Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 29x24 mm ciszta bal petefészek...

29x24 mm ciszta bal petefészeknél okozhat teherbeesési nehézséget?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron nagyon görcsölt a hasam, elment dokihoz, akkor még 2 db cisztám volt, az egyik 2 cm a másik majdnem 4 cm. Azóta a kisebb felszívódott, a nagyobb meg már csak kb 3 centis. Két különböző orvosnál is voltam, mindkettő azt mondta, nem okozhat gondot, nyugodtan jöhet a baba. Ez kb a 2. próbálkozós hónapunk.


Valahol mégis azt olvastam, hogy meg kellene műteni mert nehezítheti a teherbeesést.


Van valakinek hasonló tapasztalata?


febr. 29. 13:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam, hogy a menstruációm rendszeres, szépen megjön, nem befolyásol semmit se a ciklus hosszán, se a menstruációm erősségén.
febr. 29. 13:25
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy milyen ciszta. Ha endometriózis akkor bizony rontja az esélyeket. Rontja a petesejt minőségét, műtét után nagyobb lenne az esély.


Persze ez nem azt jelenti nem lehet vele teherbe esni. A terhesség lefolyását nem befolyásolja. Csak kisebb az esély a megtermékenyülésre.

febr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Voltam már várandós, csak sajnos az félbe szakadt egy genetikai rendellenesség miatt, azóta most próbálkozunk újra. Nem tudok endometriózisról. Akkor is az lehet, ha csak egyetlen egy cisztám van?
febr. 29. 14:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze.
febr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Nekem terhesseg előtt egy 6 centis cisztam volt, ott elvoltunk tiltva a próbálkozástol, mert túl nagy volt es műtétrol is szo volt. 1 hónapot kaptam, azalatt teljesen felszividott.

Terhesseg előtti hónapokban is volt több kisebb cisztam, illetve már várandósság elején is volt egy 2 centis, ami pár hónap alatt eltűnt.

Szóval szerintem nem okozhat gondot ha az orvosod nem mondta🙂

febr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!