Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A veszélyeztetett terhességre...

A veszélyeztetett terhességre 100% táppénz jár?

Figyelt kérdés

Sajnos mostantól vérzések miatt táppénzre kellett mennem veszélyeztett terhesség miatt. Sokaktól hallottam, hogyha valaki veszélyeztett terhesként van állományban, úgy a 100%-ot kapja, nem csak 70%-ot (első 15 napra munkanapra természetesen 80%). Igaz ez? Köszi

13 hetes kismami


2008. jan. 16. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ilyet még nem hallottam, és nem is hiszem el sajnos, pedig jó lenne. Nekem ez a második terhességem. Az első felszívódott és már akkor is táppénzre vettek korábban. Nem tudom, hogy miből tudná meg a TB hogy bveszélyezetettek vagyunk akkor is a 8as kód volt a papíromra írva és most is, mert most méginkább veszélyeztetett vagyok ugyanugy vérzés miatt. Akkor nem kaptam 100%-ot, bár igaz az 2006-ban volt, esetleg ha azóta vezetek be ilyesmit akkor lehet, de nem gondolnám.. most pedig még semmit nem utaltak, pedig már nov 6. óta táppénzen vagyok. De a táppénz nem 70% hanem 75% a gyed a 70%. Kíméld magad, boldog babavárást!

17 hetes veszélyeztetett kismama

2008. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem. 100 százalék csak munkahelyi baleset esetén jár!
2008. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia.Sajnos, nem jár 100%., még akkor sem, ha veszélyeztetett terhes vagy.Én is az vagyok sajnos, a vérezgetések miatt, és már nem is dolgozom, hanem szinte végig fekszem az egséz napot.Bár jó lenne nekem is a 100%, de azt csak a munkahelyi balesetek alkalmával adják, de azt is alaposan megnézik, mert van ugye egy munkavédelem.Pihenj te is sokat, .Szia.
2008. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!