Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5,67 körüli TSH-val mit...

5,67 körüli TSH-val mit tehetek, amíg nem fogad a doki? Bármilyen jó tanács érdekelne.

Figyelt kérdés

Tegnapi eredményem szörnyű lett, azt tekintve, hogy 5 hónapja még 2,77 volt. Endokrinológushoz 1 hét múlva tudok menni. Addig bármi tanács mit tudnék tenni?

Szerves szelént szedtem 3 hónapig nőgyógyász javaslatára, úgy gondolta attól csökkenni fog, de csak még rosszabb lett.



2021. okt. 28. 16:08
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Azért 1 hét nem egy nagy idő, semmi bajod nem lesz addig...
2021. okt. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Egy hét alatt nem de már 3 hónapja a csodára várt a doki és hogy a szelén segíteni fog. De csak rosszabb lett. Már azt sem tudom mit szedjek vagy mit egyek/ne egyek addig hogy bármivel segíthessek a szervezetemnek😕
2021. okt. 28. 16:34
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Jódot szedsz vagy kerülöd?
2021. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
86%
Akkor majd egy hét múlva ad gyógyszert és kész.
2021. okt. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Korábban a multivitaminokban volt jód, azt letettem. De kevesebb mint 2 hónapig szedtem.

Anyukám hashimotos (neki tilos a jód) és örökölhetem ezért évente nézetek teljes labort. Az utóbbi években 2,6-3,1 közt vol a TSH-m. Évekig nem szedtem vitamint, néha téli időszakban valami multit. Most márciusban kezdtem femibiont majd trimesztert. De mióta a jódosat elhagytam most rosszabb lett. De korábban semmit nem szedtem akkor sem volt ilyen rossz eredményem még soha. Most hogy babát szeretnénk most egyre rosszabb 😕

1 hét múlva nem várom ezért is rossz ez mert 1 nappal a nem várt előtt van az időpontom. És ha esetleg most sikerült volna a baba nyilván minél előbb szeretnék jó eredményeket☹️

2021. okt. 28. 16:42
 6/44 anonim ***** válasza:
87%

PM alulműködésem van, sajnos tapasztalatból írom, hogy vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, meg tápkiegek nem fogják rendbe tenni az elcseszett hormonháztartásodat. Segíthetnek, minimális mértékben, de csodát nem várhatsz tőlük, különösen akkor nem, ha nem is tudnak hasznosulni, mert mondjuk amúgy meg totál szar az étrended meg az életmódod.

Amúgy ha 5 hónapja 2,77 volt, akkor nem aggódtál? Mert az is elég magas.

Ezt az egy hetet már kibírod, nem múlik rajta semmi, aztán elkezdheted a gyógyszeres kezelést. Egyébként annak is kell pár hónap, mire beáll, azt kb. háromhavonta ellenőrizni kell, igazítani az adagot stb. szóval a helyedben nem a gyerektémán pörögnék, hanem az egészségemen.

2021. okt. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4.8ról egy év volt mire lement. Utána kiderült még az IR is és ahogy az is kezelve lett terhes maradtam.


Sajnos a pajzsmirigy alulműködés alattomos, kb sírig gyógyszer kell a szintentartáshoz amit be kell állítani. 3 havonta endokrinológus. A nőgyógyászok ide kevesek. Nem is értem minek kótnyeleskedett bele ahelyett, hogy tovább küldött volna. De pl most nekem 3 hónap alatt a 6.8ról ment le 1.4-re, mert eltaláltuk a dózis emelést. Most kezdtem vele ismét foglalkozni, mert szeretnénk még egy babát.


Egy hét múlva mész dokihoz addig semmit nem tudsz tenni mert ez egy lassabb folyamat. Ha teheten terheléses cukrot és inzulint is nézess mihamarabb mert a pm alul müködés sosem jár egyedül.

2021. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os és 7-es.

Az eddigi 2,6-2,7-es eredményeimmel nem foglalkozott senki, igazából a referenciatartomány közepe volt, mivel 0,27-4,69 közt jó az érték.

Korábban sem volt alacsonyabb és az első gyermekem egyetlen próbálkozásból fogant és makk egészséges. Anyum betegsége óta nézetem gyakrabban.

A gyerektémán nem "pörgök" hanem nekiálltunk és barnázás miatt hormonpanelt kért az orvos, ott minden rendben volt, a TSH-n kívül, de nem akart egyből gyógyszerezni hátha elég a normoxil (szelén).

Nem változtattam semmi olyat az életvitelemen, ami ekkora romlást idézhetett volna elő.

Ennél magasabb TSH-val sem lehetetlen teherbe esni, csupán nem jó a magzatnak/embriónak. Mivel aktívan próbálkoztunk ebben a hónapban is és jövő péntekre nem várom, de csütörtökön megyek dokihoz így próbálnék bármit megtenni még ebben az egy hétben is ami segíthet.

Terheléses cukor, inzulin, minden eredményem rendben van, csak a TSH nem :/

2021. okt. 28. 18:51
 9/44 anonim ***** válasza:
78%

A normoxil az egy főleg inozitolt tartalmazó tápkieg, amit inzulinrezisztenseknek szoktak ajánlani, mivel a B8 vitamin segíthet a sejtek inzulinérzékenységét némileg visszaállítani. Megnézném azért én azt a hárompontos leletet.

Egyébként nem értem, miért nőgyógyásszal kezelteted az endokrin problémáidat, nem is az ő szakterülete.


2,7-es TSH meg már rég alulműködés, a referenciatartomány rég idejétmúlt, ezt az orvosok is tudják, már persze, akit kicsit is érdekel a dolog, nem a kóklerek. Amúgy teherbe lehet esni magasabb THS-val is, kérdés, hogy megmarad-e a terhesség, vagy vetélés lesz a vége. Ezért írtam, hogy az egészséggel foglalkoznék elsősorban, de téged csak a terhesség érdekel. Attól meg, hogy nem történt drasztikus változás az életmódodban, az nem azt jelenti, hogy eddig jó is volt, legalábbis a hormonháztartásod nem ezt mutatja.

2021. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Eddig nem volt endokrin problémám! Menstruáció előtti 5 napos barnázás miatt mentem nőgyógyászhoz. Ezzel gondolom egyetértesz, hogy nem endokrinológushoz kellett volna mennem... Az ott kért hormonpanel alkalmával lett magas a TSH-m. Azóta vártunk 2 hónapot hogyan alakul.

Évente nézettem a pajzsmirigy értékeimet, több orvos is látta és 3 alatt, de még 3,3-nál sem akartak gyógyszert írni. Most lett 5,67 a tegnapi eredményem. Ma kaptam beutalót és időpontot az endokrinológushoz.

2021. okt. 28. 20:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!