Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan valaki aki endometri...

Van olyan valaki aki endometriózissal teherbe esett természetes uton?

Figyelt kérdés
Nem tudják, hogy miért okoz meddőséget. Ezt találtam minden hol, ami cikket el olvastam. Csak lombik jöhet szóba. De arra mi a garancia rá, hogy ugy sikeről. Meg kellene müteni? Egyik orvos sem javasolta. Mit lehet tenni ilyen esetben? Segitsen valaki , légyszi!!!
2010. nov. 27. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem is van, de nekem azt mondta a doki, hogy próbáljuk meg az inszemet. még nem tudom, hogy sikerült-e. de az biztos, hogy műteni kell, ha nem... de ez függ attól, hogy milyen fokú endometriózisod van (ezt pedig igaziból csak laparoszkópiás műtéttel lehet megállapítani). a barátnőmnek pl. ultrahangon csak az egyik oldalon látszott, amikor műtötték, akkor derült ki, hogy mindkét oldalon van...


szóval ez elég összetett. a teherbeesést azért nehezíti, mert az ott összegíűlt és kiürülni nem tudó anyag (menstruációs vér) gyulladást okoz és rontja a petesejt minőségét. tehát pl. nem kezd el osztódni és nem tud beágyazódni sem.


nekem azt mondta a doki, hogy mindenképpen érdemes a laparoszkópiát megcsinálni, mert az segíthet. garancia nincs. de ha megnyugtat van egy pár orvosok által nem igazolt módszer, egy csomó embernek segített. nekem pl. segített a barátcserje és én csináltam az endometriózisos diétát is, hogy a fent említett toxikus anyagok minél inkább távozzanak. holnap megtudom, hogy lesz-e babám...

2010. nov. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ és drukkolok neked, hogy sikerüljön!

Nekem meg volt az átjárhatósági és a laporoszkópia is egyben. Ott derült ki, hogy nekem is van endometriózisom. Nekem minden hol van belöle, még a medence csontomon is. De azt mondta aki mütött és a lombikos orvosom is, hogy nem kell müteni. Nem értem valahogy. Meg fogom kérdezni az orvosomat a meddőségiben.

2010. nov. 27. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia.Azon csodálkozom hogyha ilyen sok helyen vannak endo szövetek nem ajánlották neked a GNRH injekciós kezelést? Én is kaptam hat szurit.És nekem azt mondták hogy spontán is összejöhet.
2011. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Én azóta 23 hetes kismama vagyok!

2 lombik nem sikerült és utána spontán sikerült!

Te hogy állsz! Mi ujság veled?

2011. nov. 23. 08:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia.Pont ma voltam dokinál nyolc hetes vagyok :)
2011. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Boldog babavárást neked!
2011. nov. 23. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!