Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Antibiotikum terhesség?

Antibiotikum terhesség?

Figyelt kérdés

Gyermeket tervezünk,

Együtt is vagyunk 2 naponta, 10 nap van nemvártig és előjött egy pár havonta kiújuló fulgyulladasom.. ami 3-4 napos antibiotikummal illetve antibiotikumos fulcseppel és fájdalom csillapítókkal kezelendő..

nyilván nem fudom hogy most sikerült e a teherbeeses, de olyan bizakodó voltam.. most elkeseredtem hogy esetleg ez majd gondoz okoz a beagyazodasban vagy bármiben..

Volt valaki aki hasonlóképp járt és sikerült a baba? És egészséges terhessége lett?

Ebben a korai szakaszban okozhat bármi bajt?

Orvoshoz nem mentem mert a gyógyszer 2x elég így van itthon még a legutóbbi esetből.

Illetve a terhesség sem biztos csak babatervezesben vagyunk 3 hónapja.

Köszi ha erdemben hozzászólsz.



ápr. 23. 14:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Megsúgom: terhesség alatt is felírnak antibiotikumot, ha olyan bajod van.
ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nézd meg mi van a papírjára írva. Van olyan antiobiotikum, amit terhesen is lehet.
ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Megnéztem, konzultáljon orvosával 😅 neten is csak azt találtam.

Igyis úgyis beszedem mert muszáj sajnos. Csak “megnyugvást” kerestem volna, ha esetleg pozitívat tesztelek majd akkor ne legyek ideges vagy ha nem sikerült akkor ne erre vezessem vissza hogy biztos a gyógyszer miatt :s

Na de lesz ami lesz

ápr. 23. 15:18
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Szia én egész terhesség alatt szenvedtem fül és fogfajassal 😭 iszonyatos volt de kaptam rá én is antibiotikumot legelőt pár hetesen szedtem be talán még nem is tudtam hogy terhes vagyok majd utána is kaptam jó sokszor sajnos de hála istennek egészséges kis fiú született szóval ne aggódj rendben lesz minden
ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A fogantatás körül még kb semmivel nem tudsz ártani neki, egy sejt. Később meg tudsz szólni az orvosnak, hogy olyan gyógyszert írjon, ami nem árt a babának.
ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk antibiotikumot nem szedünk csak úgy be akkor sem, ha az öndiagnozisod szerint pont ugyanaz a bajod, ami legutóbb volt és pláne nem szedjük be ugyanazt a gyógyszert, ami nyilván már előzőleg sem használt.
ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Legelsőt 🤣 bocsánat javít a swiftkeey
ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

6.

Ez már a 4. Eset, és ondiagnózis vagy se már 3x voltam orvosnál. A bölcsesség fogam okozza és ezzel nem tudok mit kezdeni míg ki nem no 😂 ez van és így lehet kezelni mivel olyan szinten begyullad a fulem róla hogy konkrétan beszélni se bírok így ilyenkor 4 napig kell szedjek gyógyszereket ami helyre hozza. Olyan mint a gyerekeknél a fogzas csak ez a durvább verzió főleg hogy ilyen sokra no ki.

Szóval nem csak úgy beszedem a gyógyszert de nem is az volt a kérdés. De azert koszi

ápr. 23. 17:46
 9/19 A kérdező kommentje:

Ja és annyit fűzök meg hozza hogy mióta megszületett az első gyermekünk (1 éve )

Ez 2-3 havonta előjön és sajnos az orvos szerint ez elő is fog míg teljesen ki nem no a fog*

ápr. 23. 17:47
 10/19 anonim ***** válasza:
37%
De tudsz kezdeni vele. Kihuzatod. Szajsebeszeten felvagjak, kisebb műtét és akkor megszunik ez a gondod.
ápr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!