Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a teendő ilyenkor az...

Mi a teendő ilyenkor az antibiotikum kúrával?

Figyelt kérdés
Nagyon beteg voltam már két hete, így antibiotikumot írt fel a háziorvosom, abból is a másodikat szedem már, ami végre használt. Mivel babát tervezünk, ezért teszteltem a második kúra elején (11.dpo), semmi nem volt, el is engedtem, elkezdtem a kúrát. 12.-en meg szokott jönni, nem jött. 13. dpo-n, ma teszteltem, halvány pozitív lett. Még lenne három szemem a kúrából (1 db/nap). A betegtájékoztató azt mondja várandósság esetén egyeztessek az orvosommal, az orvosommal viszont nem tudok egyezetetni holnaputánig, vagyis a kúra végéig. Szóval ilyenkor mit kéne tenni? :)
dec. 25. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy gondolom ilyen korai terhességnél még beszedheted, mert ilyenkor még nem kap belőle az embrió.
dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyógyszert kaptál?
dec. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni orvossal. Amúgy az antibiotikumok többsége teljesem biztonságos.
dec. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Hívj fel egy ügyeletet és ott kérdez rá
dec. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan beszedheted. Az antibiotikumok többségét simán lehet szedni terhesen (de minden gyógyszerre rávan írva, hogy terhesség alatt az orvossal konzultálj. Azon egyszerű okból, mert kismamákon nem lehet gyógyszert tesztelni (etikátlan) csak az adatokból következtetnek, hogy ártalmatlan). Az abbahagyott antibiotikum kúra amúgy több kárt csinál, rezisztens bacikat "tenyészt ki", plusz amik még életben vannak szaporodnak és visszaesel.
dec. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, folytatod.
dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen is lehet antibiotikumot szedni.
dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást, végülis mi is arra jutottunk, hogy valószínű nagyobb kockázat lenne abbahagyni és esetleg mégjobban beleesni a betegségbe (kezdődő tüdőgyulladás volt), mint beszedni még ezt a pár szemet.
dec. 25. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!