Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laparoszkópiám volt három...

Laparoszkópiám volt három hete. Normális az, hogy még mindig barnázok?

Figyelt kérdés

Először véreztem, az pár nap múlva elmúlt azóta viszont barnázás van. Néha fáj a derekam, van, hogy kifejezetten nehezemre esik a mozgás, hajolgatás, és elég gyakran szúrkál a hasam és a jobb petefészkem. Valakinek hasonló esete? Normális ez?

Köszi a válaszokat!


2010. nov. 16. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit csináltak laparoszkópiával? Nekem cisztát vettek ki, de nem véreztem, és rendesen megjött időre a menzim is. A fájdalom normális, de nekem meg is tiltották 1-2 hétig az aktivitást, emelést. Én a helyedben visszamennék a dokihoz.
2010. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Szerintem is doki lesz, bár holnapután kellene megjönnie, és úgy voltam vele megvárom lássuk mi történtik.

Petevezeték átfújás lett volna, de mást találtak, így eltávolították a petevezetéket és rendesen ki kellett pucolni odabent.

2010. nov. 16. 17:52
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja, és nemhogy egy-két hétig, de azóta sem csinálok semmi megerőltető munkát, nem is bírnám, viszont ülő munkám van, és elég nehezen viselem. Már párnázom a derekam, a hátam, a fenekem alá is teszek, így valahogy elviselem, de nehéz.
2010. nov. 16. 17:53
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb műtéted volt ezek szerint, talán normális a vérezgetés, ha nem durva. Az ülés nekem is rossz volt hetekig, de hirtelen jobb lett. Jobbulást! :)
2010. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Megvárom az első mensit lapar után, és annak függvényében megyek vissza amennyiben indokoltnak érzem.

Köszi még 1x

2010. nov. 16. 18:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Normális. Nekem is volt, és ugyanígy jártam. nekem hónapokig nem jött meg. de azt mondta a doki, hogy ez is normális. ( egy darabig)
2010. nov. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: hát ez qrva jó, remélem nem járok én is úgy mint te, mert már megvana lombik időpont. Mit jelent az, hogy hónapokig?2-3 hónap?
2010. nov. 17. 06:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de lenne hozzád egy-két kérdésem.

Röviden annyi a történetem, hogy Hsg-m volt, el van záródva mindkét petevezetékem, de az egyik csak félig. A dokim azt mondta, hogy azt ki kell venni a lombikhoz, amit nem értek.

Ezért szeretném kérdezni, hogy neked mi okból kellett kivenni? Neked is volt előtte hsg-d?

Előre is köszi a választ!

I.

2010. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: semmi baj.

Nem értem, hogy miért mondja ezt, mert hát semmi nem biztos. Én hallottam már olyat, hogy HSG-n nagyon izgult emiatt akkor, pillanatnyilag nem ment át a folyadék, vagy csak alig, és sikerült teherbe esni nem sokkal. Meg HSG-vel nem lehet megállapítani, hogy mi a baj, hogy ki kell venni, vagy mondott mást is? Nekem el volt záródva mindkét oldalon, kétszer voltam HSG-n. Aztán lombik előtt elküldtek laparoszkópiára, hogy majd ott megpróbálják nagyobb nyomással, altatás alatt megnyitni ha lehet, és akkor derült ki, hogy krónikus gyulladásom van, több szálagos összenövéssel, petefészek nagyobbodás. A gyulladás mindig elsőre a p.vezetékeket "támadja" meg és mivel ki tudja mióta volt bennem ez a gyulladás, már nem is tudták megmenteni. Viszont ilyen gyulladást lehet kapni a HSG alatt befecskendezett röntgen anyagtól is, így lehet, hogy még akkor is kapott egy adagot, így vált krónikussá, nem tudom és soha nem is fogom már ezt megtudni.

Te meddőségibe jársz? Én azt csinálnám, (nem vagyok szakértő ez csak az én véleményem) hogy megpróbálnék kiharcolni egy laparoszkópiát. Ott sok minden kiderül, az is ha tényleg ki kell vennni, egyáltalán el vagy záródva vagy csak görcs miatt volt olyan állapotba...stb. Nem vészes műtét, én két hét után már dolgoztam, és csak azért maradtam két hetet, mert ülő munkám van,és a derekam fájt még. Írj ha kíváncsi vagy még (akár privi)

2010. nov. 18. 07:18
 10/13 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál :)


Hidd el, én sem értem, hogy miért nem mondta azt, hogy lapar legyen, és akkor úgyis kiderül minden, miért kell rögtön a kivétellel kezdeni??? Igen meddőségibe járunk, és az a doki mondta ezt, pedig még a felvételt sem látta, csak telón beszéltem vele.

A másik doki, aki csinálta a hsg-t, azt mondta amit Te, hogy lehet akár a rágörcsöléstől is, hogy nem ment át, és ő a lapart javasolta, mert azzal akár meg is lehet nyitni, ha el van záródva.


Nem szeretném egyáltalán csak úgy kivetetni, mert mi van, ha nincs is rá szükség? Lehet, hogy simán meg lehetne oldani, miért kell ennyire drasztikusan??? Nem értem...


Gyulladásom nekem is volt, gondolom azért is van az összenövés.

Szerinted amúgy normális az, hogy pénteken volt a Hsg, és még mindig érzem azt az oldalt, ahol félútig ment a cucc? Se barnázás, se semmi, csak érzem. Nem kifejezetten fáj, nem belenyilalósan, hanem úgy, mint ovu-kor, remélem érted :)

2010. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!