Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A legutóbbi (tavaly októberi)...

A legutóbbi (tavaly októberi) tsh véreredményem 1,80 volt, ez baba tervezéskor megfelelő?

Figyelt kérdés
Tegnap találkoztam egy barátnőmmel, és azt mondta, hogy mivel 3 éve próbálkozunk a férjemmel, nézzem vissza a leleteim. Felhívtam és felolvastam neki az eredményem. Erre a TSH eredményre azt mondta, hogy pont magas, a legjobb, ha 1 alatt van, de max 1,5. Egyébként Ő eü-s dolgozó. Ez lehet oka a sikertelen babavárásnak?? A másik pedig rendszeres prolaktin szintet mondott még, ami nagyon befolyásol mindent. Egyszer volt 3 szoros, másik hónapban normál érték

2018. júl. 26. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeséget mondott, 2-ig tökéletes a tsh érték teherbeeséshez, sőt a referencia érték olyan 4 körül van, az azért már nem a legjobb, de én pl. 3,8-cal estem teherbe, szóval abszolút jó az értéked, nem ez akadályozza nálad a teherbeesést.
2018. júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet az ingadozó prolaktin szintemmel?
2018. júl. 26. 12:44
 3/7 anonim ***** válasza:
A tsh érték tökéletes, eü dolgozóként jó nagy ökörséget mondott a barátnőd.A prolaktin szintet meg kell vizsgáltatni, túl magas érték okozhatja a teherbeesési problémát.
2018. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az az érdekes, hogy én is hallottam már ilyet, hogy az a legjobb babatervezéskor, ha 1,5 vagy az alatti. Lehet valaki különösen érzékeny rá, előfordul, hogy a te esetedben magas. Érdemes lenne ezt folyamatosan figyelni, a prloaktin szintet meg pláne. Valószínű az nagyon ingadozik esetedben.
2018. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem annak idejen az endokrinologus azt mondta, ő 1 alatt szereti tartani teherbeeseskor. Viszont az orvosok kozott (pl a haziorvosom) van olyan, aki meg 4 alatt okenak tartja. Ez egy velemenykulonbseg a szakteruletek kepviseloi kozott.
2018. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászom és endo dokim is azt mondta, hogy a tsh szint 2.5 alatt az ideális várandósság tervezésekor. A tiéd nagyon jó, én nem piszkálnám. Nekem pm alulműködésem van, 5 felett estem teherbe először, az sajnos nem maradt meg, majd tavasszal 3 körüli tsh-val lettem újra terhes. A gyógyszeradagom emelve lett, 1.8-ra lement, és problémamentes a terhességem, 16 hetes vagyok jelenleg. Amúgy 5-ös és 3-as tsh-val is az első hónapban összejött. Sajnálom, hogy ilyen régóta nem jön össze nektek, én egy meddőségi centrumot keresnék fel mielőbb. Férjedet kivizsgálták már?
2018. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lombiknal az 1 körüli tsh értek a megfelelő.


Érdemes lenne ki vizsgáltatni magatokat, meddőségi központban azért ok jobban értenek hozza. Párhuzamosan vizsgálnak és ha szükséges kezelni is tudnak

2018. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!