Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás mellett nehezen...

Szoptatás mellett nehezen lehet teherbeesni?

Figyelt kérdés
tervezzük a második babát és még nem jött meg
2009. jan. 12. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád? Ha nem jött meg, akkor nemigen lehet, mert azt jelenti, hogy még nem dolgoznak a petefészkeid. Nekem 6-7 hónapos volt a kisfiam, amikor megjött. Most 14 hós, még mindig szoptatok. Terhes lettem, nem hagytam abba, nem tudom, hogy ettől, vagy nem ettől, de elment a baba 8 hetesen. Nem kellett kaparni, nemsoká próbálkozunk megint, akkor már nem szeretnék szoptatni.

Szóval nem nehéz teherbe esni (hacsak nem kevesebb, mint 6 óránként szoptatsz, mert az nehezíti) szoptatás mellett, de ahhoz meg kell jöjjön a menzeszed. És nagyon kell figyelni, hogy ne legyen túlterhelve a szervezet.

E.

2009. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! 8 hós a babám és még nem váltottunk ki szopit, 3 óránként eszik.

Valószinűleg várunk még egy kicsit.

2009. jan. 14. 23:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Első vagyok. 3 óránként?? Ejha.. És még nem eszik semmi mást? Éjszaka azért alszik? Védőnő nem mondta, hogy kéne kapjon valami szilárdabbat? Én 6 hónapos korában kezdtem el bevezetni a pépeket. Azt hiszem írtam, hogy most 14 hónapos és még szopizik, de azért már eszi a kolbászt meg a rántottát :P

Ha kicsit ritkulnak a szoptatások (több, mint 6 óra telik el közöttük), akkor lehetsz majd könnyebben terhes, mert akkor tud a tested másra is koncentrálni. :)

2009. jan. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De már kap gyümit, meg főzeléket is, csak utána mindig szopizik még. Most jött a foga, de ha már teljesen áttört neki akkor kiváltok már nála egy étkezést. Igazad van, kell a szervezetnek is a regenerálódás, várunk még a kistesóval.
2009. jan. 15. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!