Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor mondtátok el barátaitokn...

Mikor mondtátok el barátaitoknak, hogy terhesek vagytok? És a szüleiteknek? Hisztek abban, hogy nem szerencsés korán elmondani? Vagy marhaság?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A szülőknek aznap mondtuk el, amikor megcsináltam a tesztet.

Barátoknak olyan 5-6 hetes terhes lehettem. Persze csak azoknak, akikkel nagyon jó a kapcsolatunk, azoknak a " barátoknak" akikkel ritkán találkozunk, ők csak akkor tudták meg amikor 12 hetet betöltöttem.

2010. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Családnak 8-9. hét körül, munkahelyemen 12. hét után.
2010. nov. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Családnak a 12 hetes UH után, barátoknak csak akkor, ha személyesen találkoztunk. volt aki nem is tudta, hogy babát várunk.
2010. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azon dilemmázom, hogy mikor mondjam meg, hogy pozit teszteltem, mert elég sokan (rokonok, barátok) tudják, hogy szeretnénk már babát, szinte tudják, hogy mikorra nem várom :-), és mit mondjak, ha rákérdeznek. Vagy mi van, ha az egyik rákérdez, elmondom, mert hazudni azért nem akarok, a másik meg megsértődik, hogy ő miért mástól kell, hogy megtudja, miért nem szóltam neki is...

Minél többen tudnak róla, annál jobban pánikolok, mivel még annyira picike ez az 5 hetes baba a pocakban, olyan kis sebezhető... Szóval én is ezen agyalok most.

Szülők már tudják, meg 2 barát, ez elkerülhetetlen volt eddig. Az is kérdés, ők mennyire tartják a szájukat :-)

Pedig legszívesebben világgá kürtölném, annyira boldog vagyok! :-))

2010. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Barátoknak 12 hetesen, családnak miután hallottam a kis szívverése(8hetesen).

Volt már egy vetélésem, azt korán mondtuk el , utána nagyon rossz volt mert ugye érdeklődtek hogy mi van...

2010. nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülőknek azonnal :)

Reggel teszteltem, pozitív lett, rögtön elmentem dokihoz, megerősítette hogy baba. Szűk család azonnal megtudta, egyszerűen nem bírtam volna ki, ha nem mondhatom el :) Akik igazán fontosak, közeli barátok, velük igyekeztünk minél hamarabb összehozni egy mozit, sétát, vacsit, hogy mindenkinek személyesen minél hamarabb elmondjuk.

Nem vagyunk babonásak, egészséges vagyok és egyértelmű volt, hogy ha már bennem van a baba, semmi baja nem lehet :) Nem is gondoltam, egy percig sem, hogy valami probléma lehetne....

2010. nov. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi ma vagyunk 9+1 hetesek. Csütörtökön megyek dokihoz, ha ott még mindig minden rendben van, hétvégén megtudják a nagyszülők. pár közeli barátnőm tudja csak, ők velünk izgulnak, kísérgetnek orvoshoz..Férjemnek is csak 1 héttel a mensi kimaradása után mondtam el...én nagyon félek hogy bármi történhet, ezért nem kürtölöm szanaszét..pedig szívem szerint azt tenném:)
2010. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!