Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fer14 + vitaminok akkor is...

Fer14 + vitaminok akkor is hatnak ha az első sperma labor eredménye alapján nincs sperma az ondóban?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

szia!


Az attól függ miért nincs. Egyébként sem hiszem, hogy a vitaminok ezen változtatnánk. A férjemnél pl azért nem volt, mert a szervezete egyáltalán nem képes hímivarsejtet termelni, és a mai orvostudomány ezen nem tudott segíteni. Egyébként minden eredménye jó volt. Mi az a Fer14 egyébként?

2010. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
www.fer14.hu oldalon lehet olvasni a termékről
2010. nov. 30. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Első vagyok még mindig. Megnéztem ezt az oldalt, amit írtál, én nem vagyok orvos, csak sok infóval rendelkezem a dologról, mert átestem rajta. Szóval még mindig azt mondom, hogy nem hinném, hogy a vitamin bármit is orvosol. Mert vagy szervi vagy hormonális okai vannak, itt egyiknél sem fog a vitamin segíteni. Ami nálunk volt probléma se nem szervi, se nem hormonális, de szedhettünk volna vitamint életünk végéig, akkor sem lett volna eredménye. Az egyéb leletekből, vérvételekből (gondolom vettek vért)ki fog derülni, hogy a hormonokkal van-e gond, vagy sem, ha nem akkor biopszia útján megnézik, a here tartalmaz-e spermiumot, vagy sem. Ha igen, akkor lehet pl. hogy csak elzáródás van a herében, ezért nem tudnak kiürülni a spermiumok. Ha a hormonok ok, és szervi gond sincs, akkor van nagyobb baj általában. Azért majd ha van kedved, leírhatod, mi a gond.Mert tudom, hogy nehéz ez az egész...

2010. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem tudjuk hogy mi a gond, most voltunk az első sperma vizsgálaton. Most kell vérvételre mennie a páromnak és egy hónap múlva egy kontroll sperma vizsgálatra és UH-ra lesz szükség. Most here, prosztata vizsgálat volt de ott nem volt semmi eltérés.
2010. dec. 1. 10:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a Ti esetetekben mennyire lenne hatásos, csak azt tudom leírni amin mi mentünk át.

A férjem spermaszámát, és a spermiumok motilitását is jelentősen javította egy 3 hónapos kúra, bár nem Fer-14, hanem Bio-Szelénium+Cink tabletta. Hasonló az összetétele, a dokink javasolta, mert olcsóbb mint a Fer14. Így nem kellett lombikra mennünk, hanem a doki szerint simán összejöhetett volna természetes úton is a baba, de sajna a nyákom öli a spermákat, így inszeminációnk volt. A kúra nélkül ez szóba sem kerülhetett volna, pedig jóval kisebb megterhelés a női szervezetnek mint a lombik!

Remélem segítettem, sok sikert!

2010. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A férjemnek nem segített a 3 hónapos Fer 14 kúra. Több mint 30 ezer forintba került, de nem javult a spermaszám és a minőség sem. Végül inszeminációval egyből sikerült a baba:)
2010. dec. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mave80 válasza:

Ezt már több helyre is bemásoltam...


Nekem is ez a problémám. "Szerencsére" nekem 10millió de ez is kevés. Nekem is a FER14-et írta fel a doki. Az ára elég húzós. Utána néztem, hogy mi az összetétele és hát ez megint az a kategória, amikor az embert le akarják jól húzni, mert nagy bajban van. Nem mondom, hogy nem hat. Hiszek benne de ez egy multivitamin, ami olyan dolgokat tartalmaz, ami a spermium képződéshez és minőség javításhoz kell. Nem több. És ezt olcsóbban is össze lehet szedni.


Főként antioxidánsokat. A FER14 ára kb. 14-15e/hó. Én javaslom mindenkinek, hogy szánjon rá fél órát és maga válogassa össze ezeket a vitaminokat. Sokkal olcsóbban ki lehet hozni egy sokkal erősebb kombinációt ezekből a vitaminokból. És az nem csak erre hanem az általános egészségre is sokkal jobb hatással lesz.


(Ugyan ez vonatkozik a "babavitaminokra" mint pl az Elevit. Annak is utána kell csak nézni és kiderül, hogy főként folsav. Sokkal olcsóbban össze lehet válogatni azt az összetételt is.)


A FER14 összetétele:

Glutation

Taurin 250 mg

Magnezium 200 mg

Karnitin 200 mg

Arginin 150 mg

C-vitamin 120 mg

E-vitamin 100,67 mg

D3 vitamin 25 μg

Koenzim Q10 10 mg

Cink 14 mg

Beta karotin 3,6 mb

B6-vitamin 1,5 mg

Folsav 400 µg

Szelén 35 µg

B16-vitamin 2,5 µg


Én egy erősebb multvitamint támogattam meg pár dologgal. El kell felejteni a Centrum és hasonló "trendi" mutivitaminokat. Drágák és kevés bennük a hatóanyag.


!!!FIGYELEM: A termékeket én ár/érték alapján válogattam össze MAGAMNAK! Aki nem akar méricskélni pl. aszkorbinsavat és szán rá többet, vegyen 1000mg-os c-vitamint. A leírtakat nem kell követni! Csak segítség nyújtás miatt írom le azoknak akiknek kell. Sok termék 2-3 hónapnyi (vagy több) adagot tartalmaz így az ár nem egy hónapra értendő. Pár dolgot én biztos ami biztos alapon szedek pluszban is (pl. a folsav tablettából elég lehet egy fél is vagy negyed a multivitamin mellé), vagy pl. L-karnitinből nincs meghatározott érték így az 1000mg(5ml) is elég lehet. Vagy pl. az általam ajánlott Q10-ben 60 tabletta van, tablettánként 100mg Q10-el. Egy tablettának a negyede is 2,5-szörös Q10-et tartalmaz mint a FER14. Szóval ha ezt is negyedeli az ember akkor már 8 hónapra elegendő egy doboz.


Én ezeket használom:

Multivitamin [link]

C-vitamin: patikában szkorbinsavpor. minimum napi 1g. én 3g-ot szedek a nap folyamán elosztva. van egy törvény, hogy csak 10g-ot adhatnak ki. nem értem, hogy mire jó ez hiszen nem drog, de vannak olyan patikák akik ennek ellenére 5 vagy 10 dkg-os kiszerelésben is árulják. köszönet nekik!

E-vitamin: [link]

L-karnitin: 2000mg(10ml)/nap. [link]

Q-10: [link]

Folsav: [link]

taurin [link]

arginin [link]

Magnézium [link]

glutation [link]


ami még jót tehet:

tribulus [link]


A FER14-ben van még Béta karotin. Ez az A-vitamin természetben előforduló előanyaga. 1 Béta karotin molekulát 2 A-vitaminra bont a szervezet ha jól tudom. Lehet ezt is külön venni kapszulában de a multivitaminban lévő 2/3-a a FER14-ben lévőnek és szerintem nem ezen múlik a dolog. Így én ebből nem vettem külön.


Remélem tudtam segíteni azoknak akiknek szintén drága a havi 14e csak azért mert a doki ezt javasolta.

Mielőtt kérdés jönne: Én nem egészen 1 hónapja voltam dokinál így eredményről még korai beszélni.

2013. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!