Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS-al mennyi az esélyem...

PCOS-al mennyi az esélyem terhességre? Meg kell várnom még meggyógyulok vagy ezzel is lehetek terhes?

Figyelt kérdés
nagyon megijesztett amit olvastam erről.komolynak hangzik,most duphaston kurán vagyok 5 napig 2x2 kell szednem aztán meg fog jönni azt mondta a doki.aztán máris minden rendben?vagy sok idö még jo lesz?most igen felugrott mára a hőm,ez a 3.napom a duphastonnal,most lesz spontán peteérésem is ?
2010. nov. 11. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok nőnek (többek között nekem is) spontán jön össze a baba pcos mellett is. Ez egy kezelhető dolog ma már, nem leszel tőle meddő. Ha van peteérésed, rendben vannak a hormonjaid, inzulinod (az inzulinrezisztencia sem szentírás, nekem sincs), akkor terhes is lehetsz. Nem mondom, hogy könnyen, meg gyorsan, de nem lehetetlen.

A pcos-nál szinte minden beteg más és más, nem igazán lehet egy kalap alá venni mindenkit.

2010. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
már van egy fiam,akkor is volt cisztám de felszivodott.akkor nem is foglalkoztam vele hogy mi az valojában.de most hogy tapasztalok olyan dolgokat hogy hajhullás és mellen szörnövekedés,ez iszonyu,félni kezdtem.és mit gondolsz akkor most lesz peteérésem is a következö napokban?vagy csak mensi?
2010. nov. 11. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves Előző! Kérdezhetek tőled?


Én is PCOS vagyok, de nekem tökéletes a terheléles cukrom és az inzulinom is, mégis kaptam metformint az endokrinológustól azzal a címszóval, hogy bár "szükségem" nincs rá, segíti a fogyást és a peteérést is. Aztán másik nőgyógyászhoz kerültem, mostmár ő írja fel a metformint is. Viszont én kaptam fogamzásgátlót is, mert sokat kell még fogynom, hogy belekezdhessünk a babaprojetkbe. 15-16 kiló már lement. :) Kíváncsi vagyok, hogy lenne-e már peteérésem, mensim gyógyszer nélkül.


Szóval azt szeretném kérdezni, hogy van-e súlyproblémád és milyen kezelést a kaptál a PCOS-ra?


Kérdező, te nem kaptál metformint? Nem kell fogynod esetleg?


Köszönöm mindkettőtöknek! :)


26/N

2010. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nincs mindenkinél miden lehetséges tünet, ha eddig nem tapasztaltad ezeket, ezután sem fogod! :)


26/N

2010. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én csak duphaston kaptam és ha megjön a ciklus 12napján kell mennem vérvételre hogy megnézze van -e tüszörepedésem,szoval beállitja a ciklusomat.fogynom nem kell mert csak +3kg van rajtam szülés óta és igy is csak 59-60kg vagyok.nekem azt nem mondta hgoy várnom kellene.mondjuk én ugy állitottam be hozzá hogy "azonnal akarok gyereket":) azt mondt meglesz...
2010. nov. 11. 10:54
 6/9 anonim ***** válasza:

A helyedben elmennék endokrinológushoz, alaposan utána járnék a tüneteknek, mivel ez nem nőgyógyászati betegség!

Nálam nőgyógyász diagnosznitiázlta és fél évem ráment ilyen Duphatonos, Clostis, majd hormoninjekciós kísérletekre. A végén már nem volt pé-m, csak iszonyatos fájdalmaim. Műteni akart.

Na ekkor lett elegem és mentem el a mensmentisbe, IR-em van. Diétázni kezdtem, megkaptam az alkatomhoz illő gyógyszert és nem meghozott vérzésem, stimulált pé-m lett, hanem spontán! Azóta kerestem olyan nőgyógyászt, aki respektálja az endodokit és ő is azt javasolta, ha a ciklusom, hormonok rendeződnek akkor próbáljunk csak Clostival ráerősíteni a pé-re.

Teherbe lehet esni kezeletelen pcos-sal és IR-rel, de sokkal nagyobb a vetélés kockázata.

A pco-szindroma-hu-n találsz egy csomó hasznos infót, orvosajánlót, sikersztorikat. Ahol erre specializást profi és emberi dokik dolgoznak: mensmentis.hu


A Duphaston hormon és sajnos ez is, mint minden hormontartalmú gyógyszer befolyásolja a hőt, így fals görbéd lesz, míg szeded. :(

2010. nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 10.51-es. A fogamzásgátló nem javít a helyzeten, csak elfedi a tüneteket, becsapja a szervezetet!

A metformin mellett erősen ajánlott napi 180g ch-t 5 részletben elosztva enni. Mellőzni a cukrot, fehér lisztes dolgokat. Figyelni a gyors és lassú ch-kra is.

2010. nov. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 11:01-es! Köszönöm a válaszod! Tudom, hogy a fogamzásgátló csak tüneti kezelés, nem is kimondottan a PCOS-ra kaptam. A tesztoszteronom felső határárék közeli, ez volt az egyik ok. A másik, hogy nagyon sokat kell fogynom, nagy túlsúllyal nem állhatunk neki babaprojektnek, ez ha összejönne is, mindenki számára veszélyes lenne, nekem is, a babának is. Harmadrészt a doki szerint ha majd abbahagyom a gyógyszert, amikor azt mondjuk az orvossal, hogy oké, ennél a súlynál már lehet próbálkozni, utána egy kis ideig ugrásszerűen megnő a peteérési "hajlandóság". Szóval ezek miatt szedek fogamzásgátlót. Szedem a metformint, diétázom, mozgok, és szépen fogyogatok is. :)


26/n

2010. nov. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kedves elottem levo! mar nagyon reg volt , mi lett veled?baba? en is ebben a helyzetben vagyok de nekem nem mondtak hogy amig nem fogyok le nem probalkozhatunk
2016. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!