Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnénk babát de...

Nagyon szeretnénk babát de nem tudom mit tegyünk. Szerintetek mekkora kockázata van egy ilyen beavatkozásnak?

Figyelt kérdés
Már jó ideje próbálkozunk babával, sajnos egyelőre sikertelenül. Nagyon úgy fest a dolog, hogy a páromnál here visszértágulat van, Ami olvasataim szerint meddőséget okozhat nála. Egy elég unszimpatikus orvosnál volt, aki persze a műtétet javasolta, ahogy máshonnan is ez az információ van. Páron fél a dologtól, de ha tényleg ez az ok, akkor más megoldás nincs. Ebben tudom, neki kell döntenie, én nem mondhatom, meg hogy mit tegyen. Ha valakinél volt már hasonló helyzet…. Szerintetek mekkora kockázata van egy ilyen beavatkozásnak?
2010. okt. 26. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Elöször is keressetek egy másik orvost, és az ö véleményét is hallgassátok meg. Ha ott is mütétet javasolnak, akkor végeztessétek el (ez ma már egy pici rutinmütét, csak minimális kockázata van, mint minden mütétnek), de olyan orvossal, aki a párodnak is szimpatikus.
2010. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom,hogy egyről beszélünk-e, az én férjemnek hereér-sérve volt. Szerintem kb. ugyanaz lehet a kettő. Mármint a következményei. Mondta akkor a doki,hogy ő is azért javasolja a műtétet, mert ugye a sok kis ér összegyűlik és melegítik a herét, ami nem tesz jót a spermáknak. Viszont azt is mondta,hogy ez általában csak átmeneti meddőséget okozhat, tehát ha nem jön össze a baba, akkor érdemes műtetni, de van egy másik következmény, megereszkedhet a here. Hát a férjem ezt akarta elkerülni és így megműtette magát. Rutin műtét volt, jól sikerült! Igaz mi még csak tavasszal vágunk bele a babaprojektbe, de remélem minden rendben.

Szóval ha nálatok is esetleg ez késlelteti a gólyát, akkor érdemes megcsináltatni a műtétet.

2010. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm! Másfél éve probálkozunk már, mindketten benne vagyunk a korba. Elméletileg nálam minden oké, a ciklusaim is percre pontosak. Páromnál kiderült ez a dolog, és a Sperma vizsgálat is 60% lett. Közbe több helyről kerültek elő ilyen információk hogy ilyen problémák volta. Megvolt a műtét, és rá pár hónapra jött a baba, mikor előtte ők is évekig próbálkoztak.

Kedves első. Mi is egy másik orvosra gondolunk, már kaptunk is javaslatot. De ezt a páromnak kell eldöntenie, hogy belevág e. Én bárhogy dönt támogatom.

2010. okt. 26. 13:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem igazán tudnám támogatni, ha nem vágna bele... No, mindegy, nem ez volt a kérdés...

Keressetek másik orvost, ha ő is azt mondja, akkor az a megoldás.

2010. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok! Az Istenért sem szeretném bántani a párod, de ez azért nem egy agyműtét. Tehát nem kell ezen hónapokig agyalni, meg "belevágni"! Ez kb. olyan rutin műtét,mint a vakbél! Pláne,ha ez miatt nem jön a baba,akkor nem is értem,hogy miért halogatja ennyire.

Látod, az én párom pusztán "hiúsági" okokból csináltatta meg rögtön, ahogy kiderült. Semmi baja nem lett tőle. Egyik nap bement, másnap kijött, még csak nem is altatták. Bár azt sem szerette volna, ha ilyen apróságon múlna a gyerek.

2010. okt. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van:( Kicsit még össze vagyok zavarodva. Ő attól fél hogy utána negatív következménye lesz.Van egy ismerőse akihez hozzányúltak és utána nagyobb baj lett mint volt. Valahol ez is érthető nem? De persze én is azt szeretném ha lépne, és minnél előbb jönne a baba. Mindenképp elmegy a másik orvoshoz és talán ha neki pozitívabb lesz a hozzáállása, akkor ugyis rászánja magát:) Talán neki is új és ilyesztő ez a helyzet.
2010. okt. 26. 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Szeretném megkérdezni,hogy ez hogyan derült ki a párodnál?
2010. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mikor egy ideje próbálkoztunk azt javasolták előbb ő menjen el dokihoz, spermavizygálatra. Aztán az urulógus elküldte UH-ra. Itt derült ki, hogy fen áll ez a probléma. Akkor azt mondta nem kell aggódni, mert a spermaszám megvan, és életképesek is próbálkozzunk. De ha egy év után se történik semmi, érdemes utána menni. Csak ő nem ígí fogalmazott. Amúgy látható is, mert a bal herén van egy kidurodóbb ér. Fájdalom, vagy kellemetlen érzés nincs a páromnál.
2010. okt. 27. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!