Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 17 eves vagyok, es 16 hetes...

17 eves vagyok, es 16 hetes terhes . Nem kivant terhesseg?

Figyelt kérdés
Meg iskolaba jarok, szeretnem befejezni . Szoval most nem is tudnek egy babarol gondoskodni, nincs segitsegem. Tegnap elmeseltem anyunak, es azt mondta hogy azonnall mennem kell elvetetni. De mar nem lehet! Erre azt mondta hogy ide akkor se hozzhatom a gyereket mert megoli es engem is. Azt mondta ha nem lehet mar elvetetni, akkor megszulom de, ra se nezzek mert ott kell hagynom a korhazba . En nem tudnek ilyet csinalni. Eddig nagyon jo kapcsolatom volt anyuval, olyanok voltunk mint a baratnok, de most megutalt. Anyu nem akarja soha elfogadni a babat, mivel az apja afrikai, bana boru, (anya ez miatt megvet) o orul a babanak, mindketten iskolaba jarunk meg, de o mar keres munkat, es penzt gyujt. Anyu hallani sem akar a babarol. Nagyon felek, es szomoru vagyok.
2012. márc. 25. 12:16
1 2
 1/19 anonim válasza:
53%
hogy gondoltad ezt? szinte még te is gyerek vagy egyetértek az első hsz-val..hát ilyen a manapság a társadalom szép nem mondom!!!
2012. márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
52%

nem tudsz mit tenni, meg kell szülni és otthagyni a kórházba, mert 17 évesen elbaszod az egész életed..

hamarabb kelet volna anyudnak szólni eről, ennyi eszed lehetett volna..

meg a védekezés..

2012. márc. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%

Ha még igaz is a történet, akkor sincs most a kérdezőnek arra szűksége, hogy ócsároljátok.

A megfogalmazáson is látszik, hogy még nagyon gyerek vagy...Sajnos nem egyszerű a helyzet,már ha igaz!


16hetesen derült ki a terhesség, vagy mikor tudtad meg egyáltalán?

2012. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
55%
16 hét? 4 hónapig nem tudta meg anyukád? de ez nem látszik már akkor? :S vagy én nem tudom hogy van ez pontosan de nekem ez olyan soknak tűnik
2012. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

Szia


Tudom, hogy nem könnyű neked. Ez egy nagyon nehéz helyzet. Anyukád viselkedése sem éppen megfelelő enyhén szólva. Szerintem keress fel egy pszichológust. Akár neten. Videoklinikán. Vagy iskolapszichológust.


Úgy látom az emberek többsége elég indulatos lesz a történetedet hallva. Pedig ők sem jobbak. Bocs kérdező, nem akarlak megbántani. De mindenki azt mondja, hogy kefélni kell orrba szájba meg ki kell élni a fiatalságot, persze arra az esetre nem gondolnak, ha félrecsúszik valami. Akkor mi lesz a felelősségvállalással, Kedves Gyakori Olvasók?


Én nem tudom milyen tanácsot adhatnék. Többféle ötletem is van, de lehet nem kéne elmondanom inkább. A legjobb lenne, ha szakemberhez fordulnál. Am meg tudom érteni, mit érzel. Igaz, hogy én még nem voltam ilyen helyzetbe és csak akkor derülne ki mi az igazság velem, ha én is ilyenbe lennék. De úgy érzem, hogy én sem tudnám otthagyni a gyerekemet.


21f

2012. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

Na akkor megtöröm a jeget és írok egy értelmes választ.


A Juno-című filmben kb ugyanez volt a helyzet. Ha gondolod, nézd meg, nagyon tanulságos. Az elvetetést semmiképpen nem ajánlom (ha most nem is aktuális már), mert meddőséget okozhat, meg nem tartom helyesnek sem.


Két út van: vagy úgy döntesz, te fogod felnevelni a gyerekedet, vagy úgy, h keresel nekik szülőket, akik felnevelik. Persze ott is hagyhatod a kórházban, de azzal kb megkeseríted az életét és ha felnő, hallani sem akar majd rólad valószínűleg. Ha úgy döntesz, megtartod, akkor meg kell tervezni, h mi lesz veled később. Nem tudom, leszel-e már 18 éves, mert csak akkortól mehetsz el otthonról. A barátod ha talál munkát, akkor valami albérletben, vagy valahol élhettek. Nagyon nehéz út lesz, ha ezt választod. A továbbtanulásról lemondhatsz, ahogy sok mindenről és fel kell nőnöd a feladathoz. Szóval jól gondold át, hogy elég érett vagy-e rá, mert könnyen ezzel is elszúrhatod a gyereked életét, ha nem tudsz róla gondoskodni. A másik választás, h keresel olyan párokat, akik szülők akarnak lenni, de nem lehet nekik. Ha találsz egy olyan párt, akik jó körülmények között élnek, biztosítani tudnának a babának egy normális környezetet, és megismered őket és úgy véled, normálisak, akkor a bab valószínűleg jó kezekben lesz.


Most hirtelen több tippem nincsen, de legközelebb tényleg védekezz, mert nagyon sok múlhat rajta.


És tényleg valami családtervező tanácsadást keress fel, ők megmondják, mik a lehetséges opciók.

2012. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
És milyen már, hogy egyből mindenki az abortusszal jön? Meg hogy főleg azért vetesse el, mert az apja afrikai? Ha van egy gyereked, akkor már nem tökmind1 milyen "fajtájú"? Arra nem is gondol senki, hogy mi van, ha nem akarja elvetetni?
2012. márc. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Én ismerek egy amerikai családot. Nagyon rendes az apuka. Mélyen vallásos ember, de nagyon intelligens és művelt ember, nem az a tipikus strucc hívő. Van 2 saját gyereke. És volt 2 másik örökbefogadott. Írta hogy jön Magyarországra, mert örökbe szeretnének fogadni egy 3 éves kislányt. Örültünk, hogy találkozhatunk velük. Aztán megláttuk a kislányt is. Nem kérdeztem, de valamilyen afrikai származású volt, magyarul beszélt. És a fél szemére vak volt. Csak 1-2 hetet volt a családdal, de az apukát, már apának szólította.


Szerintem szülőket találni neki talán jobb, mint otthagyni a kórházba. A Juno-t én is láttam és sztem jó film. Persze érthető, ha meg szeretnéd tartani. Viszont mindenképpen keress egy pszichológust. Komolyan mondom. Ő mondjon inkább véleményt és ő adjon tanácsot.

2012. márc. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
83%
Nem tudom hogy ti hogy vagytok vele, de én nekem nem lenne szivem elvetetni a gyerekem, főleg nem otthagyni a kórházban! Inkább elmennék napszámba, vagy kéregetnék, minthogy ilyet csináljak! Minden áron felnevelném.
2012. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 IQbetyárka válasza:
21%

9# ezzel én is így vagyok!

lehetséges hogy én is kisbabát várok de még nem biztos..jövőhéten derül ki!

ha így van akkor eszembe sem fog jutni hogy "megöljem" a saját gyermekem!

én is csak 17vagyok de úgy gondolom h vagyok elég érett a gyerekneveléséhez!

17L

2012. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!