Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 34 éves vagyok, a férjem 42....

34 éves vagyok, a férjem 42. Szeretnénk gyereket, de nem merünk belevágni. Meddig várhatunk még, hogy ne fussak ki az időből? Mennyi idősen lehet még szülni?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult a helyzetünk, de próbálom röviden elmagyarázni, hogy tudjatok tanácsot adni. Külföldön élünk és én nem dolgozom, mert csak a férjem kapott engedélyt, én nem.

Egy egyszobás lakást bérlünk, amiben eléggé szűkösen vagyunk. Ez még nem is probléma, de a 3. emeleten van és nincs lift. Segitségem nincs, csak ketten vagyunk a férjemmel. Hogyan menjek pl. sétálni a gyerekkel? Gerincproblémám miatt sokat nem emelhetek és cipekedhetek, igy nem tudnám babakocsistól levinni a gyereket a 3-ról és vissza. Akkor vigyem először a kocsit és addig hagyjan fenn egyedül a babát? Ráadásul az autónk egy kétüléses sportautó, amibe nem tudnánk a gyereket hová ültetni. Le kellene cserélni egy nagyobbra. Szóval, ha elmegyünk nagyobb lakásba, és uj autót is vennénk, az kb. 1000 dollárral lenne több havi kiadás. Amit mondjuk még ki tudnánk gazdálkodni. Nem mennénk haza évente vagy nem mennénk nyaralni, stb. Ha lenne gyerek is, még sokkal többet kellene fizetnünk és nem biztos, hogy arra már elég lenne a férjem fizetése. Az most teljesen mindegy, hogy dolgozok-e. Ugyanis, ha dolgoznék, akkor ugyis itthon kellene maradnom a gyerekkel, mert itt nincs gyed és ilyesmi. Ha meg nem maradnék itthon, akkor a bölcsöde ill. a baby sitter vinné el a fizetésemet. Tehát ebből a szempontból mindegy.

Arra gondoltunk, hogy keresünk nagyobb lakást és próbáljuk a kocsit kifizetni, amilyen harar csak lehet. Igy a gyereket akkor vállalnánk, ha kevesebb lenne a kiadásunk. Illetve én is talán megkapnám a munkavállalásit és pár évig tudnék dolgozni. De ez nem 100%.

Meddig várjunk még? Lesz olyan, hogy ideálisabb helyzet? Vagy kockáztassunk és merjük bevállalni most és lesz, ami lesz? Bár nem vagyok a "ahol ketten esznek, ott a harmadiknak is jut" elv hive.


2009. jan. 5. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Azt szokták mondani,ha mindig csak az ideálisra várunk,akkor egyszer csak azt vesszük észre,h elmúltunk 40 évesek,és nincs se kutyánk, se macskánk.Nem egy ismerősöm van,aki az ideálisra vár,mielőtt gyereket szeretne.Mindig csak azt hallgatom tőlük,h most erre kell a pénz most arra kell,és bizony nemsokára betöltök a harmincat...

Nálunk váratlanul köszönt be a gólya,és ott álltunk a nagy kérdéssel,h most mi legyen,mert ugyan egy örökölt lakásunk volt,de a kocsi 20 éves,és cserélni kellene,a férjem még mindig fizeti a hitelét ez ex után,jó lenne kertes házba menni ehelyett a tetves panel helyett......Aztán rájöttünk,h bármeddig is várunk,mindig lesz olyan,amiért azt mondjuk,hogy még ne,mert nem alkalmas.Így gondoltunk egy nagyot és belevágtunk.Jól döntöttünk.Mindent meg lehet oldani,csak akarni kell.

2009. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

biztos lesz pozitív válasz. meg negativ. meg hogy belefér, meg hogy várjatok a tökéletes időpontra. DE! ezt Ti tudjátok a legjobban hogy belefér az életetekbe vagy nem

. Én olyan mentalitású vagyok hogy bevállalnám, de persze ez vérmérséklet kérdése.


ui: azt is számold bele nem ugy megy hogy na akkor mostantól baba és terhes is maradsz. akár két év is eltelhet míg összejön. persze vannak jó példák is.

2009. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

szia az h nincs segítség az egy dolog...de a többit én csak "kifogásnak" találom....bocsi-sztem ideális helyzet nincs...mi 4 en lakunk lift nélkül...hitelünk is volt s lesz is...férjem jól keres én nagyon kicsit kerestem s én 25 voltam amikor úgy gondoltuk jöhet a baba annyira vágytam rá nem érdekelt mi hogy lesz...ha tényleg vágysz rá téged se fog ez érdekelni.

Ezt csak te tudhatod várni akarsz e még...én nem várnék de látod h fiatalon szültem, most 27 vagyok

2009. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Szia!!


Én 25 évesen lettem terhes, éppen befejeztem az egyetemet. Munkaviszonyom nem volt, így havi 26000 ft gyest kapok. Férjem dolgozik...nem kap túl sok pénzt. Szüleimnél lakunk, Van két szobánk, egy csomó minuszunk a bankszámlán

7 hós a kisfiam, így én mellette már tudok pár óra munkát vállalni(korrepetálás).

