Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma van a nemvárt napja....

Ma van a nemvárt napja. Tegnapelőtt 10-es teszt negatív volt, ma a 20-as szintén negatív. Akkor már biztos nincs terhesség?

Figyelt kérdés
jan. 17. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

A "biztos" mindig egy erős kijelentés ilyen helyzetben, de tényleg nem valószínű, ilyenkor már legtöbbször mérhető hcg szint szokott lenni. De ha nem mérted mindenhogy, akkor csúszhatott az ovu, lehetett hosszabb a beágyazódás stb., szóval épp nem is kizárt.

Viszont mivel a hcg-nek 2-3 naponta kell duplázódni egészséges terhességnél (persze nőhet gyorsabban, de az nem kötelező), így semmi értelme nem volt így a két tesztnek.

Csak egy példa: tegnapelőtt már épp elindult valami a beágyazódás után, a hcg mondjuk 8, azt még nem mutatja ki a 10-es teszt. Egészségesen fejlődik a terhesség, mára duplázódik: 16. Azt megint nem mutatja ki a 20-as teszt...

jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi lett?
jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam orvosnál, kérdezte, hogy biztos pozitív volt az a teszt? Mert hogy ő semmit nem lát. Annyit mondott, hogy egy picit nagyobb a méhem és vastagabb a nyálkahártya, ezért elküldött laborba, hogy kizárja a méhen kívüli terhességet. Annak ma este lesz meg az eredménye. Az lehet, hogy egy több mint 5 hetes terhességet nem lát hüvelyi ultrahanggal?
jan. 24. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges, bár azért felszaporodásnak kéne legyen nyoma a méhben már 5 hetesen. Vagy később fogant a babád és 4 hetesen nem látni igazán semmit emiatt? Remélem a legjobbakat!


De máskor érdemes várni a 6-7. hétig, mert ilyen korán tényleg nehéz látni valamit.

jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lemaradtam kicsit... milyen pozitív tesztről beszéltetek a dokival? 🙃

A kérdésben két darab negatív tesztről van szó, semmi többről nem olvastam.

jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közben megjött az eredmény, 1200-ás hcg szintet mutat. Ez milyen idős terhességnek felel meg? Akkor miért nem látta az orvos?
jan. 24. 20:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Utánanéztem Googleben, mert ez a legegyszerűbb egy ilyen kérdés megválaszolására. A Google alapján 1000 HCG felett már látszódnia kell az ultrahangon is a terhességnek, az 5. héten a legmagasabb érték pedig általában 7500 lehet, de már az 1200 is azt jelzi, hogy valóban 5 hetes lehetsz.
jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!