Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyermekvállalás 38 év felett?

Gyermekvállalás 38 év felett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan hölgyek tapasztalataira lennék kíváncsi, akik viszonylag későn találták meg a boldogságot és gyermekvállalást terveznek.


Terveink szerint 38 év felett szülnék és őszintén, nagyon sok kérdés és félelem van bennem. A kapcsolatban biztos vagyok, de minden gyakorlati körülménytől tartok (van egy kisfiam az előző házasságomból, szóval nagyjából tudom, mire számítsak, de őt 27 évesen szültem).


Mi az, amire biztosan számítanom kell a terhesgondozás során? Milyen potenciális nehézségek várnak rám, és milyen egyértelmű előnyei vannak a "késői" gyermekvállalásnak?


Minden tapasztalat érdekel! :)



ápr. 20. 09:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm 39 évesen vállalta a másodikat, pontosan ugyanúgy ment a terhesgondozása, mint az enyém, én 30 vagyok. Annyi, hogy ő minden hónapban ment magánba is, plusz csináltattak niftyt is. De ez mind magán döntése volt.


Egy ismerősöm 44 éves, a barátnője 43, művekről mindkettő előző kapcsolataiból vannak gyerekek, most akarnak közöset, itt viszont a nőt a 10 körméről lekapja bárki, bármilyen vizsgálatra megy, hogy ennyi idősen már mit akar.


Úgyhogy szerintem nagyon esetfüggő.

ápr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, még nem sok tapasztalatról tudok beszámolni, mert még csak terhes vagyok 42 évesen.

Ilyenkor magasabb a vetélés esélye, én se úsztam meg☹️ Az persze nem fog kiderülni, hogy fiatalon is lett volna-e vetélésem. Úgy vágj bele, hogy tudod, ez is benne van a pakliban, viszont jobb, mintha súlyos betegen megszületne.

Viszont ez rányomta a bélyeget a következő terhességemre is. Ez is vérezgetéssel indult😢 Kiderült, hogy most viszont hematóma miatt. Az mondjuk nem tudom, mennyire kor függő. Sok fiatalnak is van.

Én nem voltam rosszul, de alapból veszélyeztetett voltam, így sportról szó se lehetett, kímélő életmódra voltam ítélve. Ezt én elég rosszul viseltem, bár, az első kudarc után már tudtam, hogy ez lesz, nem is mertem volna. De ha sportolsz, aktív vagy, akkor érdemes erre is felkészülni fejben, hogy nem biztos, hogy így marad. Azután fedte a méhlepény méhszájamat. Szerintem ez se kor függő, egyéni pech. De már jó helyen van és az utóbbi pár hétben mondhatjuk, hogy problémamentes a terhességem, a továbbiakban majd meglátjuk.

Vizsgálat szempontjából a kombináltat semmiképpen nem ajánlom. A korod miatt nem lenne túl jó, csak megijesztene. Ha nem tartanál meg beteg gyereket, NIPT tesztet ajánlok, ha megengedheted magadnak. Én az 1.genetikai uh-tól tettem függővé, hogy melyiket kérem, de annyira jó lett, hogy csak az alapot választottam.

Erre lenne egyébként a kötelező genetikai tanácsadás, de semmi értelme. Olyan későre adnak időpontot, hogy köszi, de akkor már megcsináltatom, amilyet gondolok. Nem mindegy, ha ne adj Isten beteg az a pici, hány hetesen kell megszülni. Szóval sz@rt se ér. Egy haszna van, hogy nekem ott adtak beutalót magzati szívultrahangra, szintén a korom miatt. Nem volt semmi gondra utaló jel, de megnyugtatott, hogy legalább azt külön is megnézték.

Szerintem ennyi a különbség a terhesgondozás alatt.

Engem havonta hív be a dokim, de ez szerintem inkább doki, mint kor függő. Illetve olyankor mindig néz egy gyors magzati szívhangot is, különben sose engedhetne el, mert addig az egekben van a vérnyomásom 😂 Lehet, ha "normális" lennék, ez nem lenne.

ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt olvastam azt először, hogy 35 felett ássa el magát az ember minek neki gyerek öreg már stb. Nekem ez fura volt, mert az ismerősi körben, még munkahelyen is rengeteg 35 feletti anyuka van. Persze nyilván ott az ideális kor, de mit csináljon az ember ha az élet másképp alakul. Mi évekig próbálkoztunk majd évekig jártunk orvosokhoz. 38 voltam mikor terhes lettem végül lombikkal. Soha senki egy rossz szót nem mondott nekem és államiba jártam terhesgondozásra. Rengeteg hasonló korú kismamával találkoztam ott is a kórházban is. Én nem ítélem el azt aki 40 felett vállal, mert az az ő élete nem az enyém és nekem semmi beleszólásom más gyerekvállalásába. Ha nekem szólt volna valaki helyretettem volna, mert nem az ő élete. Ebben ne hallgass más véleményére. Komolyan. Csak a sajátod és a párod döntése számít, hogy ti mit akartok. Nem az, hogy random ember mit gondol.
ápr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, igen. Az #1 válaszadóról jutott eszembe, 40 éves koromtól én is az összes dokitól azt hallgattam, az én koromban felejtsem el, ilyenkor már esetleg lombikkal stb.

Érdemes kivizsgáltatnod magad és ha jók az eredmények, ezeket engedd el a füled mellett. Azért mondják, mert nyilván a többségnek már nem olyan jók, mint egy 20 évesnek, de te egyén vagy! Tök mindegy, hogy a veled egyidős Marikának már nem lehet gyereke, ha te teljesen rendben vagy.

Ja, igen. Azt is elfelejtettem, hogy az előzmények és a korom🙄 miatt, az elejétől kaptam progit, pedig minden mérésnél jó volt előtte, sose volt vele problémám. Ez is gyakori Magyarországon, használd! Van, akinek vannak miatta kellemetlen mellékhatások, nekem nem volt. De ha lenne is megéri. Minden megéri 😁

#2

ápr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Előny lehet: nagyobb a tapasztalatod, tudatosabb tudsz lenni, tudod javítani a másiknál elkövetett hibákat


Hátrány lehet: kevesebb a türelmed, jobban kimerít az éjszakázás


37 évesen szültem.

ápr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
37 évesen szültem az elsőt, majdnem 41 leszek a másodiknál. Nem tapasztaltam semmi különöset, terhesgondozásnál sem. Amíg a hormonok segítettek, addig az éjszakázás sem okozott gondot.
ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is 37 évesen szültem a kislányom,nem vettem észre különbséget,és nagyon hamar megszületett :)

Most 39vagyok,szeretnénk még egy babát.

Szültem fiatalon is,de most úgy érzem sokkal nyugodtabb voltam,"lazább" és tapasztaltabb minden téren.

Nekem az éjszakázással sem volt gond,igaz a kislányom 3hósan már átaludta az éjszakákat.

ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

“ Nekem az éjszakázással sem volt gond,igaz a kislányom 3hósan már átaludta az éjszakákat.”

🤣🤣🤣

ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Huuu,de vicces. Melyik rész is?

Hihetetlen,hogy egyből jönni kell valakinek kötekedni😃

ápr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Unatkoznak,ne foglalkozz vele.

Amúgy is,ha valakinek könnyebb volt,azt nem szeretik🤣

Amúgy én is 4,5 hónapig éjszakáztam,nem tudom ebbe mi a baj. Meddig kellene? 5 évig? 🤦🏼‍♀️🤣

ápr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!