Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha egy ciklusban csak pár...

Ha egy ciklusban csak pár napunk van a teherbeesésre, akkor hogyan lehet ennyi nem kívánt terhesség? Az erőszakról nem is beszélve

Figyelt kérdés
El nem hiszem, hogy azok az esetek is pont véletlenül abban a pár napban sikerülnek, de akkor hogyan, miért? Aki meg tényleg babát szeretne meg hónapokig, évekig próbálkozik sokszor sikertelenül :(
márc. 22. 17:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
17%
Ez így nem igaz. Lényegében akármikor teherbe ehetsz, nem csak azon a pár napon. Annyi a különbség, hogy akkor nagy eséllyel, a többi napon pedig alacsonyabb eséllyel. Még akkor is teherbe ehetsz, ha éppen menstruálsz, csupán kicsi rá az esély.
márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
28%

#21 Tanulj még egy kicsit a női testről.

A petesejt 24 órán keresztül életképes. Attól hogy nem tudod mikor van ez a 24 óra attól még még csak abban a 24 órában termékenyülhet meg a petesejt. Ha ez a 24 óra letelik úgy hogy nem volt ott hímivarsejt akkor utána nem kisebb, hanem 0 az esélye a terhességnek arra a ciklusra.

márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
34%

22 szerintem kettőnk közül én vagyok a képzettebb a témában, csak mondom.... Nulla százalékos esély a terhességre akkor van, amikor kisgyerek vagy, idős vagy, vagy meddő. Meg hát ugye akkor nem tudsz teherbe esni, ha már alapból terhes vagy.



Tetszik, vagy sem, letétik olyan, hogy valaki egy menstruáció közbeni együttléttől esik teherbe.

márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
45%

"Nulla százalékos esély akkor van ha [...] meddő vagy"


Azt se tudod mit jelent a meddőség. Én az voltam. Minden papíromon 1,5 évig rajta volt hogy "női infertilitás", ahogy mindenkinek aki lombikkezelésre jár. Ettől függetlenül született egy kisfiam méghozzá spontán terhességből.


Még 1x leírom hátha jobban megérted. Minden ciklusban egy (vagy egy időben több) petesejt szabadul ki, ami(k)nek 24 óra az élettartamuk. Ha ebben a 24 órában nem sikerül megtermékenyülniük akkor onnantól a menstruációig bármit csinálsz nem fog terhesség létrejönni. Nem létezik spontán ovuláció, nem létezik egy ciklusban két különböző időpontban lezajló ovuláció. Ami miatt a tinédzsereknek azt hangoztatják hogy "bármikor teherbe eshetsz, sose szexel védekezés nélkül" az az, hogy ultrahangos követés nélkül nem tudhatod teljesen biztosan mikor van ez a 24 óra és védekezésként biztos nem fogsz 2 naponta follikulometriára járni, pedig jobb lenne a hatékonysága, mint az óvszernek.

márc. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
16%
23-as nulla %-os esély akkor van, ha nem történik behatolás...
márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
17%
25 mivel itt a szexről van szó, ezért nyilván az olyan eseteket néztem, amelyeknél közösülés létre jön, de valamilyen okból nem képes teherbe esni az adott személy. Tetszik, vagy sem az engem lepontozóknak, egy egészséges nőnél mindig van esély a teherbeesésre. Lehet, hogy egy adott napon mondjuk csak 0,0001% rá az esély, de már az is több, mint a nulla.
márc. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
24%
Úgy látom a dolog lényegét nem sikerül felfogni. Pedig alap biológia, és az egyik válaszoló egészen értelmesen elmagyarázta.
márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
24%
Szokásos gyakori színvonal. Pedig mennyi értelmes ember is lenne.
márc. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
17%

27 az az alap dolog, hogy egészséges nő esetén a terhességre sosincs nulla százalék esély. Ez tény marad akkor is, ha neked, nektek nem tetszik. Sajnos a családunkban történt olyan, hogy valaki úgy esett teherbe, hogy az általad felvázolt menet szerint nem is eshetett volna teherbe.



28 lehetne, de nincs. Kevés van, a többi pedig nem képes felfogni a tényeket. Régen hallottak valamit és ezt "alap biológia"-nak hiszik, holott nem az.

márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
82%

Komolyan ennyire értetlen vagy?

Ha a fene fenét eszik, akkor sem fog a petesejt 3 napig élni. Mert lehetetlen és kész.


Ha valaki olyan napi szexből lesz terhes, mikor elvileg nem lehetne, arra marha egyszerű a magyarázat: ha nem követi UH-val, LH-teszttel, hőmérőzéssel meg minden egyébbel a ciklusát, akkor fingja sincs, hogy mikor van ovulációja. Ennyi.

márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!