Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki mennyi ideáig szedett...

Ki mennyi ideáig szedett terhességi vitamint a baba tervezéskor ?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok . Párommal 6 hónapja próbálkozunk baba tervezéssel de sajnos még nem sikerült . Két hónapja szedek terhességi vitamint .
márc. 3. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Baba tervezéskor nem szedtem terhesvitamint. Folsavat, heti 2-3 szemet, d vitamint és napi 400 mg e vitamint szedtem csak.
márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mennyi időre sikerült nektek a teherbeesés ?
márc. 3. 10:17
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem a vitamintól leszel terhesebb. Az terhesség alatt fontos, mert a gyerek elveszi, ami neki kell, maradjon neked is valami.

Ami előtte is kell, az a folsav/folát a babának, mert mire kiderül a terhesség, szinte már késő. Meg D vitamin. Ha abból kevés van, akkor nem fogsz teherbe esni. Ettől függetlenül szedhetsz terhes vitamint, de abban a D vitamin lófütty, szóval szedjél mellé.

Egyébként én is szedtem, de másokat is szedtem mellette, meg végig szedtem, tehát nem tudom, nélkülük mennyi idő alatt jött volna össze.

Először 5.próbálkozásra sikerült, vetélés lett. Utána megint 5.-re sikerült, ő remélem, marad.

márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 2021. június óta szedem folyamatosan. Akkor kezdtem, amikor próbálkozni kezdtünk, és szoptatás alatt lettem terhes a másodikkal, úgyhogy azóta is szedem. Egy kis multivitamin nem árt azoknak sem, akik nem akarnak babát, nem lesz bajod tőle, ha hosszan szeded.
márc. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
teherbe esésem előtt már 3-4 hónapja szedtem terhesvitamint illetve hormon tablettákat (Novafam) meg halolajjal kiegészitve,olyan jó lett tőlle a vérképem mint még soha.
márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első gyereknél egyáltalán nem szedtem.

Másodiknal elotte nem és aztán utána is csak az első trimeszterben.

márc. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2,5 évig, utána terhesség alatt is as most szoptatás alatt is szedem, szóval összesen már 3,5 éve.
márc. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Amugy voltál kivizsgálásokon?Vérvételen,endokrinológusnál? Szerintem babatervezés előtt nem árt egy teljeskörű kivizsgálás mert ha valami gond van azt minnél előbb lehessen kezelni.Elmondom nekem mi segitett:Elkezdtem egészségesen táplálkozni,sok zöldség csümölcs illetve nagyon sok omega 3zsirsavat fogyasztottam meg terhesvitamint szedtem és sok folyadékot ittam,ezek mellett még sok gyógyteát fogyasztottam:cicafarktea,kamillatea,palástfűtea,barátcserje,málnalevél.Illetve a párod is menjen el kivizsgálásra ha párhónap mulva sem jön össze és ő is kezdjen el vitaminokat ásványianyagokat szedni és táplálkozzon egészségesen.Illetve a férfiaknak is van külön multivitamin ami segiti a spermiumok minőségének javitását és termelését.
márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem szedtem
márc. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mikor elkezdtünk próbálkozni, elkezdtem szedni, majd 5 hónap múlva estem teherbe.
márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!