Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Értelmeznétek nekem a Jónás-na...

Értelmeznétek nekem a Jónás-naptáramat?

Figyelt kérdés

[link]


Magát a naptárat megcsináltam, de nem nagyon értem a jeleket rajta. Most akkor mikor kell együtt lenni?


A másik ami gondot okoz, hogy ezt írja a nana.hu:

"Azon a napon, amikor a Nap és a Hold egymáshoz viszonyított elhelyezkedése és távolsága pontosan fokra megegyezik az érintett személy születési képletében ezen bolygók közt fennálló távolsággal, a peteérés megtörténik, a nő termékeny. Ez a Hold-fázis. Ha tehát például egy nő telihold után három nappal jött világra, később minden hónapban telihold után három nappal lesz kifejezetten termékeny. Ezt a napot felfedezője után Jónás-napnak nevezzük."


Megnéztem, hogy én az újhold utáni 8. napon születtem. Na mármost akkor a naptár szerint november 14-én van a fogamzóképes napom. Igaz? De a ciklusom szerint 17-én jön meg a következő menstruációm.

Ilyenkor mi van?


Remélem tudtok ezekre a kérdéseimre, kételyeimre válaszolni.

Köszönöm a segítségeteket előre is.


2010. okt. 27. 09:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy azért gondolom, hogy 14-re esik a fogamzóképes nap, mert azt írták, hogy a fekete pötty az újhold.
2010. okt. 27. 10:10
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindig akkor vagy termékeny amikor a piros vonal kezdődik, a vizszintes, amikor a függőleges lezárja az az utolsó nap amikor teherbe eshetsz. Nekem ez az újholdtól a 6. napon kezdődik. Utána már csak azt kell nézned, hogy az újholdhoz képest hányadik napon vagy.

Na most, ha akkor mensi van, vagy nem esik pont kozépidőre, akkor az nem a te hónapod. Azok a hónapok esélyesek, amikor a kozépidődre esik a Jónás napod is. Az a legtutibb.

2010. okt. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

De ahogy megnéztem, nekem még több hónapig nem esik egybe a középidő a jónás-nappal.

Akkor nekem addig esélyem sincs?

2010. okt. 27. 19:37
 4/9 A kérdező kommentje:
2010. okt. 29. 09:27
 5/9 anonim ***** válasza:
inkább vegyél ovutasztet a Jónás naptár sz@rt sem ér...
2010. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én valahol a neten olvastam, hogy pont nem szabad, hogy egybeessenek ezek a napok a peteéréssel. Én is elgondolkodtam, hogyan lehet, hogy pé nélkül baba, de az az igazság, hogy már én is így születtem :) szerintem ha van pé, ha nincs, gyakran legyetek együtt, úgy két-három naponta, és hamarosan leszáll nálad a gólya meglátod. :)
2010. okt. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is használj inkább ovutesztet és figyeld a tested jelzéseit( [link] naptárakat pedig csak kíváncsiságból,vagy próba szerencse alapon használd.
2010. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2010. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.


Igazából már több, mint 4 éve figyelem a testem jelzéseit és 2 lombikon vagyunk túl sikertelenül.

Mivel a Jónás-naptárat nem néztem eddig, így gondoltam ezzel a módszerrel próbálom kitölteni a következő lombikig az időt.

Eddig azért nem foglalkoztam vele, mert soha nem az elméleti peteérés időpontjára tette a Jónás-napot.

2010. nov. 2. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!