Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor hagyjam abba a fogamzásg...

Mikor hagyjam abba a fogamzásgátlót, ha május körül szeretnék teherbe esni?

Figyelt kérdés

Sokfélét lehet hallani róla, hogy a teherbe esés előtt pár hónappal vagy fél évvel érdemes abbahagyni a gyógyszert, hogy kiürüljön az ember szervezetéből. De olyat is hallottam, hogy nem kell, csak abbahagyni és rögtön " neki lehet állni ".

Mit gondoltok? Tapasztalatok?


2010. dec. 11. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, ha már most abbahagyod. Én is hamarabb abbahagytam, arra számítottam, hogy még egy ideig úgy sem sikerül, és nem védekeztünk mindig rendesen, aztán 2. hónapban teherbe is estem. Amúgy tényleg nem fontos szünetet tartani, csak kérdéses, hogy neked mennyire könnyen áll vissza a szervezeted a régi kerékvágásba. Mert van akinek könnyen megy, van akinek meg hosszabb időbe tellik, és van hogy orvosi segítséget is igényel. Úgyhogy szerintem ha elfogy, ne irass újat, de ha csak májustól tervezitek, akkor addig védekezzetek másképpen.
2010. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már most is abbahagyhatnád a tabit.Azért jó hogy kiürüljön a szervezetedből.Sok sikert a babához.
2010. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs "kiürülesi idö". Ha lenne ilyen, akkor az elfelejtett tabletta nem vezetne terhesseghez.... Ha abbahagyod, akkor terhes lehetsz es kesz, ennek nincs karos hatasa a bebire. De lehet hogy kell több honap is hozza, ez sajnos nem megy gombnyomasra...
2010. dec. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én májusban hagytam abba és azóta 100-110 napos ciklusaim voltak....

Ha rám hallgatsz már abba is hagyod!!! Ki tudja nálad hogy lesz...Mi kiszállással "védekeztünk", mert ha becsúszott volna a baba, nem lett volna gond....

2010. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 éve szeptemberben hagytam abba fogamzásgátlót, mikor eldöntöttük hogy babát szeretnénk, és a következő májusban jött össze a baba. Most már 10 hónapos. Szerintem most már mindenképpen hagyd abba..... Sok sikert.
2010. dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
csatlakozom a 3. hozzászolohoz.Nincs kiürülési idö.Azért szokták hamarabb abbahagyni,hogy szervezet helyre álljon,és beálljon a menstruácio(ha esetleg gond lenne vele)Ez az idö 1 honap,de az ovatosabbak 3 honapot mondanak.Ez idö alatt már javasolják az Elevit szedését is.Sokat olvastam rolla mert én is most 1 hét mulva szedem be az utolso bogyot.Mi is babot szeretnénk.
2010. dec. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!