DE MI VAGYUNK A VILÁG LEGBOLDOGABB CSALÁDJA!!

mindig lesz olyan, hoyg még nincs ez, meg még nincs az....

Bőven benne vagy a korban!! Vágj bele...hidd el amikor ott leszel megfogsz oldani mindent!!

Esetleg segítség itthonról?

2009. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Elvileg már az első gyereket,hogy vállald kifutotattok az időböl-már boccs.Ha egy-egy tizessel kevesebbek lennétek akkor még gondolkodhatnátok pár évben-de igy....

A gyereket fel is kell nevelni,a saját utjára inditani.Manapság már semmi sem garancia,de azért fiatalabban jobb babócát vállalni.Mindent meglehet oldani,amit irtál.Tudod nincs lehetetlen csak tehetetlen....

Szerintem vágjatok bele,mert kifuttok az időböl és sajnálni fogjátok.Egy babónál semmi sem ér többet.

Sok sikert a dolgok megoldásához!!!!!

7 hós kislány anyukája

2009. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Szia!Annyit szeretnék csak ehhez hozzászólni, hogy hasonló helyzetem volt csak itt Magyarországon.Ha arra vártam volna, mikor lesz megfelelő az anyagi helyzetem-(saját lakás meg autó)akkor valszínűleg soha nem lett volna gyermekem.A férjem reggeltől estig dolgozik,egyszobás lakásban élünk(emeleten), nem vet fel minket a pénz, de annyi amiből megélünk van.Szerintem itt a remek alkalom, hogy belevágjatok.Édesanyának lenni, felelni egy gyermek életéért pedig a világ legeslegjobb dolga!Ne foszd meg magad ettől.Mindent meg lehet oldani csak akarni kell.
2009. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Az, hogy ennyit vacilálsz, azt jelzi, hogy még nem jött el az idő. De közeleg, mert olyan részletkérdésekkel is foglalkozol, hogy hogyan vidd sétálni, befér-e az autóba stb., tehát elképzeled magatokat a babával, barátkozol a gondolattal. Amikor minden kérdésedre lesz válasz, vagy még inkább akkor, ha már nem érdekelnek ezek a dolgok, csak a gyerek, akkor kell belevágni. 34 évesen még nem késtél le semmiről, csak vigyázz az egészségedre. De ezt nélkülem is tudod. Minden jót!
2009. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Szió!


Én bíztatnálak a gyerekvállalásra. Ahogyan előttem is írták, igazából nincs olyan, hogy ideális idő. Problémák mindig lesznek - hol anyagi, hol lelki. Én is sokáig vártam, mert azt akartam, hogy stabil anyagi háttérbe érkezzen a babánk. Megbántam.


Ahogy egyre idősebb az ember, egyre nehezebben képes a napi dolgain változtatni, kevésbé rugalmas, nehezen tud alkalmazkodni (pl. egy baba igényeinek kielégítéséhez, mely a saját igényein felülemelkedik). Természetesen ugyanez igaz a testi dolgokra is. A legfontosabb viszont az, hogy a baba és szülei között lévő nagy korkülönbség állandó konfliktushoz vezethet. Gondolj bele! Tételezzük fel, hogy 35 évesen sikerül szülnöd. Mire a gyereked 20 lesz, te már 55, és nyugdíj előtt állsz. Ő meg még akkor kezdi el élvezni az életet. HA vársz még 2, 3, 4 vagy öt évet, ez az idő még inkább nő.


Nekem volt olyan tanítványom, akinek a szülei több, mint 40 évvel voltak idősebbek tőle. Vicces helyzeteket is szült persze, mivel a legidősebb nővérének a gyereke egyidős volt vele. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy a tanítványom úgy érezte, hogy a szülei nem értik meg. Egy idő után már semmit nem tudott megbeszélni velük és nagyon megromlott a kapcsolatuk. A szülők már túl öregnek érezték magukat ahhoz, hogy a nézeteiken változtassanak, a fiú viszont túl fiatal volt még ahhoz, hogy megértse a szüleit.


Tudom, hogy nem 100%-osan a kérdésre válaszoltam, de úgy éreztem, hogy ezzel a kitérővel tudok segíteni a döntésben.


Zita

2009. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

mi is sokat gondolkoztunk a ferjemmel. a kérdés az, hogy három év múlva más lesz lényegesen a helyzet? mi belevágtunk, mert igazaból a válasz nemleges. A nagyobb lakas nagyobb rezsi, és gyerek mellett alapból nagyobb a költség, stb.

sosem lesz tökéletes a helyzet.


egy hasonló helyzetben levő terhes kismama :)

2009. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Sza.

Szerintem vágjatok bele,mert nem vagytokfiatalok...Fel kell nevelni azt a gyerköcöt.

Azt nem írtad,hogy hol laktok külföldön.Èn is külföldön szültem,itt lakunk 5 éve.Neem sincsen semmi segítségem.Szüleim 1000km re laknak,anyósomék 50km re.Betegek is..A férjem reggeltöl estig dolgozik.Még ismerösöm sincsen itt,mert 5 hónapja elköltöztünk...

Nm tudok olyan országról,ahol nincsen gyed ill gyes....

Hol laktok??Ha nem tolakodás??

Mink Németországban...

2009. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!