Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tehetek a magas LH szint...

Mit tehetek a magas LH szint és a magas inzulin szint ellen?

Figyelt kérdés

A dokim azt mondta,hogy fogyjak le egy jó pár kilót és majd egy pár hónap múlva menjek vissza,akkor megint néz hormonokat.

Tehetek a fogyáson kívül még valamit a jó eredményért?

Nagyon szeretnénk már kisbabát!!!


Valaki volt már hasonló helyzetben?


2010. nov. 4. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha jól értem a LH-FSH arányod nem jó és magas az inzulinod?

2010. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen.Ezek alapján diagnosztizálta a PCOS-t,de semmit nem mondott azon kívül,hogy adjak le pár kilót (állítólag akkor rendeződni fog az LH és az inzulin is és nem lesz akadálya a babának).
2010. nov. 5. 10:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fordulj endokrinológushoz, mivel a pcos és az inzulinrezisztencia nem nőgyógyászati betegség, hanem felborult szénhidrát anyagcsere következménye. A nőgyógyászok egy része - tisztelet a kivételnek - nem is ért hozzá! Ez a személyes tapasztalatom, nekem fél évem ment rá erre. Az alábbi 2 honlapot ajánlom figyelmedbe:

pco-szindroma.hu (orvosajánló, önsegítő körök, sikersztorik) és mensmentis.hu

Létezik szénhidrátszegény diétás módszer, és gyógyszer (metformin) a problémádra, mozgással kombinálva. Egy jó endodoki hamarabb tud segíteni, mint egy nőgyógyász, hidd el.

2010. nov. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Első válaszoló vagyok.

Így van ahogy a másik válaszoló írta. Nekem is PCO-m van. Nekem 4 évem ment rá orvostól orvosig jártam mígnem sikerült rá találnom a megfelelő orvosra,.Én is meforalt kaptam a diaetológustól a nőgyógyászom javaslatára. Nem vagyok egy pille súlyú de nem is mondta a dokim, hogy terhesség előtt fogyjak le. Szerencsére a 3. meforralos hónapban és első stimulált hónapban sikerült teherbe esnem és már 1 éves múlt a kisfiam.

Ha van valami kérdésed szívesen válaszolok:)

2010. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hétfőn szeretnék bejelentkezni endokrin szakrendelésre.Gondolom,hogy ez az első lépés.Nálatok hogy volt tovább?

Az endokrinológus fog felírni metformint (vagy hasonló gyógyszert) a 3.napos vérvételi eredményem alapján,ha azt viszem? (2 hete voltam)

2010. nov. 5. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nem szeretnélek elkeseríteni, de sajnos általános tapasztalat, hogy hónapokat kell várni az endokrinológiákon. És ha bejutsz is, akkor sincs rá garancia, hogy olyan orvost fogsz ki, aki ért is a pcos-hoz. Én a mensmentisbe járok, mert a sotéra fél év volt a várakozási idő és nekem erre nincs időm, se lelkierőm.

Érdemes lenne szétnézned a pco-szindroma.hu-n, mert privát alapon lehet, hogy gyorsabban fog menni a dolog, mint sztk-ban. Az orvosajánlóban össze van gyűjtve egy csomó pcos-ban jártas endodoki. Ha kérdésed van, írj nyugodtan, még visszanézek ide. Hol élsz egyébként?

2010. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ma jelentkeztem be egy privát dokihoz.Jövő hétfőre kaptam időpontot.Az sztk-ban márciusra kaptam volna.t

Nagyon várom a fejleményeket.

Én most csak folsavat+e-vitamint szedek.Ez nem árt,ugye?

2010. nov. 8. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Tegnapi válaszoló vagyok. Nyugodtan szedheted őket, nem ártanak! Érdemes lenne utánaolvasnod a szénhidrát diétának. A pco-szindromán találsz dietetikus tanácsokat is.

Az endokrinológustól pedig metformin hatóanyagú gyógyszert kérj! (Meforal, Merckformin - ezeket írják fel leggyakrabban) Ha ilyet kapsz, arra figyelj, hogy fel kell építeni, fokozatosan hozzászokni, mert különben komoly hasmenést okoz(hat). Cukros étellel, tejjel sem szabad bevenni. Ha jó a doki ezeket el fogja mondani és segít a diétában.

Napi 180 g ch-t lehet enni, 5 részre bontva, lehetőleg mindig ugyanakkor. No cukor, és cukor tartalmú élelmiszerek (üdítő, joghurt, csoki) no fehér lisztes kenyér, péksüti. Elsőre ijesztőnek tűnik, de élhető és ezzel, valamint mozgással lehet fogyni.

20-án lesz egy pcos összejövetel (fenti honlapon megtalálod), ha tudsz gyere el, nagyon hasznos szokott lenni és lelkileg is jó érzés látni, hogy nem vagy egyedül. Nekem alakultak ki jó kapcsolatok sorstársakkal egy indexes fórumon keresztül, rengeteg segítséget kaptam tőlük, mikor orvost kellett keresnem, el kellett kezdenem a diétát.

2010. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat!

Majd hétfő után jelentkezem,hogy mit mondott az endodoki.

2010. nov. 9. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!