Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megmondanátok mit jelent a...

Megmondanátok mit jelent a leletemben lévő latin kifejezés és rossz-e?

Figyelt kérdés

Jobb ováriumban (petefészek-ez még megy) egy 1,01cm hyperechogén terület.


Rosszat jelent?


2010. nov. 1. 09:36
 1/7 eszo ***** válasza:

szia!


ezt találtam neked:


hyperechogén

Leírás: erőssen viszhangot keltő, ultrahang vizsgálatnál az ultrahangot erősen visszaverő


azt nem tudom jó-e vagy rossz..de biztos mondta volna a doki ha vmi gáz van..neeem?

2010. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A dokim annyit mondott,hogy a következő uh-n megnézzük majd hogy mi lett vele.

Ebből nem derül ki számomra semmi.

2010. nov. 1. 09:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy ott talált egy olyan területet, ahol sűrűbb a szövet. Most még nem tudja mi ez, de akár ciszta is lehet. KÖvetkező alkalommal többet tudtok. Nem kell azért megijedni, nem biztos, hogy ciszta, akár más is lehet.
2010. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom megnyugtatlak-e vele, nekem az epehólyagomban találtak ilyet. A doki azt mondta, csak a fala van megvastagodva, valószínűleg genetikailag így alakult. Nem csináltak vele soha semmit, így élek már 30 éve:) Remélem neked is csak valami hasonló! De azért kérdezd meg legközelebb, hogy számíthatsz-e ezzel kapcsolatban valami problémára, elvileg azért az orvosoknak is van némi tájékoztatási kötelezettsége. Engem amúgy felháborít az ilyen, mikor leírnak valamit, nem mondanak semmit, nem magyaráznak el semmit, csak az ember kezébe nyomják a papírt, kitessékelik az ajtón, aztán otthon makkolhat az ember a kis lelete felett, hogy most ez mi a jó franc lehet.
2010. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 eszo ***** válasza:

teljesen igazad van kedves Utolsó!!!

de sajnos ez a legtöbb helyen ma így működik:-((

2010. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na hát ezért nem kell kellemetlenül érezni magát az embernek, hanem szépen meg kell kérdezni mindent. Én ezért mentem már utoljára magándokihoz ultrahangra. A kórházba két hét múlva adtak volna időpontot, ide másnap mehettem. Mikor a kórházban csináltak UH-t, majdhogynem kidobtak, hogy minek mentem oda. A maszek dokinál meg kipengettem azt a 4000Ft-ot, azt is megnézte, amire nem voltam kíváncsi, mindent magától szépen elmondott (így találta meg az epehólyagomon azt a kutyafülét, de meg is nyugtatott rögtön, hogy nem gond, semmi teendő nincs vele). Tudom nem mindenki teheti meg, hogy egy-egy vizsgálatért fizessen több ezer forintot, csak leírtam a tapasztalatomat. Mert ilyenkor mindig felbosszantom magam. Szóval kedves kérdező ne rágódj ezen, gyakran csak ezek a latin megnevezések rémisztőek és lehet semmi komoly probléma nincs a háttérben.
2010. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

A héten megyek úgyis,akkor már okosabb leszek.Teljesen majd csak akkor nyugszom meg.

2010. nov. 2. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!