Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő mire teherbe fogok...

Mennyi idő mire teherbe fogok esni?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta szedem a fogamzásgátlót és mostmár szóba került a baba téma köztük a férjemmel. Mennyivel előtte kellene abbahagyjam a fogamzásgátlót? Az orvosommal is kellene beszéljek?

6 év után nehéz lesz teherbeessek?


jan. 24. 19:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt senki nem fogja tudni neked megmondani, nekem pl 3 év volt
jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet megmondani. Remélhetőleg minden rendben van nálatok, akkor biztosan hamarosan. Ha egy éven belül nem jön össze, akkor meg elmész orvoshoz, mert valószínűleg valami gond van valakinél.
jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
10 évig szedtem egyhuzamban. Miután abbahagytam, a második hónapban terhes lettem ikrekkel. Az a terhesség sajnos idő előtt befejeződött. Onnantól kezdve, hogy újra menstruáltam a harmadik hónapban lettem terhes. Abból időrd született gyerekem lett, majd onnan kezdve megint 2 évig szedtem gyógyszert. Miután abbahagytam 1 évet vártunk a következő babára.
jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És a gyógyszer abbahagyásáról kell tájékoztatnom az orvost? Vagy csak abba hagyom és kész?
jan. 24. 19:40
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Az én orvosom azt mondta, hogy fél évvel előtte hagyjam abba a gyógyszert.

Azonnal terhes is lettem

jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

7 évig szedtem, abbahagyás után 3 hónapot javasolt a doki, hogy még védekezzünk. Ezután a második próbálkozós hónapban összejött a kisfiunk, szóval nem volt nehéz.

26 vagyok és most a 33. hétben vagyok.

jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én azt mondom rögtön az abbahágyása után érdemes próbálkozni.

A legtöbb meddőséget okozó problémát a fogamzásgátló elnyomja (endometriózis, pcos), ha valaki ezekre hajlamos akkor a fogamzásgátló abbahágyása utáni első pár hónapban van a legnagyobb esélye hogy teherbe essen, mielőtt a problémák kialakulnának/belobbannának.


Én egy évvel próbálkozás előtt hagytam abba (más okból), ez pont elég volt arra hogy a petefészkemben kialakuljon egy csokiciszta. Utána 3 év, egy lombik és egy műtét kellett ahhoz hogy teherbe tudják esni. Szinte teljesen biztos vagyok hogyha nem hagyom abba ennyivel korábban akkor simán összejött volna még mielőtt az a ciszta kialakulhatott volna.

jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én az abbahagyása után 4. hónapban estem teherbe. Nem védekeztünk közben. Ez mindenkinél más. 2-nál 2,5 év volt, pajzsmirigyemmel lett baj.
jan. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Miután abbahagytam a második hónapban már terhes lettem. Nekem a doki azt mondta, hogyha szeretnénk majd babát, hagyjam abba ès lehet nyugodtan probálkozni.
jan. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 évig szedtem, tavaly januárban hagytam abba, úgy terveztük novemberben neki állunk próbálkozni. Első hónapban teherbe estem. Én anno nem szóltam a nőgyógyásznak, hogy abba hagyom. Viszont rá 2 hétre mentem pont rákszűrésre, ott azért szóltam.

Azért hagytam abba januárban már, mert nagyon sok mellékhatást kezdtem tapasztalni és úgy voltam vele, hogy ha valami nem lesz rendben lesz idő kezelni. De szerencsére az irtózatos mennyiségű pattanáson kívül (amire még életemben soha nem volt példa és sajnos azóta is tart) csak előnye lett a dolognak.

jan. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!