Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt erdélyi kismama?...

Van itt erdélyi kismama? Segítséget kérek.Ma reggel lett egy halvány pozitív tesztem. Fogalmam sincs a terhesgondozásról itt.

Figyelt kérdés
Mikor kell orvoshoz menni? Milyen orvosnál kell kezdeni? Mit kell vinni? Köszönöm...
2009. jan. 9. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg terhességgel kapcsolatos oldal van, amiből megtudhatod hogy kb. mikor kell menni dokihoz, milyen dokihoz kell menni, mit kell vinni stb...

Csak írd be a keresőbe, hogy terhesség és máris kiad egy csomó oldalt.

2009. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ami biztos hogy minden országban megegyezik hogy szívhang elött semmit nem csinálnak. a szívhang mikor a magzat 5 hetes akkoriban van elöször. ezért az elmaradt mensi után minimum 3 héttel érdemes, de lehet az 4 is. vagy is akkor már lesz szívhang. aakor egy csomo vizsgálatot megcsinálnak. aztán a többi vizsgálat függ hogy melyik országban vagy, de ott megmondja a dokid.
2009. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Itt az erdélyi válasz:

Nem írtad, mennyi idős terhes vagy. A terhességet az utolsó menzi első napjától számolják. 6-7 hetes korod előtt nem igazán van értelme dokihoz menni, úgyis visszahív, és amúgy sem sokat lát. Én 8 hetesen voltam először. Nem tudom, melyik részén vagy az országnak, én Bihar megyéből írok. Nálunk egy vizsgálat a magándokinál (itt szinte mindenki magánrendelésre jár) így néz ki: 50 lej a konzultáció, 30-50 lej körül van egy ultrahang. MIndkettőt nézik, szóval első alkalomra kb 80-100 lejt készíts. Ha a nődoki megállapította a terhességet, elküld a háziorvoshoz, ahol kapsz, vagy nem kapsz terhesfüzetet (nem divat adni, nem is adnak mindenhol). Ha nem kapsz füzetet, következő alkalomra vigyél magaddal egy jegyzetfüzetet, abba beleírhatja a nődoki az adataidat (súly stb.). A háziorvos majd gratulál neked, kitölt egy csomó papírt magának, megméri a súlyodat ő is. A nődokitól kapsz küldőcédulát a kötelező vizsgálatok elvégzésére (ezek ingyenesek, ha munkaviszonyban vagy), és felírhat fizetéses vizsgálatokat is, pl. toxoplazmózis, vagy citomegalovirusra, ezek nálunk 60-60 lejbe kerülnek. A háziorvos hozzáírja a saját vizsgálatait is, illetve a férjedet/párodat is elküldi vérvizsgálatra (RHfaktor, HIV, szifilis), utóbbi kb 50-60 lejbe kerül. Az első nőgyógyászati vizsgálaton a doki rendszerint már programál a következőre is, 4 hét múlvára, ahova illendő már a vizsgálat eredményeit is magaddal vinni. Kezdetnek ennyi. Engem a második vizsgálat után már kaparásra küldtek, ezért tovább nem tudom, mi a folyamat, de kezdetnek azt hiszem, ez is elég.

2009. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy az első nőgyógyászati vizsgálat két részből áll: előbb a doki felrak az asztalra, ahol manuálisan kitapintja, hogy van-e odabenn valaki, utána hüvelyi ultrahanggal is megnézi, hogy valóban az-e a helyzet, ami. Terhesgondozás külön, illetve védőnő nálunk nincs, csak a nődokihoz meg a háziorvoshoz kell rendszeresen járni.
2009. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon hasznos volt, amit leírtál, és nagyon nagyon sajnálom, ami Veled történt. Hiába, én nem nagyon találtam infot a neten, hogyan továb...
2009. jan. 10. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!