Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pco-s vagyok. Jelenleg szedem...

Pco-s vagyok. Jelenleg szedem a Meforalt. Szeretém kipróbálni a barátcserjét is. Gyereket szeretnénk. Növelné az esélyeimet a kettő együtt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pcos vagyok, már második hónapja szedem a barátcserjét és 3. hónapja a merckformint, hatóanyaga ugyanaz mint a meforáltak. Szóval a kettőt lehet szedni együtt, bár én egyenlőre még sikertelenül szedem.
2009. jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Megpróbálom én is együtt.Én 8hónapja szedem a met-et,az utolsó 4 hónapban volt pé-m a hőmérőzés szerint.Remélem sikerül mindkettőnknek!!!!
2009. jan. 14. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:

én mastodynon homeos cseppeket szedtem, abban is van agnus castus (baratcserje), és nekem bevallt.


én is pcos voltam, tobbek kozott az lh-fs hormonjaim aranya felcsereledott (amibol kevesebb kellett, abbol tobb volt, amibol tobb kellett, abbol kevesebb volt), a baratcserje segit az lh hormon beallitasaban, és tobb nogyogyaszati aprósagban, mint peldaul az alacsony progeszteron szintet is noveli, ami nem elhanyagolhato tény.


Viszont tesztelj olyan gyakran, amilyen gyakran tudsz, mert a met-alapu gyogyszereket (metformin, merkformin, merforal, stb) nem szabad terhesen szedni! még cukorbetegek sem szedhetik!

2009. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak is köszönöm!Egyébként én azt olvastam,hogy terhesség alatt is lehet sőt ajánlott szedni a met-et.Véd a vetéléstől.Egyébként már több mint tíz éve próbálkozunk.Nekem már csak ez maradt.
2009. jan. 14. 19:57
 5/5 anonim ***** válasza:

szió! masodik vagyok

akivel annak idejen kezdtem a met kurat lanyt, ő az elso honap utan abbahagyta, mert teherbe esett, és nem lehetett neki!


ellenpeldaként a pcos oldalan ezt olvastam: Mindezek miatt célszerű lenne, hogy a PCOS-ben szenvedő teherbeesésekor ne hagyja abba a metformin szedését, azt a terhesség alatt folytassa.


a gyogyszertajekoztatóban meg igenis nemis a valasz: Alkalmazható-e terhesség és szoptatás ideje alatt?


Közölje orvosával, ha terhességet tervez. Terhessége ideje alatt a


diabétesz kezelése inzulin-terápián alapszik. Ha megtudja, hogy terhes


lett a MERCKFORMIN szedése közben, a kezelésében át fognak térni az


inzulin alkalmazására: értesítse az orvosát, hogy megtehesse a szükséges


változásokat az Ön kezelésében. Ez a gyógyszer nem javasolt szoptatás


ideje alatt.



szóval siman igazad lehet mindkettonknek :)de lehet fugg a mértéktől, meg a hormonrendszertol meg sokmindentol, van, akinek szednie kell, van, akinek tiltjak.


drukkolok mindenesetre!

2009. jan. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!