Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha egy petesejt megtermékenyül...

Ha egy petesejt megtermékenyül, abban a pillanatban egy új lélek keletkezik?

Figyelt kérdés

Nekem hittanórán azt tanították hogy igen,onnantól kezdve egy új élet,lélek jött létre.

De mi van azzal a sok,lefagyasztott megtermékenyített petesejttel(embrióval)amiket fagyasztással tárolnak?

Ők megszivták? Mi lesz velük,hol a lelkük?

Mit gondoltok erről?


2011. jan. 20. 19:02
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

szerintem onnan amikor már "önálló" életre is képes, tehát az anyától leválasztva. 26-27 hétre teszem!

De én egy barbár biológus vagyok. :)

megtermékenyített petesejt az meg csak egy sejt, nincs gondolata, érzése, semmi, csak biokémiai folyamatok sokasága.

2011. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Mit nevezel léleknek?
2011. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

A tudomány, ha jól tudom, nem ismeri azt a szót, hogy lélek. Mivel a zigóta is önmagában csak egy őssejt, ezért a "különleges" létrejöttétől eltekintve szerintem nem sokban különbözik egy másik őssejttől. Mondjuk attól, ami belőle alakul ki 8 vagy 16 sejtes állapotban.

Az ikerterhességek egy részénél a 4, 8 vagy 16 sejtes állapotú embrió válik ketté, ekkor egypetéjű ikrek születnek. Akkor a vallás szerint nekik egy közös lelkük van?

2011. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az emberbõl halála után megmarad valami sajátos szubsztancia, valami örök, nem pusztuló, de az élet során változó, karbantartható, tetteink által meghatározott, a jövõben esetleg újratestesülõ. Ebben az esetben ez a valami a lélek.
2011. jan. 20. 19:19
 5/12 anonim válasza:
50%
Ez esetben rossz kategóriában tetted fel a kérdést. A vallásban ezt nagy egyetértésben ki lehet tárgyalni. Itt valószínűleg úgyis mindegy ki mit mond neked.
2011. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Léleknek azt a bonyolult dolgot nevezik az emberek, amit nem tudnak megmagyarázni aktuális tudásukkal. Érzések, szerelem, satöbbi. Ez a lélek. És ez folyamatosan alakul ki, a petesejteknek nincs még! Végülis ahogy az agy fejlődik, úgy nő a lélek is. Az emberiség mindig "hisz" olyan dolgokban amit nem tud megmagyarázni. Isten is a felhőkben lakott a festményekben stb, de most már nem ott, hanem máshol. A Mikulásról ne is beszéljünk...
2011. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Előző folyt köv: halálunk után nem marad semmi, mivel az agyunk is elpusztul, aminek a része a lélek.

De mivel a tudatlan állapotot átugorjuk (mint amikor lefekszünk és reggel lesz hirtelen) ezért új élet jön utána.

2011. jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igazából tudomány alapú véleményekre voltam kiváncsi, mint például az egypetéjű ikrek létrejötte,érdekes.
2011. jan. 20. 19:24
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

szia

nekem elég nehezen jött össze az első baba.lombikban fogant. van lefagyasztva 6 megtermékenyített petesejt.

a sok év alatt, mint gondolom minden gyermeket nagyon akaró pár sok mindent megpróbált. én hiszek a sorsban, egy utazásunk alkalmával sikerült megismerkednem egy idős hölggyel, aki segített megismerkedni ezekkel a dolgokkal. és ezt amit te kérdeztél én is kérdeztem tőle. Mivel szerettünk volna még egy babát, és nem tudtam eldönteni, hogy a fagyasztottból kérjünk felolvasztani, vagy természetes úton próbálkozzunk. ő azt mondta, hogy a megtermékenyített petesejtnek nincs lelke, sőt a magzatnak sem. A lelket a születés pillanatában kapjuk a születés angyalaitól, a halál eljöttével pedig a halál angyalai viszik el a lelkünket a ún. 3. szemen keresztül, ezért akad fel a halottak szeme, amikor meghalnak. 1 lélek képes 100évig is egy családban maradni, vagy várni hogy leszülessen közénk. Valójában a lélek válassza ki a szülőt, hogy kihez akar leszületni. Elég érdekes, ami történt nálunk. A sógoromék decemberben bejelentették, hogy babájuk lesz, sajnos a lány elvetélt. Nekünk köv év márciusába 2 embriót ültettek vissza, amiből 1 megfogant. Nekik sikerült spontán teherbe esni májusba. Nekünk lányunk lett, nekik fiuk. Nagyon hasonlítanak egymásra, mint 2 tojás. Megkérdeztem, hogy lehet-e hogy nekünk azért nem maradt meg a 2. baba, mert a lélek az ő családjukat választotta, és lehet. Ez a hölgy nekem megmondta, hogy 30 éves koromra először 1 lányom lesz, aztán amikorő betölti az 1 évét megfogan a baba/ák, ha 2 akkor lány és fiú, ha egy akkor fiú. Most voltunk ultrahangon és 1 fiú lesz, persze a legelső uh-án 2 petezsák volt. A lányomnál azt is megmondta, hogy mikor fog megszületni és este indul be a szülés. Az első baba ismeretlen eredetű meddőség miatt lombikban fogant, a 2 baba, pedig természetes úton fogant. Elég érdekes dolgok ezek. Szóval a lefagyasztott petesejteknek nincs lelkük. Persze azoknak, akik hisznek ezekben a dolgokban, azoknak érdekesek.

2011. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hú kedves utolsó ez nagyon érdekes!!!!!Én is kiváncsi lennék nekem mit mondana ez a hölgy.Gratulálok a babákhoz!!!!:)))
2011. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!