Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerinted normális dolog,...

Szerinted normális dolog, hogy egy nő a férfi akarata ellenére is megszülheti a gyerekét?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egy nagyon gyakori probléma: a nő teherbe esett, és bár nem tervezett még gyerekvállalást, mégis meg akarja szülni a babát. A férfi még nem áll készen az apaságra, nincs lehetősége eltartani egy családot, és nem is azzal a nővel képzelte el az életét. A nő viszont megszüli a gyereket, elvárja, hogy a férfi mellette álljon, fizessen gyerektartást és vegyen részt a gyerek életében.

Sok férfi nagyon szeretne gyereket, de csak akkor, mikor már megteremtette az anyagi hátteret, esetleg véghezvitte már terveit (pl lediplomázni, külföldre menni pár évre, bármi). Egy gyerek viszont teljesen felborítja az életét, hiszen nem tud azzal a tudattal élni, hogy valahol van egy gyereke, akivel ő nem törődik. Persze van olyan típus is, akit ez nem érdekel, de én most a többiről beszélek.

Mindig a nők sírnak, hogy elhagyta őket a párjuk, pedig ott a gyerek.. Egy férfinak miért nincs beleszólásba abba, hogy legyen-e gyereke, avagy sem? És ha nem akar, miért várják el tőle, hogy mintaapa és férj legyen belőle?

Megértem én, hogy a nő testében van a gyerek.. de ez azért szerintem elég nagy igazságtalanság. Nektek erről mi a véleményetek? Ha én férfi lennék, kiakadnék azon, hogy valaki akaratom ellenére megszülné a gyerekemet. Csak nőként érzem ezt így?


2010. nov. 21. 17:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
de törölték a fattyúzóst is! és tőled kérnék bocsánatot,mert véletlenül először a te válaszodra nyomtam rá :( tényleg ne haragudj, csak már annyira felháborított ez a nő hogy csak azt figyeltem hogy,fattyú legyen benne :( tényleg sajnálom
2010. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

12:14

Részben igazad van, részben viszont ugyanolyan naív vagy, mint a férjed.Az, hogy a saját meddőségedet is összefüggésbe hozod az említett nővel és gyerekével kapcsolatban, valahogy erről árulkodik + szimpla féltékenységedről.

Az apa nélkül felnőtt gyerekekről meg annyit, hogy nem csak ez az eset létezik, mikor a nő egyedül vállalja be a babát és neveli, hanem ott vannak pl. az elvált szülők gyerekekei?Velük mi a helyzet?Szerintem sokkal nagyobb lelki fájdalom az, hogy tudom, hogy van apám, de már nem lehet velünk, mint az, hogy alapból nincs a családdal.

2010. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
77%

A mi történetünket meséltem el és ahhoz íram a kommentet is!!!Nem hiszem,hogy naív vagyok de nem kívánom neked azt a fájdalmat,hogy nem sikerül teherbeesned hosszú éveken keresztül!!!

Jó neked ha ezt nem érzed át mert egy nőnek ennél rosszabb nincs is talán az életben!!!

Párhuzamot csak azért vontam mert sokszor oda születnek gyerekek ahol nyomor van éhezés és talán még bántalmazás is ott pedig nem sikerül ahol nagyon szeretnék őket!

Tehát:Ahol a vérszerinti apa már előreláthatóan semmilyen hajlandóságot nem mutat az iránt,hogy majd foglalkozni fog a gyerekkel ott egyből még a természetet is meghazutolva sikerül a baba ahol meg nagyon várják ott nem sikerül!!!

Te biztos nem érted ezt de azok akik hasonlóan meg vannak keseredve a saját sikertelenségükön tudják mi az összefüggés abban amit írtam és ehhez nem kell az sem,hogy saját példa legyen!!!

Igen féltékeny vagyok mert másnak egy véletenből is sikerült az ami nőnek a legnagyobb kincs és amit én nem kapok meg!

Anyának lenni!

Anélül,hogy nem érzed át ne ítélj!

Köszi!!!

2010. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Ne legyünk már féltékenyek könyörgöm!

Nem kell sajnálni mástól a gyereket akár szegények akár nem!

2010. nov. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

13.50

Nem érzem át és nem is akarom, ezért sem tudnék az életben olyannal összejönni, akinek van gyereke, ha pedig kiderülne időközben, hogy párom mégis elpottyantott valahol egy gyereket, segítenék neki úgy rendezni a dolgokat, hogy a nő ne tudja felkeresni, minden utat elvágnék, hogy még infohoz se juthasson, hol él jelenleg a párom.

Egyébként sem értem, hogy keresheti valaki meg évek multán a volt párját, honnan tud telefonszámot, lakcímet, más elérhetőséget?!

Aki elég rafkós, ezt még idejében megakadályozza.

Résen kell lenni, nem keseregni.

2010. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó neked van gyereked?Nem azért,hogy féltékeny legyek rád is csak érdekelne mennyire tudod mire írsz okosakat!!!Egyébként a környezetemben sokaknak van pici babájuk és jópáran terhesek de nem vagyok féltékeny,azt írtam:IRIGY!!!

Szerintem azzal nem ártok senkinek ha irigykedem mert a környezetemhez való viszonyulásom ettől nem változik,nem vagyok szemét,k.csög azzal akinek van sőt szeretem a babáikat és a növekvő pocijukat de fáj,hogy nekem nincs és engedtessék már meg,hogy azt érezzem amit ez kivált ha ezzel másoknak nem ártok!!!

Bocsi mindenkitől,hogy irigylem a gyerekeiteket de ha nekem lenne én azt érezném,hogy irigykedhetnek is az én kincsemre!

Biztos hülyén gondolom hát ez van!

2010. nov. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

14:05!Hát nem semmi,hogy te ítélkezel miközben ilyeneket írsz!Lelkemre vettem előző szavaid de ezekután már megkönnyebbültem mert lehet,hogy én irigy és naív vagyok de inkább mint te:Ostoba és gyerekes!

Falún lakunk,a férjem ismert vállalkozó!

Ja és nem fogom bújtatni azért,hogy a gyerek anyja ne találjon rá de ha te ezt tennéd inkább vagy irigy mint én!

Egy év pedig azért kellett az újboli jelentkezéshez mert a DNS vizsgálatot akkor végzik ha a gyerek be tölti az egy évet!

Csak,hogy tanulj mert ki tudja mit hoz a jövő!

Lehet,hogy te is meg fogod tapasztalni milyen érzés gyerekre várni éveket de persze lehet te leszel az egy alkalmas kaland egyedülálló anyuként!

Egyiket sem kívánom de nem láthatod a jövőt úgyhogy vigyázz arra hogyan ítélkezel mert vissza üthet!

2010. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Gyerekek, én erre csak annyit mondok, hogy mindenki ott él meg, ahol tud, mindenki ott bújik ki a kötelessége alól, ahol tud, egyébként pedig van olyan, aki 10 év múlva lesz anyuka, nem dobja be már 4 év után a törölközőt és fintorog másokra.

Ennnyiii!

2010. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 dínó1990 válasza:
Szülőtartást is kell fizetni, aztán megszületni biztos, hogy senki nem akart. De a csávót/biológiai apát tuti nem kényszerítette senki a d*gásra.
2018. nov. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!