Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki át esett már abortuszon...

Aki át esett már abortuszon és 15-18 év között van, anyukátok hogy reagált? Vagy esetleg anyukák ha kiderülne hogy a tini lányotok terhes hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Lekiabálnátok? veszekednétek vele és a párjával vagy esetleg meg értők lennétek és csak elbeszélgetnétek velük??

értitek mire gondolok:)


2010. nov. 30. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Megértő lennék.:)17 évesen szültem.
2010. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
megértő lennek hisz én is 17eves voltam mikor terhes maradtam...sőt a 4szulok nem engedtek meg az abortuszt..most mar nem bánnom örülök a fiamnak de azért megértőbb lehetek volna velünk hogy meg túl fiatalok voltunk a koriba a szülői feladatra
2010. nov. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
:)
2010. nov. 30. 14:09
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát meg értem. Én 15 vagyok de ha terhes lennék anyum biztos megverne:D Vagy kivágna mint macskát...:D azért vagyok kiváncsi hogy a többi 15-18 közötti terhesek anyukája hogyan reagált.
2010. nov. 30. 14:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Anyukaként(bár két pici fiam van)nem ordítanám le a lányom fejét,mellé állnék a "bajban",és erősen elgondolkoznék hol rontottam el a felvilágosítás kérdését!!!
2010. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

első gyermekemet 26 évesen szültem. ha a lányom 15 évesen bejelentené, h terhes, biztosan ledöbbennék. az azt jelentené, h elszúrtam valamit. nem beszéltem vele eleget, nem alakítottam ki egy kapcsolatot kettőnk között, ahol mindenről! lehet beszélni. a keresztlányom 14 volt, mikor észrevettem, h érdekli a téma. néha elejtettem pár mondatot és kérdést. aztán egyszercsak ő jött hozzám beszélgetni. elmondtam a lényegét a szexnek.

1. védekezz, mindig.

2. csak akkor szeretkezz, ha elérkezettnek érzed az időt, ne a többiek utánzása legyen a fő szempont.

3. biztos legyél abban, h érzel valamit a fiú iránt, és bízni tudj benne.

3. ha gond van, akkor a szülő, vagy én legyünk az elsők akihez fordulsz.

abortusz? ezt is érdemes kielemezni. felsorolni a mellette és az ellene szóló érveket.

2010. nov. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
ne haragudj "utolsó" válaszoló,de én egyáltalán nem gondolom hogy a szüleim valamit valahol elrontottak volna velem ,14evesen jöttem ősze a párommal és 17evesen maradtam terhes pedig védekeztünk maximálisan! atoll meg nem hibásak a szülök mert én úgy eresztem h vele akarom leélni az életemet és mert terhes maradtam lehetsz példa szülő akkor is a gyereked aszt fogija tenni amit akar akivel akar te nem alhatsz mögötte gyertyát fogni..
2010. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igaz már régen volt,de akkor kb 19 éves voltam és nagyon nem akartam még babát!

Totál ki voltam,de anya mellém állt és segített mindenben! :))

Olyan megnyugtató volt!

2010. nov. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

oké, nem vagyunk egyformák. balasetek előfordulnak. de én azt szeretném, ha az én lányom megfontoltan végiggondolná, mit mikor kell elkezdeni. én 16 voltam, mikor anyumék eltiltottak egy barátságtól, amit akkor nagyon rossz néven vettem, de így utólag igazat adok nekik. remélem a lányom majd 16 éves kora előtt nem él nemi életet. de a jövőt nem ismerhetjük.

leírtam azt a fönti (azt hiszem 4. válaszoló voltam) válaszomban, h mit szeretnék majd, hogyan képzelem el, de az élet útjai kifürkészhetetlenek. azért írtam oda azt is, h ki lehet ilyenkor tárgyalni az abortusz kérdést. nem kényszeríthetem arra, h megtatsa, és arra sem h ne tartsa meg a babát. én nem vetetnék el egy babát sem, hacsak nem komoly beteg. de ezt közösen lehet csak eldönteni, és ehez olyan anya kell, akihez oda mer menni a gyerek szorult esetben is, anélkül, h verésre számítana. ezért igyekszek minnél többet beszélni erről a témáról majd a lányommal is és a fiammal is. aztán ki tudja? lehet, h rámnéznek kérdőn, és visszakérdeznek: mi az ami érdekel, segítsenek -e? végülis az internet is eláraszt mindenkit infóval...képpel és anélkül.

2010. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
egyet értek a gondólkódásódal persze h minden szülő szeretne jó kapcsolatot teremteni a gyerekeivel de ha te a lányodat eltiltanád a fiú "barátságról" gondolod hogy akkor tudni fog benned bízni vagyis elfogja mondani a dolgait és véleményt kerni vagy akármi? egy tini lányt eltiltani valamit0l az olyan mind börtönbe zárni (számukra csak is) ahogy te is mondtad hogy amikor téged eltiltottak akkor te is kiakattal, honnan veszed hogy o nem fog? és lehet h annál inkab fog eltávolodni tőled..
2010. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!