Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hasznos tanács ovulációs...

Hasznos tanács ovulációs teszthez?

Figyelt kérdés

Soha nem használtam még. Mennyit érdemes venni egy ciklusra? Milyen napszakban érdemes végezni? Bármi amire figyelni kell? Tényleg minden tanácsot szívesen fogadok :)

Nagyon szeretnénk már babát.


jan. 5. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Változó ki mennyit használ el :) van aki nagyjából egy héttel peteeres előtt kezdi van aki csak pár nappal előtte :) van aki csinálja napi kétszer van aki egyszer :) a lényeg hogy egy időbe essen :) amikor kipróbáltam én 10-es érzékenységűt rendeltem és a menstruacio után kezdtem el napi kettőt :) 11kor és este 7kor :) kiegészítettem hőmérőzéssel hogy biztosra tudjam, hogy megtörtént az ovulacio nem pedig csak magas LH csúcsokat látok így :) ne igyál tesztelés előtt legalább 2 órával hogy koncentrált legyen a vizeleted :)
jan. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 dobozzal szoktam egy ciklus alatt elhasználni. Ciklustól függően kezd el a tesztelést. Nekem pl 22-24 napos a ciklusom, változó, de mindig a 6. napon kezdem a tesztelést. Napi egy, este 18-21 óra között (lehetőleg ugyan abban az időpontban kb), előtte legalább 2 órát ne nagyon igyál, és ne menj pisilni sem.

Én a peteérés környékén (amikor elkezd láthatóan erősödni a teszt), napi 2x szoktam tesztelni. Délelőtt vagy dél fele, meg este a megszokott időpontban. Nekem volt már, hogy a délelőttinél volt pozitív, estére full negatív.

Az ovulációs teszt a ciklus bármelyik napján 2 csíkot mutat, de ez nem azt jelenti, hogy pozitív.

Én ebben a hónapban pl 2 fajta teszttel teszteltem. A képen levő alsót most használtam először.

[link]

Látszik, hogy a 12-ik ciklusnapon volt a legerősebb, illetve az alsó teszten a tesztcsík erősebb, mint a kontrollcsík. Ergó ez számít pozitívnak.

A teszt érzékenységét is figyelni kell, van, akinek pl egy 25-ös teszt nem lesz erősebb, mint a kontrollcsík, viszont egy 10-es érzékenységű már igen.

Nekem a fent linkelt képen mindkét teszt 25-ös érzékenységű, viszont az alsó tesztnél a tesztcsík erősebb, míg a felső tesztnél egyforma erősségű a két csík.

Ha pedig nem lenne esetleg erősebb a tesztcsík, akkor nem érdemes abbahagyni a tesztelést, mert lehet, hogy nem történt peteérés, és később pár nap múlva újra próbálkozik a tested.

A pozitív teszt után kb 12-36 órával történik meg a peteérés. A pozitív teszt másnapján van a peteérés, azaz az első negatív teszt napján, majd másnap (ovu utáni első nap) az 1 dpo, azaz a luteális fázisod első napja, ami általában fix. Nekem pl 11 napos a luteálisom, a 12.nap jön meg mindig, tehát az az új ciklus első napja.

Igyekeztem minden leírni, remélem nem maradt ki semmi :)

Ha van kérdésed, írj :)

És sok sikert! :)

jan. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) és így ha szinte majdnem fixen tudható az ovuláció, mennyi idő után sikerült a baba?
jan. 6. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:
A pozitív napon leginkább erdemes együtt lenni ugyanis a pozitív teszt után 24-36 órával történik az ovulacio (már ha megtörténik amit otthon hőmérőzéssel tudsz biztosra) addigra legyen ott várakozó sperma, élettartama átlag 3 nap de lehet több is:) 1es voltam
jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!