Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerinted normális dolog,...

Szerinted normális dolog, hogy egy nő a férfi akarata ellenére is megszülheti a gyerekét?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egy nagyon gyakori probléma: a nő teherbe esett, és bár nem tervezett még gyerekvállalást, mégis meg akarja szülni a babát. A férfi még nem áll készen az apaságra, nincs lehetősége eltartani egy családot, és nem is azzal a nővel képzelte el az életét. A nő viszont megszüli a gyereket, elvárja, hogy a férfi mellette álljon, fizessen gyerektartást és vegyen részt a gyerek életében.

Sok férfi nagyon szeretne gyereket, de csak akkor, mikor már megteremtette az anyagi hátteret, esetleg véghezvitte már terveit (pl lediplomázni, külföldre menni pár évre, bármi). Egy gyerek viszont teljesen felborítja az életét, hiszen nem tud azzal a tudattal élni, hogy valahol van egy gyereke, akivel ő nem törődik. Persze van olyan típus is, akit ez nem érdekel, de én most a többiről beszélek.

Mindig a nők sírnak, hogy elhagyta őket a párjuk, pedig ott a gyerek.. Egy férfinak miért nincs beleszólásba abba, hogy legyen-e gyereke, avagy sem? És ha nem akar, miért várják el tőle, hogy mintaapa és férj legyen belőle?

Megértem én, hogy a nő testében van a gyerek.. de ez azért szerintem elég nagy igazságtalanság. Nektek erről mi a véleményetek? Ha én férfi lennék, kiakadnék azon, hogy valaki akaratom ellenére megszülné a gyerekemet. Csak nőként érzem ezt így?


2010. nov. 21. 17:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

18:58

A gyerektartás nem azonos az eltartással, kitartottsággal.

A mancsotokat meg lehet, hogy nem szeretné az örökségén tudni, csak van egy olyan "kib*szás" a törvényben az ilyenekkel, hogy halála esetén a vér szerinti gyerekét illeti meg a vagyona.Én bizony tekintettel lennék a gyeremekem jövőjére, ennek tudatában, ha már a jelenére nem - a te eseted ezt bizonyítja.

2010. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
67%

Én azt gondolom, hogy itt emberi életről van szó, ami felelősség. Ha annyira nem tudja elképzelni a férfi, hogy a nőtől gyereke legyen akkor ne feküdjön le vele. Benne van a pakliban, hogy becsúszik a dolog, ezzel mindenkinek tisztában kell lennie. A nőnek pedig szíve joga megtartani a babát, azért mert a férfi link és nem akar tudni a gyerekről, azért még a nőnek nem kell tönkretennie az életét, ezt értem mind testi mind lelki síkon.

Ha a nő ezzel akarja megfogni a pasit hát az nagyon gáz, de a pasinak akkor is tisztában kell lennie ezekkel a következményekkel.

Nem kéne mindenkinek mindenkivel összefeküdnie érzelem, szerelem, szeretet nélkül. De manapság ez a trend.

2010. nov. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
66%

kedves kérdező? lehetne tudni ,hogy hány éves vagy ?

Mi terveztük az előző babámat. Mikor teszteltem a párom szülinapján ,ő hívta az anyukáját aki tele beszélte a fejét ,hogy el kell vetetni.Én nem tettem volna meg semmi pénzért sem!!!! Sajnos a 6 héten elment a babóm ,és a mai napig nem tudtam feldolgozni! Rá két hónapra mély depresszióba estem amivel pszichológushoz és pszichiáterhez jártam.

El sem tudom képzelni annak milyen fájdalom aki elveteti egy pasi kedvéért!

Most lehet megint babát várok, ha mellettem lesz a párom ha nem én felnevelem. De nem kérek tőle semmit ha elhagy minket.


Viszont ha erről beszélünk akkor azt se felejtsük el mikor az apa nem akarja a gyereket. Majd a nő felneveli 2-3 éves koráig ,majd betoppan az ajtón ,hogy ő az én gyerekem is!

Ilyen is van nem egy!


AMit egy két válaszadó írt!

Igen hagy döntse már el a nő ,hogy

-kockáztassa e az életét a műtőasztalon,

-hogy minden nap esetleg úgy kel és fekszik,hogy megölte a saját gyerekét

-vagy rizikóztasson ,hogy lehet soha nem lehet gyereke

stb lehet sorolni.

Egy anya nagyon ritkán hagyja el a gyerekét! Míg a férfiak nagyon nagyon sokszor!

Egy gyerek "örök" a pasi nem.

És mi van ha megteszi a nő és később nem lehet gyereke? Viszont a párja akkor már akarna. Szerinted java részt mit tenne a pasi? Elhagyná a nőt ,hogy ,ás szüljön neki!

2010. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

26 éves vagyok.

