Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ugy néz ki, terhes vagyok....

Kata1983 kérdése:

Ugy néz ki, terhes vagyok. Munkanélküli most járt le, de előtte ez által tanfolyamot végeztem 11hósat. Munkaviszonynak számított, előtte is dolgoztam. Mire vagyok igy jogosult?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nem helyezkedsz el, azaz nem lesz élő munkaviszonyod, akkor csak gyes + családi pótlék.
2010. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk sokat segítene, ha értelmes mondatokat írtál. Egy biztos, ha nincs visszamenőleg folyamatosan X ideig (talán 2 éve, nem emlékszem) munkaviszonyod (márpedig nincs, mert munkanélküli vagy, semmi nem jár.
2010. nov. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz, kedves második.

Ha a "munkanélküli" az álláskeresési járadékot takar (ami valószínű, mert a kérdező azt írta, hogy dolgozott előtte), akkor az a tgyás, gyed idejéhez szükséges min. 365 napos biztosítási jogviszonyba beleszámít.

2010. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a helyzetben vagyok.Babát várok de jelenleg munkanélkülin vagyok szeptember óta.Előtte februártól július 15 ig be voltam jelenteve,előtte szintén munkanélkülin voltam októbertől idén februárig.Előtte volt folyamatos munkaviszonyom.Akkor én mire számíthatok?

Bocsánat kedves kérdező,hogy bele kérdeztem de hát ha így mind a ketten "okosabbak" leszünk e téren!

Remélem nem írtam le túl kacifántosan :-)

Boldog Babavárást Kívánok!

2010. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdések, melyek ismerete nélkül nem lehet okosan válaszolni:

- az álláskeresési járadék/segély meddig jár?

- mikorra vagy/tok kiírva?

- a szülés időpontja előtti két évben mi volt? Ez azért lényeges, mert ha ez időben nappali tagozaton, közép- vagy felsőfokú oktatási intézményben legalább egy éves képzésben részt vettetek, ez 180 napot jelent.

- a szülés időpontja előtti évben mekkora összegű volt az ellátás/munkabér? Ha pl. suliba jártál, utána pedig 4 órás minimálbérrel voltál bejelentve ugyan jár(hat) tgyás, gyed, de ennek az összege olyan kevés lesz, hogy jobban jártok a gyessel.

2010. nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha nincsen munkaviszony szüléskor, illetve igényléskor, akkor csak gyes jár. A leírtak beszámítanak a 365 napba, de a 365 napon túl még van feltétel!


Tgyás csak akkor jár, ha a megszűnés után 42 napon belül szülsz, gyed meg csak akkor jár, ha biztosított vagy IGÉNYLÉSKOR.

2010. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szóval ha most engem bejelentene a főnököm mert dolgozok csak nem vagyok bejelentve,akkor volna esélyem arra,hogy megkapjam a tgyást és a gyedet?Vagy csak a gyest kapom meg ha bejelent ha nem?
2010. nov. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igazad van, de az álláskeresési járadék ebben az esetben biztosítási jogviszonynak számít. Vagyis ha szünetelteted vagy a lejártát követő 42 napon belül igényled az ellátást, akkor jár tgyás és szüneteltetés esetében ha a tgyás lejárta után visszamész pár nap álláskeresésire, akkor jogosult vagy gyed igénylésére.
2010. nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen, valóban, de a kérdés így szólt: Munkanélküli most járt le. Én erre írtam, hogy nem fog kapni csak gyest. Ahogy a másik kérdezőre is igaz, hiszen neki meg februárban járt le.

Ha minden információt figyelembe veszünk, akkor az egyetlen helyes válasz, hogy amennyiben nem lesz munkaviszony, nem fog járni gyesen kívül más.

2010. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez elég elszomorító, mert én is ebben a cipőben járok. Most azt tudja eldönteni az ember lánya, hogy sírjon vagy nevessen??
2010. nov. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!