Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítség úgy néz ki h IR...

Segítség úgy néz ki h IR beteg vagyok ma kaptam eredményt. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Szóval telefonon érdeklődtem az orvosom azt mondta menjek be jövő héten mindenképp gyógyszeres kezelés kell mert nem jó az inzulin azt hiszem magas de nem mondott értékeket.Azt mondta okozhatja ez azt,hogy nem maradok terhes.Most akkor gyógyszert kapok meg gondolom diétáznom kell?Milyen diéta kell ha magas az inzulin?Segítene valaki aki hasonló helyzetben van(volt?)?Köszönöm előre is
2011. nov. 2. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztencia?

Azt mondják, az a jobbik eset, mert az kezelhető.

Diéta: kb. mint a cukordiéta, valamint sport.

A GI indexet kell nézni, és lassan felszívódó szénhidrátokat enni. Ami felejtős: fehér liszt és cukor.

2011. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem igen magas az inzulinszint azt mondta az orvos,hogy ez így nagyon nem jó jövő héten megyek és beszélgetünk róla+kapok gyógyszert.Lassan szívódó szénhidrátok?Nem tudom mik azok ki fogja megmondani,hogy mit ehetek és mennyit?Barnacukor is felejtős?
2011. nov. 2. 20:20
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha IR-es vagy, akkor az első, amit meg kell próbálni az életmódváltás. Ha a doktor csak felírja a gyógyszert, akkor is meg kell reformálnod az életedet. A gyógyszer ugyanis csak addig hat, míg szeded, de gondolom, h életed végéig nem akarod magad mérgezni. A diétával (ami tényleg nem megerőltető) és nai kb 20-30 perc mosgással nagyon jól be lehet állítani. A lényeg, h napi 5-ször, esetleg 6-szor kell keveset enni. Az édessel sem kell nagyon leállni, persze, ha lehet, akkor jobb a diabetikus. Mértéktartás a kulcsszó.

Azért fontos csinálnod, h nehogy úgy járj, mint én, akinek zsírmája alakult ki és totál felborította a ciklusát.

2011. nov. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Van diétás oktatás dietetikusoknál. Én magánban voltam, a Mensmentisben. Elmondta a dietetikus, hogy milyen szénhidrátok vannak, mikor és mennyit ehetek ezekből, milyen ételeknek mennyi a CH-tartalma (pl a tej gyors felszívódású, reggelire nem is lehet inni).


Ami tilos volt nálam:

cukor (barna is!), helyette lehet édesítőszer pl xylit, fehérlisztből készült termékek (kenyér is, tészta is minél nagyobb arányban legyen teljes őrlésű)

dinnye-szőlő, mert gyorsan emeli a vércukorszintet.


Nem volt egyszerű, de meg lehet csinálni.

2011. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

GI táblázatokat keress, és a cukorbetegeknek szóló diétát és irányelveket. Ha egyedül nem megy, dietetikus segíthet.

Amúgy "csak" az egészséges táplálkozás alapjait kell megtanulnod. A barna cukor is cukor, csak színezett. Ugyanúgy finomítják. Ami esetleg jobb, az a méz vagy a finomítatlan nádcukor, de abban nem vagyok biztos, hogy inzulinrezisztenciakor lehet fogyasztani. Esetleg még a nyírfacukor vagy xilit jöhet szóba, de a dietetikus ezt is el fogja mondani. Az édességgel az a baj, hogy nemcsak cukor, hanem általában fehér liszt is van bennük, a kettő együtt gyilkos kombináció. Lehet persze mértékkel enni, szülinapkor, karácsonykor, de ha édesszájú vagy, le kell szokni. Ahogy az üdítőkről is.

[link]

Nem tudom, hogy cisztáid vannak-e, de ezen az oldalon az Életmód menüpontban nagyon sok hasznos tanácsot találsz a táplálkozással kapcsolatban. A PCOS gyakran jár inzulinrezisztenciával, azért. (Ha netán PCOS-d is van, akkor pedig endokrinológushoz fordulj, mert ez nem nőgyógyászati probléma. Ha nincs PCOS-d, akkor persze tárgytalan.)

Első

2011. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia!Ne keseredj el!STIVIA-val készített édességet ehetsz,pl:rengeteg sütit csinálok Tönkölybúzalisztből.A stivia kimondottan hasznos az IR-eseknél és a cukorbetegeknél.Sokat javít rajta.
2011. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat olyan aranyosak vagytok!Nem tudok róla,hogy PCOS-om lenne nincsenek cisztáim viszont a petefészkek meg vannak nagyobbodva.Egyébként most endokrinológushoz járok most váltottam át a nőgyógyászról és nagyon jól tettem.A styviáról(nem tudom jól írtam-e) már olvastam sokat holt tudnám olcsóbban beszerezni?Nagyon köszönöm a segítséget kicsit azért meg vagyok szeppenve:S de örülök is ,hogy úgy néz ki végre megvan a probléma több mint 3 év után.A privit külön köszönöm megyek az oldalra.Jajj remélem hamarosan sikerül a baba is:)Mindenkinek sok sikert aki babára vágyik!!
2011. nov. 3. 15:07
 8/14 anonim ***** válasza:
A stíviát gyógynövény boltokban kapni a leggyakrabban 2800-3800 forint között.Nem olcsó,de nagyon megéri szerintem!
2011. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam ez tényleg ilyen sokáig elég 20gr. 6kg cukornak felel meg?Pl. kávéba akkor nagyon kevés kell?
2011. nov. 3. 18:04
 10/14 anonim ***** válasza:
igen én 2-3 cseppet rakok a kávéba
2011. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!