Én is nagyon szeretnék gyereket/gyerekeket, tehát a kérdést nem azért írtam ki, mert számomra olyan könnyű lenne elvetetni egy gyereket. Bár most abszolút nem jönne jól egy terhesség, nagy valószínűséggel elhajítanám a terveimet, és szeretetben felnevelném a gyereket, akár egyedül. Nem tudnék úgy élni, hogy lehetne egy fiam/lányom, aki most ennyi és ennyi éves. De ez nem azt jelenti, hogy örülnék egy ilyen eshetőségnek.

Viszont szerintem egy kapcsolat két ember ügye, és a nőnek is ugyanolyan jó a pasival, mint fordítva. Ez az "ő feküdt le a nővel, vállalja a felelősséget" dolog nekem úgy hangzik, mintha a nő számáról áldozat lett volna a dolog.. ami azért általában nem így van. Akkor miért nem lehet közösen eldönteni, hogy megszülessen-e a becsúszott baba? Való igaz, a nő fekszik műtőasztalra, vagy a nő hordja ki a gyereket, viszont cserébe ha egyszer különválnak, a nő mellett marad a gyerek, legalábbis valamit nagyon rosszul kell csinálni ahhoz, hogy elvegyék tőle.

Egy anya tényleg nem hagyja el a gyermekét, vagy ha mégis, akkor nem illik rá a jelző.

A kérdésben én nem arra gondoltam, hogy a nő a férfi szerelméért cserébe vetesse el a gyereket. Azt kifogásolom, hogy egy nő egyedül dönthet, és gyakran az akaratát még rá is kényszeríti a férfira. (pl gyerektartás). szerintem egy férfi életét ugyanúgy tönkreteheti egy nem tervezett gyerek, csak neki nincs joga dönteni, hogy akarja-e.

Lehet, hogy úgy gondoljátok, felháborító hogy ilyesmit kérdezek, de én jelenleg is több olyan pasit tudnék felsorolni a környezetemből, ahol véletlenül lett terhes a nő, és a baba megszületett annak ellenére, hogy a férfi nem akarta. A gyermeket mindenben támogatják, az életük azonban romokban van: nagy részük az anyjánál lakik - mivel a nővel nem sokáig maradtak együtt - fizetésük nagy részét a gyerekre költik, és nincs túl sok esélyük arra, hogy valaha normális családot alapítsanak.

És igen.. rengeteg nő használja ezt eszközként arra, hogy élete végéig (vagy legalábbis nagyon sokáig) eltartassa magát a szerencsétlen pasival..

2010. nov. 21. 23:36
 15/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagyon sarkosan ítéled meg a helyzetet még mindig, de nem is akarlak befolyásolni.

Az "élete végéig eltartatja magát a pasival" mondat pedig nagy butaság, mert a hatályos törvény szerint addig jár a gyerektartás, amíg a gyerek nappali tagozaton tanul, de max.25 éves koráig bezárólag ( ha jól tudom, de majd ennek én is utána nézek, de nagyjából ennyi lehet a korhatár ).Szóval hol van itt az élete végééig?

Az, hogy egyes nők még ezen felül kérnek ezt-azt a férfitől, ez már emberre válogatja; ha én pasi lennék és egy egyéjszakás kapcsolatból születne gyerekem, a nő megtartaná, én nem akadályoznám benne, de én magam nem akarom őket látni, megvárnám a bírósági végzést, ahol megállapítanák az összeget, azt fizetném neki / hó, de egyébként kalap-kabát, azonkívül egy fillért se.Nem kib*szásból, nem is fukarságból, csak nem hagynám, hogy a fejemre nőjjön se ő, se a gyerek.

2010. nov. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Attól még, hogy nem vetetem el a gyermeket, még nem kell, hogy a pasi is részesüljön a gyermekvállalás csodájából. Egyszerűen lelép és kész. Ahogy sokan meg is teszik. Én nem kockáztatnám az egészségemet egy abortusszal. Pasim még lehet az életben, de gyermekem az abortusz után nem biztos.

Különben a pasi nem sok mindent tehet, hisz a nő teste, ezért az ő döntése, hogy mit kezd vele. Ezért ez patthelyzet, mert mindenképpen az anya dönt. Hisz erőszakkal nem lehet abortuszra kényszeríteni senkit....

Az etika megint más kérdés...

2010. nov. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek kérdező. Azt írod ketten döntsenek. Ok. Ha a nő akarja, a férfi nem és a nő elveteti, akkor hol volt itt a közös döntés?

Te is azt írod, hogy mindkettőnek örömet okoz, nem csak az egyiknek vagy a másiknak, akkor miért csak a nő szívjon egy életre szóló döntéssel?

Ha a nők nem tarthatnák meg a gyereküket a férfi beleegyezése nélkük ,gondold már el, mennyivel felelőtlenebbek lennének a férfiak. Nekik akkor tényleg semmi de semmi veszítenivalójuk nem lenne a dologban. Ha teherbe esik a nő, ugyan, majd elveteti én meg lépek tovább a következőhöz. A nő meg élete végéig szenved, mert lelkileg tönkre megy bele, és ki tudja, hogy lehet-e még több gyereke. Ezt azért gondold át.


