Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1. lombikom nem sikerült,nem...

1. lombikom nem sikerült,nem jutottunk el a beültetésig.5 petesejt lett,de az 5. napra egy beültethető embrió sem maradt.Szerintetek mi lehet ennek az oka?Illetve milyen vizsgálatokat végezzünk el ennek kiderítésére?

Figyelt kérdés

nov. 29. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sajnálom, átérzem a helyzeteteket, mi is hasonló (bár nem teljesen ugyanaz) helyzetben voltunk anno.


Férjedet mennyire alaposan vizsgálták? Speciális spermium vizsgálatok voltak( DNS fragmentációs teszt, HBA teszt, ROS)? Szed valamilyen vitamint?


A te oldaladon: Mennyi idős vagy? AMH mennyi? Inzulinrezisztencia vizsgálat volt lombik előtt? SZedsz valamilyen gyógyszert? Pajzsmirigy rendben?


Illetve milen módszert használt az embriológus, hagyta, hogy meguktól termékenyítsék meg a petesejtet a spermiumok vagy ICSI volt?


Nagyjából ezek jutottak eszembe, de majd az orvosotokkal megbeszélitek. Ha egy tanácsot elfogadsz: Semmiképp ne engedd, hogy úgy akarjon titeket a doki újabb stimulációba belerángatni, hogy nem próbál valami megoldást találni előtte. Az, hogy nem sikerül egy beültetés, az megszokott, de hogy egy beültethető embrió se legyen, az már azért nem annyira (ezt nem én mondom, hanem anno az orvosunk mondta).

nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1 lombikból felesleges messzemenő következtetést levonni. Én is paráztam hasonló szitu miatt, az orvos megnyugtatott: elsőre a stimulációt sem feltétlen találják el. Következő lombiknál már 12 petesejtet szívtak le tőlem.
nov. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es kérdező kérdéseire a válaszok: Férjemnek sperma analizis vizsgálata volt, diagnózis: teratozoospermia.

Én 32 éves vagyok. AMH:1,6. Nem szedek semmilyen gyógyszert. Pajzsmirigy rendben.

Pont ezért szeretnék én is viszgálatokat, mert nem szeretnénk 2. alkalommal is így járni. Tudni akarom az okát, az orvosom viszont nem tudta megmondani. Ezért szeretnék újabb vizsgálatokat.

nov. 29. 20:39
 4/9 anonim ***** válasza:

A gyógyszerdózist nehéz elsőre tökéletesen belőni. Valószínűleg kevés volt az adag, azért lett csak ennyi petesejt.

Nekem is csak 5 petesejtet nyertek elsőre, abból mindössze 2 termékenyült meg, nem is mertem 5, csak 3 napig vinni. Addig eljutottak, de nem sikerült. Ha megpróbálom, valszeg nekem sem jutnak el 5 napig, nagy a szelekció.

Az orvos nyugtatott, hogy az első stimuláció mindig vaktában tapogatózás. Mondta, persze elmehetek vizsgálatokra, de szerinte egy után felesleges.

Igaza lett. Másodikra egyből emelt dózist kaptam, 12 petesejtem lett, abból 4 eljutott 5 napos állapotig, a beültetett kettő valamelyikéből lett a fiam.

Nekem fele akkora volt az AMH-m, mint neked.

Én is mentem volna 2 lombik közt mindenhova, valamit tenni akartam, nem csak várakozni, mert az olyan nehéz. 😔

nov. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Anno 4 évvel ezelőtt nekünk is így volt. Nekem 4 petesejtem lett, nálunk is az lett a végkonklúzió, hogy túl kis dózist kaptam, ezért nem is történt semmi kivizsgálás. Mondta is a doki, hogy csak a 3. kör után szoktak további vizsgálatra küldeni. Én barom, hallgattam rá. Nem sikerült se 2. se a 3. kör, akkor már 8 és 12 petesejtet szívtak le és volt ami eljutott az 5. napig de rossz minősítést kaptam, nem is sikerült.

Utána küldtek minket mindenféle vizsgálatra és kiderült hogy inzulinrezisztenciám van. Semmi nem utalt erre, jó a cukrom és vékony vagyok. 6 hónap volt, mire rábólintottak a 4. körre, mikor már fél éve tartottam a diétát és rendszeresen mozogtam. És akkor sikerült. Még fagyasztani is tudtak embriót. Most fogunk visszamenni a 2 fagyibabánkért.


Lehet, hogy csak rosszul stimuláltak, de az is lehet hogy más áll a háttérben. Én így utólag már bánom, hogy a 3. lombik előtt nem vizsgáltattam ki magam.Egy még csak balszerencse, de kettő már nem fér bele.

nov. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Mind az 5 petesejtem megtermékenyült, a 4. napra 3 maradt és az 5. napra "szétesett" mind a 3. De nem adjuk fel, nekivágunk 2. alkalommal is. Remélem több petesejt lesz és megélik az 5. napot.
nov. 30. 15:00
 7/9 A kérdező kommentje:
Elvégzünk még néhány kivizsgálást és úgy vágunk neki a 2. lombiknak.
nov. 30. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mi van veled mostanában?
febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csináltattunk vizsgálatokat: inzulinrezisztencia, trombózis vizsgálatok. Férjemnek DNS fragmentációs teszt, HBA teszt. Minden eredmény rendben. Intézményt váltottunk, május végén kezdjük a stimulációt. Reménykedünk!
tegnap 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!