Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az, ha PCOS-os valaki és...

Mi az, ha PCOS-os valaki és mi az a CLOSTYS?

Figyelt kérdés
sziasztok ,annyit olvasok itt ezekről a szavakról de még nem tudtam rájönni,hogy mit jelentenek, tudna nekem valaki segíteni köszi
2011. okt. 13. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A pco egy olyan betegség, amikor ugyan megérnek hónapról-hónapra a petefészekben a tüszők , de a peték nem szabadulnak ki valamilyen okból belőle, nem is tudnak felszívódni, és ciszta alakul ki. Mivel tulképp nincs peteérés, a mensi is elmarad vagy rendszertelen , ezért borul a hormonális háztartás is.A closty egy gyógyszer, ami segít hogy a petesejtek kilökődjenek. Sokáig nem szabad használni, mert a méhnyálkahártyát meg vékonyítja.
2011. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm, de akkor ez mármint a pco akár hőmérőzéssel is megállapítható? pl. ha rendszeresen látom,hogy peteérés után megemelkedik a hő ,akkor nem lehetek pco-s ugye? köszi
2011. okt. 13. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

A PolyCystás Ovárium Syndroma lényege, hogy a petefészek-állomány cisztákká alakul át, a petefészekből egy roncsszerv lesz, mely alkalmatlan a peteérésrésre, és végül a hormonszintézisre is.

A clostylbegit pedig egy gyógyszer ami a peteérést serkenti.

Azért írják,hogy closty-s hónap mert ekkor szedik a gyógyszert.

2011. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én PCOS vagyok. Magas terheléses vércukorszint, magas inzulin, UH-on diagnosztizált apró kicsi ciszták utalt erre a betegségre. Én a www.pcos.hu oldalon csináltam meg egy kérdőíves tesztet, és kijött hogy PCO gyanuja nagy. Ezután mentem endokrinológushoz. Merckformint kaptam, és hogy legyen peteérésem Clostilbegytet is:) Ma reggel pozitívat teszteltem,4 év után:)

2011. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is voltam endokrinológusnál, metet írt fel, de closty-t nem. Vajon miért nem?
2011. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!