"Azt kifogásolom, hogy egy nő egyedül dönthet, és gyakran az akaratát még rá is kényszeríti a férfira. (pl gyerektartás). szerintem egy férfi életét ugyanúgy tönkreteheti egy nem tervezett gyerek, csak neki nincs joga dönteni, hogy akarja-e. "


Előtte kell gondolkodni, nem utána.


Aki autóba száll ,tisztában kell lennie azzal, hogy akár baleset is történhet. Ha beköti magát, nagyobb az esélye a túlélésre. Ha nem kötötte be magát később már hiába szeretné visszacsinálni a dolgokat, nem lehet. És igen, olyan is van, hogy beköti magát és mégis megsérül.

Sajnos számolni kell a lehetséges következményekkel. Vagy nem szálljon autóba.

2010. nov. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
24%

Elmesélek egy történetet!

Férjemmel 2004.nov.11.-én ismerkedtünk meg!2005.jan.elején el mondta,hogy előző év nyarán egy szomszéd településen volt diszkóban ahol volt egy egy éjszakás kalandja nem kevés alkohol után.A "hölgy"közölte -nem kell védekezni mert jelenleg nem termékeny-Párom mivel naív és ugye férfiből van elhitte(ez persze az ő butasága mert ugye nem csak a terhesség miatt kell védekezni)Majd NÉGY hónap elteltével kapott egy telefont,hogy mégiscsak lett következménye annak az egy alkalomnak!Nem akarta el hinni és közölte is,hogy ő nem vállalja el mert egyrészt miért négy hónap után másrészt meg ki tudja előtte-utána kik voltak még!Aztán folyamatosan jöttek a szemrehányó sms-ek,hogy milyen aljas,hogy nőzik(akkor már velem)miközben apa lesz!Február végén kapott újabb sms-t idézem:Ne keress mert kórházban vagyok!Jelzem párom addig sem kereste!!!Majd küldött egy képet mms-ben a szerencsétlen éjszaka következményéről!Egy hónap múlva jött egy levél aminek teljesen pontosan már nem tudom a szövegét de a lényeg az volt,hogy férjem egy utolsó szemét mert csak megcsinálni tudta a gyereket de nem is érdeklődik felőle nem is törődik vele!!!Párom kérésére írtam telefonjáról egy sms-t az újdonsült anyukának a nevében,hogy vegye észre magát végre,azt a gyereket ő vállalta,egyedül el döntötte,hogy megtartja így egye amit főzött egyedül!Egy sértődött válasz mondat jött vissza aztánegy évig semmi majd egy év után idézés a gyámügytől,DNS vizsgálat ami sajnos 99%lett és bíróság ahol a kedves anyuka azt sem tudta hogyan hazudozzon.Azóta gyerektartás havonta de legalább az értelmetlen szemrehányó sms-ek megszüntek!

A sors fintora,hogy négy éve szeretnénk gyereket de nem sikerül!Ez nekem nagyon fáj mert itt jön be az élet igazságtalansága!

Szóval azért a lehetséges apának is kellene beleszólási jogának lenni de ugye ha anyuka titkolja addig míg már késő akkor minden hiába!!!

2010. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
54%

igen van ilyen!

De figyelj akkor sincs jogod a gyerekre sértő szavakat mondanod!

Nekem nem a gyereket kellene bántanod.Az anyjával van bajod nem ? Akkor miért mocskolodsz szegény gyerekre?

2010. nov. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
69%

12:16-os vagyok!

Én ezekből csak azokat a szerencsétlen gyerekeket sajnálom akik apa nélkül nőnek fel!Nem,tényleg nem a gyerek tehet arról,hogy megszületett de ha mindenki aput szapulja akkor hol marad anyu felelőssége?Neki nem kell mérlegelni?Attól,hogy az anyai ösztönök erősek és a mi testünkről és lelkünkről van szó a mi felelős gondolkodásunk hiánya megbocsájtható?Ki foglalkozik annak a szerencsétlen új kis életnek a lelkével?Anyu nem akarja elvetetni a terhességet mert sérül a lelke!A gyermekének a lelke nem fog sérülni ha rá döbben,hogy az oviban mindenkinek van apukája csak neki nincs?Mit fog érezni mikor anyu el mondja neki,hogy apu nem szereti őt?

Az egyetlen megoldás erre az,ha a nő is ugyanannyira felelősségteljesen védekezik és csak akkor dönt a baba mellett ha az közös elhatározás!Ha a mellette levő férfi nem akar gyereket akkor sem ha már nem pár hónapos kapcsolatban vannak és korban is érettek akkor a nőnek kell dönteni,hogy elfogadja a gyermektelenséget vagy tovább lép és keres olyan férfit aki biztos annyira kettőjük kapcsolatában,hogy akar közös gyermeket!!!

2010. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!