023. okt. 11. 09:57
 9/11 harebell ***** válasza:
100%
Én ezt értem, és nem is lecseszni akarlak, de ha ez az elsődleges védekezési módszered és tényleg nem szeretnél babát, akkor erre nagyon figyelni kell. Ha bármi miatt megcsúszik például, akkor alkalmazz kiegészítő védekezési módszert. Vagy a betegtájékoztató alapján, vagy a nőgyógyásszal konzultálj, de az általános ajánlás az, hogy legalább egy hétig (mármint ebben a konkrét esetben én azt mondanám, hogy a három nap csúszáshoz képest még egy hét). Remélem, most nem lett baj.
2023. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Hat nekem ez valahogy hihetetlen.

Az én fogamzásgátlóm sincs egyik gyógyszertárba sem.

Ennek ellenére ha ma odaszólok, holnap reggel mehetek érte. Ez 3 gyogyszertárra is igaz.

Emellett nem akkor talalom ki, hogy kell, mikor elfogy, hanem van annyi eszem, időben beszerzem.

2023. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!