Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kezdi el a szervezet...

Mikor kezdi el a szervezet termelni a HCG-t? Amikor megtermékenyül a petesejt vagy csak akkor ha beágyazódik?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem vagytok orvosok,csak kérdem,mert kíváncsi vagyok.
2010. nov. 23. 13:27
 1/6 anonim válasza:
A megtermékenyitéstöl kezdve ha jóltudom.Csak a vérböl is bizonyos idő után tudják biztosra mondani hogy ha babát vársz.A HCG mennyisége a terhesség elölrehaladtával egyre nő,1-2 hetes terhességnél még nem tudnak biztosat mondani.
2010. nov. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tesztek papírjára általában le van írva :) A megtermékenyítéskor kezdi termelni de csak a beágyazódás után 1-2 nappal olyan mennyiségű hogy a teszt kimutassa.
2010. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A HCG hormont a magzatboholy termeli. A hormonnak a termelődése a beágyazódáskor indul meg.

Amíg a megtermékenyült petesejt vándorol, addig nincsen HCG hormon a szervezetben.

A beágyazódás a megtermékenyüléstől számított 7. napon kezdődik, és a 12. napon fejeződik be. Közben már termelődhet a hcg, de általában a 12. nap után kezdődik a termelése.

Tehát a válasz: nem a megtermékenyülés, hanem a beágyazódás után kezd el termelődni a HCG.

2010. nov. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tesztelni szeretnél, mindenféleképpen a kimaradt mensid után tedd.Akkor már biztosan kimutatja.Persze vannak kivételek,van akinek még ilyenkor sem,és van akinek a kimaradás első napján pozitív lesz.
2010. nov. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a beágyazódás kezdete (nem a vége!) környékén már termelődik annyi HCG, hogy egy vérvétel ki tudja mutatni. Úgy tudom, hogy a szervezet a fogantatás után kb. 7 nap múlva kezdi termelni, a beágyazódás kezdetekor. Nekem a sima otthoni teszt kimutatta már a 9. napon a peteérés után, jóval a menzesz előtt. Nem hinném, hogy a 9. napra már befejeződött volna a beágyazódás, hiszen rá pár napra volt pár csepp barnázásom is, csak pár csepp és semmi több, és eleve a beágyazódás kb. 5 napig tart. Szóval, ha jó a teszt, van megfelelő HCG a szervezetben (mert mindenkinél más), akkor hamar kimutatható a terhesség.
2010. nov. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2010. nov. 24. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!