Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Exdohányos kismamák, hogy...

Exdohányos kismamák, hogy tudtatok leszokni a dohányzásról a terhesség/szoptatás alatt? Nehéz volt, vagy a hormonok miatt nem kívántátok? Mekkora adagról kellett hirtelen leállni?

Figyelt kérdés
Kocadohányosoknak tudom, hogy ez nem okozhatott nagy problémát, de aki erős dohányos volt, hogy oldotta meg a terhességet és a szoptatási időszakot?
2010. dec. 11. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem anyum mindig is dohányzott, de mesélte hogy mikor terhes lett tudta hogy nem szabad, és csak akkor gyújtott rá amikor már nagyon kattogott miatta, kb havonta 2-3 szál. és semmi bajunk nincs a tesómmal. :)
2010. dec. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem érdekesen alakult...

Amikor az első babával voltam kismama, egyszerűen megundorodtam a cigi szagától, annyira, hogy a párom szájából is kikapdostam... olyan "szagot" még soha életemben nem éreztem és egyszerűen nekem is hihetetlen volt. Az a baba biztos lány lett volna (sajnos nem maradt meg:(). Most fiam lesz, és őszintén megmondom, hogy mai napig beleszívok a cigibe egy-két slukkot, ha nagyon nem bírom!!!Ez kb. hetente van. Furcsán hangzik, de jobban kívánom a cigit most, mint nem várandósan.:( Sokan biztos kiutálnak azért, mert károsítom a babámat, de az, aki erős dohányos, tudja, hogy egyáltalán nem olyan egyszerű ez a dolog. A párom is rám szólt, hogy nem kéne, én meg mondtam, hogy tudom, de ő sem tudna csak úgy leszokni, és igazat adott nekem. Elszántam magam rá, hogy mindenképp le szeretnék szokni 100%ig, úgyhogy, ha rá szeretnék gyújtani, megeszem helyette 1-2 narancsot, vagy iszok.

Barátnőm az végig dohányzott terhesség alatt, mondta, hogy tudta magáról, hogy nem fog tudni leszokni, így napi egy dobozból visszavett napi 5-6 szálra.Hát nem tudom, de mondtam, hogy ha meg sem próbálja, nem is fog menni.:/

2010. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én már hat éve dohányoztam, azonban amint eldöntöttük, hogy babát szeretnénk, és abbahagytam a fogamzásgátló szedését szinte rögtön leraktam cigit is. Én gyűlölöm, ha egy kismama dohányzik, és én viszonylag erős dohányos voltam. De a gyerekem az első, és SOHA nem tenném ki ilyen veszélynek, hogy ő fejlődik bennem én pedig rágyújtsak, mert hiányzik!!!
2010. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Minimum napi egy doboz,ahogy pozitív tesztet fogtam a kezemben tudtam,hogy nem szabad.Az első pár nap volt nagyon szar.Szerintem elhatározás kell hozzá nagyon erős...
2010. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A feszültséget hogy tudtátok leküzdeni, amit a nikotinhiány okozott? Illetve a sóvárgást. Nekem még 1-2 évvel arrébb van a gyerekvállalás, de pont ezen gondolkodtam, hogy másfél-két évig le leszek tiltva mindenről.

Inni ritkán szoktam (évi 3-4 alkalom, akkor is módjával, mert nem bírja a gyomrom), de ha kiraknák a tiltótáblát, magamat ismerve, egész nap a falat kaparnám, mint egy alkoholista, hogy ihassak.

Viszont erős dohányos vagyok, per pillanat nem tudnám elképzelni, hogy letegyem. Szerencsére még nem érzem a káros hatását.

Van a terhesség alatt annyi hormonális változás, hogy máshogy álljak majd hozzá?

2010. dec. 11. 19:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Pozitív teszt, nincs cigi. Ennyi. 9 évet dohányoztam előtte, napi 1 dobozzal szívtam, de aki akarja azt a gyereket, az nem kockáztatja az egészségét. És azóta se gyújtottam rá, fel is akarom nevelni őket, unokázni is akarok ha lehet, nem tüdőrákban fuldoklani. Azért ha gyereked van, az felelősség. Már nem csak magad miatt élsz. Én így gondolom.
2010. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

hát az elsőnél tök egyszerű volt (vagy csak így emlékszem,????) Pedig aztán én szívtam... :) Ha nem vvolt rá módom, akkor kibírtam, de ha volt rá, akkor simán egy doboz, vagy több is lement.

Utána mikor még szoptattam, egyet-kettőt elszívtam, na azt nem kellett volna... Ahogy abbahagyta, ugyanúgy visszaszoktam.

Most a 2.nál kaparom a falat... :) Pedig még hányingerem is van. De nem tudnám megtenni a gyerekkel...

Az utolsónak igaza van... Milyen feleleőtlennek tartom azt, aki iszik, és emiatt hamarabb hal meg, de a cigisekkel ugyanez a helyzet... Egyenlőre még várom a júliust, hogy rágyujtsak, de remélem addigra elmúlik a vágy.

2010. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én 16 hetes korunkig cigiztem de a férjemmel nagyon csúnyán összevesztem azért hogy cigizek és ezáltal tudtam lerakni!DE!!!!Mai napig a fél karomat odaadnám egy szál cigiért:) de nem gyújtok rá a babám miatt!Bűntudatom lenne hogy mérgezem!Nagy akarat erő kell hozzá!
2010. dec. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Anyám dohányzott, amikor terhes lett (eleve későn tudta meg, mert előzőleg meddőnek nyilvánították, a menzesze is rapszódikusan jött meg), letette. De egy idő után már nagyon ideges volt az elvonás miatt. Konzultált az orvosával, aki azt mondta, hogy egy-két szál cigi kevésbé káros, mint a folyamatos stressz a hiánya miatt. Úgyhogy heti 2-3 szálat eldurrantott. Teljesen egészséges vagyok.


De pont az ő példája ijesztett meg, mivel itt és most nem tudom elképzelni, hogy letegyem. Reménykedem benne, hogy a teherbeesés pszichológiailag és hormonálisan is jelent olyan változást, hogy erőt tudjak venni magamon. Bár még arrébb van, de ez az egyik legnagyobb kérdőjel bennem a terhességgel kapcsolatban.

A férjem is dohányzik, de valószínű, hogy ő első kérés után vagy elmenne a szemem (és orrom) elől dohányozni, vagy itthon nem gyújtana rá - tehát nem állna elő az a helyzet, hogy csorgó nyállal nézem és az övéből kuncsorgok... De az utcán szerintem szimatoló vadászkutyaként követném a dohányzókat, hogy legalább passzívan.

Hú, nagyon remélem, hogy a terhesség ezen változtatni fog, rossz olvasni, hogy miket írtam le :)

2010. dec. 11. 21:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy élet lesz a méhedben, a kincsed, amiért odaadnád bármidet! Még csak nehéz sem lesz azt mondani, hogy ezt a kincset én nem pusztítom.
2010. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!