Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abba hagyása...

Fogamzásgátló abba hagyása után lehet korábban peteérés?

Figyelt kérdés

Ha valaki abba hagyja a fogamzásgátlót ami után a szokásos módon megjön a havi baj, majd nem szedi utána a gyógyszer mert babát akar akkor lehet olyan hogy előbb van peteérése? Barátnőmnek múlt pénteken maradt abba a havi baja és most van görcse meg áttetsző enyhe válladékozása. Ilyen akkor szokott neki lenni ha peteérése volt. Bogyó mellett mindig minden szabályos volt és a naptár szerint 5 nap múlva lenne ovulációja. Jelenthet ez jót? Babát akarnak és az elmúlt 3 napban voltak együtt párjával.

Megy orvoshoz csak hátha tapasztalt más is ilyet


ápr. 19. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Minél korabban? Most hagyta abba a gyogyszert?
ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
A fogamzásgátló abbahagyása után még pár hónapig a feloldott hormonok keringenek a véredben, amelyek kiválthatnak egy ideig fogamzóképtelenséget. A válasz így nem, tehát nem valószínű. Kell egy pár hónap, mire beáll újra minden.
ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1es válaszoló. Április 6 án hagyta abba a gyógyszert. 10-12.volt a szokásos vérzés (megvonási). És most görcsöl pár órája, nem erősen de érezhető. Ovuláció 17 én lenne hivatalosan.
ápr. 19. 11:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem így volt.

9évig szedtem a fogamzásgátlót. Abbahagytam, megjött az utolsó megvonásos.

Majd rá 28 napra csináltam poénból egy tesztet. Nem jött meg, én meg elkönyveltem h első hónapban úgysem sikerül teherbe esnem.

Hát de :D

Mikor a megvonásos vérzéstől számolva 7 hetes lehettem volna, mentem megállapításra, közölték hogy a méretei alapján 8,5hetes.

Szóval én másfél héttel elöbb terhes lettem, mint a nagykönyvbe meg van írva.

ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3as kommentre. Nekem nem jön ki a matek. 6.-án abbahagyta, 10én megjött. Ez oké. De 17re biztos nem jó az ovu. 10+14nap az nálam 24.-e.

Tankönyv szerint 24.-én lenne neki.

ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

"Ovuláció 17 én lenne hivatalosan"


Vagy nem. A fogamzásgátló tabletta megakadalyozza az ovulációt. Tehát a szedese alatt -amennyiben megfelelően szedi, ugye- nincs ovulacio. Ha abbahgyja a gyógyszert, akkor egyáltalán nem biztos, hogy ugyanolyan hosszu ciklusai lesznek, mint a gyógyszerrel. A saját hormonhaztartasa nem gyógyszerrel programozva működik. 6.-an hagyta abba a gyógyszert, az 13 napja volt. Simán lehet most egy köztes vérzés, lehet 32 napos ciklusa lesz, lehet kimarad egy hónap, akármi lehet. Ezért szoktak ajánlani, hogy várjon kb 3 hónapot, hogy lássa, hogy alakul a ciklusa.

ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat rosszul írtam. Ugye nem az én ciklusom így elírtam.

6 án már nem szedte a fogamzás gátlót. 10-12 megvonásos vérzés volt. 24-én lenne ovulációja. De ma görcsöl meg van kicsi nyákos folyás.

ápr. 19. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Aki lepontozott, az konkrétan miért tette? A fogamzásgátló után az is lehet, hogy soha nem lesz rendszeres ciklusa, az is lehet, hogy sokkal rövidebb, vagy hosszabb lesz, az is lehet, hogy nem lesz ovuláció évekig, vagy soha. Bármi lehet.
ápr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi akkor szerencsések vagyunk. 4 év gyógyszerszedés után a második hónapban terhes lettem,aztán 2,5 év szedés után pedig elsőre sikerült a kislányom.

Szerencsére alacsony hormontartalmúak már ezek a gyógyszerek,azért is van rajta a tájékoztatóba,hogy kimaradt szemet pótolni kell 12 órán belül,ha nem sikerül,akkor pedig védekezni másképp.

ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!