Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy éve nem jön a baba,...

Egy éve nem jön a baba, időközben kiderült hogy endometriózisom van, amivel megműtöttek.Mit javasolnátok ilyen helyzetben? Így egy bizonytalanság már az életem.

Figyelt kérdés
Egy éve nem jön a baba, időközben kiderült hogy endometriózisom van, amivel megműtöttek. Most már visszaállt a ciklusom rendesen. Mivel tudnám segíteni hogy a baba előbb jöjjön? Van köztetek olyan aki ebben szenved? Az orvosom semmit nem közölt a baba ügyében pedig már 30 leszek és egy éve próbálkozunk. Végső elkeseredésemben jöttem ide, mert az orvosom(akit közben le is váltottam, de az új se) nem hajlandó még csak egy ellenőrző uh-t se hogy elég vastag a nyálkahártyám stb. A hormonvizsgálatot is én könyörögtem ki annak még nincs eredménye.:(
2009. jan. 21. 10:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Javaslatom: újabb orvos. Lehetőleg olyan, aki infertilitásra szakosodott. Sajnos sok nőgyógyásznak fogalma sincs a dolgokról, sok ilyet olvasok itt, hogy hormonvizsgálat nélkül írnak fel peteérést stimuláló gyógyszert, majd azzal engedik útjára az ember lányát, hogy csak terhesen jöjjön vissza. Agyrém.


Ha pesti vagy, akkor www.timmermann.hu


Én csak 25 vagyok, de kivizsgált, segített, azóta félidős vagyok. Ja, és az olcsóbbak közé tartozik!


Mindenesetre ne keseredj el, tudom, hogy sokszor kilátástalannak tűnik a helyzet. Bízni kell!

2009. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia! Ne keseredj el! Keresni kellene egy olyan orvost aki ehhez a problémához az átlagnál egy kicsit jobban ért. Hátha itt is találsz olyat ami közelebb visz a megoldáshoz.


[link]

2009. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Nektek sok sikert és gratulálok
2009. jan. 21. 11:04
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is van endom, amúgy meg csak egy petevezetőm van (a másik teljesen beszűkült). Az egészséges oldalon már volt 2 méhen kívüli,azóta van egy másfél éves lányom.

Most megint terhes vagyok, vagyis már elhalt és várom a missed ab.-ot, vagy a vetélést:-( Kész vagyok.

DE!

Lehet gyerekem még, nem adom fel, már alig várom, hogy kikaparjanak, és új lappal indulok!

Amúgy az endometriózis nem mindig olyan veszélyes, én is azt hittem, de lehet inkább lelki okok állnak a háttérben.Ja, és nekem sem csináltak anno hormontesztet, spontán estem teherbe.

Amit te is megtehetsz, h veszel ovulációs tesztet vagy pg53-at, ezek is segíthetnek a pé meghatározásában.

2009. jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez azért reményt ad, köszönöm. Én is használok mindent. Hőmérés, lh teszt... Én nem mertem műtét után bevállalni a szuris kezelést, mert mondták lehet nem tudják a ciklusomat utána helyrehozni.

Most a csodában bízom. Remélem akkor tényleg sikerülhet.


Neked gratulálok. Jó egészséget.

2009. jan. 21. 13:45
 6/15 A kérdező kommentje:

Mármint a pici babádhoz. Az elhalást nagyon sajnálom.

Nekem az egyik petefészkem ment rá a műtétre, de akkor én sem adom fel.

2009. jan. 21. 13:47
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia, én vagyok az előző válaszoló.

Na is add fel, tudom, hogy nehéz, én már arra gondolok, hogy áprilistól, de lehet márciustól ráállok a témára, nem várok sokáig, mert már 30 éves leszek és nem akarok még plusszban öregnek is számítani:-)

Sok sikert

2009. jan. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mármint milyen témára állsz rá? Gyógyszeres kezelés? Én most olvastam egy fórumon, hogy nagyon kevés embernek hatott. A ciklusuk nem állt vissza. Mire rendbetették őket ciklusilag visszajött az endo és elment több évük erre.:( Bár lehet csak ezek az emberek voltak ott többségben.

Én is most leszek 30 ezért is nem szeretnék még vagy 2-3 évet elcseszni mire jön az első baba. És hát nem is egyet szeretnék. Bár most egynek is nagyon-nagyon örülnék....

2009. jan. 22. 12:41
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem a gyógyszeres kezelésre, hanem a babagyártásra, természetes úton.

Én eddig semmilyen gyógyszert sem szedtem, eddig mindig összejött (szerencsére), csak vagy nem jó helyen vagy elhalt, mint most.

De hormonszintet fogok nézetni az tuti, és sárgatestormont is kérek, már mondtam a dokimnak.

Ja, az előző voltam.

2009. jan. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én is most megyek hormonvizsgálatra és egyenlőre a palástfűteát iszom. Ha meglesz a vérvétel eredménye akkor én is progeszteront kérnék. De ez már a következő ciklusomban lesz. Most vagyok pé előtt. Jöhetne már a mi kis csodánk...


Nagyon drukkolok Neked.

2009. jan. 22. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!