Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnék babát,...

Nagyon szeretnék babát, remélem jövőhéten nem fog megjönni. De kicsit tartok a terhességtől mert allergiás és emiatt már asztmás is vagyok. Így is vállalhatok babát? Jól bírnám a terhességet?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy ezzel együtt hogy viselném a terhességet, mert úgy hallottam a nagy poci önmagában is okozhat nehéz légzést, meg terhesség alatt gyógyszert sem szerencsés szedni (amit mondjuk amúgy sem nagyon szoktam). Van valakinek valami tanácsa? Esetleg valami gyógynövény vagy homeopátia ami segíthet hogy kevésbé jöjjenek elő a tüneteim és nem árt a babának sem? Most sószobába járok, és bízok hogy kicsit ez is segíteni fog és így a babvárást (ha sikerül) a fulladás nem fogja megkeseríteni.
2009. jan. 9. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is hasonló volt a helyzetem. Annyiban más, hogy pár éve (ami az asztmát illeti) tünetmentes voltam. A terhesség vége felé, néha nehézlégzés volt, de az kinek nem?

Szerintem mindenképpen beszélj egy homeopata orvossal/természetgyógyásszal még mielőtt teherbe esnél, ők tudni fogják a te egyéni kezelésednek a menetét.

2009. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ fogok beszélni szakemberrel. A homeopátia régebben más gondomra nem használt de remélem ebben fog. Hát hogy teherbe esés előtt az nem tudom hogy menni fog-e mert egyenlőre úgy tűnik hogy előfordulhat valami alakul a pocimban (apró jelek alapján). De minél előbb próbálok egy szakembert keríteni.
2009. jan. 9. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ami a gyógyszert illeti: a tüdőgyógyászod pontosan tudni fogja, hogy milyen gyógyszert szedhetsz a várandóság alatt is. Hatalmas tévedés ugyanis, hogy a kismamák úgy általában kerüljék a gyógyszerek szedését. Megfelelő gyógyszerészeti ismeretekkel megtalálható az a szer, ami segít a betegségen és a babának sem árt.

Persze a homeopátia biztos "babakomatibilis".

Semmi képpen se hanyagold el az allergiádat, mert ha aszthás roham alatt nem kapsz levegőt, akkor bizony a babád is kevesebb oxigénhez jut!


Gondtalan várandógáot kívánok: 34. hetes allargiás kismama

2009. jan. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm is asztmás, de a terhesség alatt mintha elfújták volna a problémáját. Érdekes volt! Konzultálj orvossal, hogy mit ajánl.
2009. jan. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam allergiásabb ember nincs a földön, saját édesapámra kijött rajtam az urticaria érintkezéskor... Puszi volt... :-) Babát szeretnék, utánanéztem, keresztanyám allergológus, és megnyugtatott, semmi baj nem lesz, és a babának sem. Ha jön a roham (nekem ödémás, fulladásos) akkor nem szteroidot hanem olyan antihisztamint kapok ami tehresség alatt sem árt. Rendszeresen nem szedek gyógyszert, mert nem használna. Tehát nyugi. :-)
2009. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!