Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Állítólag minél később történi...

Állítólag minél később történik a beágyazódás, annál nagyobb az esélye a korai vetélésnek?

Figyelt kérdés
A neten olvastam, hogy több kutatás szerint, a legoptimálisabb ha 8-10. nap között megtörténik a beágyazódás. Állítólag minél később történik meg, annál nagyobb a valószínűsége a vetélésnek. Ha ez igaz, még egy érv, hogy miért ne teszteljek 10. nap körül... Ha így van, talán jobb ha nem tudom, hogy később ágyazódott be, nehogy ezen stresszeljek.
2010. dec. 14. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:

igen, tapasztalat

nekem 11dpon lehetett anno a beágyazódás 10 hétig maradt meg a baba:(

2010. dec. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt találtam róla:

Én is csak netről tudok infot adni,mert nem vagyok kutató orvos.


Egy amerikai felmérés során, amely 6 hónapig tartott, naponta vizsgálták 221 teherbe esni vágyó nö vizeletét.

199 vizsgált terhességböl 189-nél (95%) volt elég adat a kiértékeléshez.

Ebböl a 189 terhességböl 141 (75%) tartott tovább 6 hétnél (az utolsó menstruációtól számítva), 48 terhesség (25%) viszont korai vetéléssel végzödött.

Azoknál a terhességeknél, amik 6 hétnél tovább tartottak, a hCG-t elsö alkalommal 6-12 nappal az ovuláció után lehetett kimutatni.

118 nönél (84%) tehát a beágyazódás a 8., 9. vagy 10. napon ment végbe. A korai vetélés kockázata egyre nött, minél késöbb ment végbe a beágyazódás.

A 102 terhesség esetén, amelynél a beágyazódás a 9. napon ment végbe, 13% végzödött korai vetéléssel. Az arány 26%-ig nött, ha a beágyazódás a 10., 52%-ra, ha a 11., végül 82%-ra, ha a 12. napon történt.

Összefoglalva: A legtöbb sikeres terhesség esetén a beágyazódás a tüszörepedéstöl számított 8. és 10. nap között megy végbe. A korai vetélés kockázata egyre nö, minél késöbb megy végbe a beágyazódás.

2010. dec. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom, akkor tényleg jobb ha később tesztelek... akkor legalább nem találgathatok mikor történt a beágyazódás :) Jó dolog a net, de néha jobb lenne tájékozatlanabbnak lenni.
2010. dec. 14. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!