Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez normális, vagy van esély...

Ez normális, vagy van esély rá, hogy endometriózisom van?

Figyelt kérdés
10 hónapja próbálkozunk, eddig sikertelenül. Most olvastam az endometriózisról és kicsit megijedtem, mert azt olvastam, hogy az egyik tünet a bélfájdalom. Nekem a menstruáció első, néha második napján is eléggé fájnak a beleim, hasmenésem van, vagy székrekedésem.
2009. jan. 21. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szia ezt csak doki mondja meg...nem mentél még??Amúgy mensinél ilyesmi fájdalom nekem is van de nincs endometriózisom, remélem nem is lesz
2009. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálam változó időközönként egész hasfalra kiterjedő szúrások jelentkeztek. Pl, ha léptem, vagy leültem, vagy pl mikor a fenekemet töröltem (már bocs), úgy éreztem, mintha felnyársaltak volna. Iszonyatosan fájt mindenem. A beleim is fájtak. Néha még az oldalamba is kisugárzott a fájdalom.

De nem biztos, hogy Neked is endometriózisod van. Ezt csak az orvos tudja megállapítani, illetve ha csinálnak egy laparoszkópiát.

2009. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Igen, lehet az endometriózis egyik tünete ( én kikezelt endometriózisos vagyok ) Sajnos sokszor az orvos is akkor kezd csak gyanakodni, mikor már nagy a baj. Más tüneted is van? ( pl. erős menstruáció, rövid ciklusok, fájdalmas közösülés egy bizonyos szögből, nagyon erős hasi görcsök )


Első válaszolónak üzenném, nem akarlak megijeszteni egyikőtöket sem, de az endom néha tünetmentes. Előfordul, hogy nagyon kiterjedt endometriózis is alig produkál tünetet, máskor pedig kisebb fokú is elviselhetetlen fájdalmakat és nagyon kifejezett tüneteket okoz. Én évek óta küszködtem fájdalmas menstruációval ( szedjen Apranaxot ) erős vérzéssel ( szedjen Rutascorbint ) és évek alatt olyan súlyos fokú endometriózisom lett, hogy az egyik petefészkem szétroncsolta, a másik oldalt elcsavarta (!) tengelye körül a petevezetékemet, a hashártyám meg telis tele volt összenövéssel. Csak akkor derült fény rá, mikor már csokoládécisztát csinált, ekkor már próbálkoztunk a kistesóval, és nem jött össze. Ekkor csináltatott a dokim CA-125 tumor markert, ami horror eredményt mutatott, ( 35 alatti normálérték mellett 525-öt ) Nekem az egyik legszembetűnőbb tünetem a bélfájdalom volt, mikor a ciszta is kialakult, akkor már mensitől függetlenül is, ülő helyzetben többször.


Egy éve műtöttek, drasztikus hormonkezelés, mikor visszatért a mensim, második ciklusban spontán terhesség.... 18 hetes babás vagyok. Úgyhogy ha a legkisebb gyanú is felmerül benned, ne hagyd magad!!!! 5 endometriózis centrum van az országban, keresd fel az egyiket!!!!

2009. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia! Elöször is nem kell mindjárt a rosszra gondolni. Az endometriózis általában menstruációs (nálam még gyógyszer sem segített)és nem bélfájdalmakkal jár. Persze most az se ijedjen meg, aki sokat görcsöl a mensije idején, mert ez lehet örökletes tényezö is, és egyáltalán nem biztos, hogy endometriózis okozza.

Ezt tényleg csak orvos tudná megmondani, s méghozzá alhasi tükrözés során. De míg ide kerül a sor, sokmindent megpróbálnak. Elöször is tanácsolom, hogy forduljatok orvoshoz segítségért. Itt elsöbb kezelni fognak, ha van valami, s ha 2 év után sem jön össze, akkor küldenek alhasi tükrözésre, hogy megnézzék járhatók-e a petevezetékek. Nálam egy ilyen tükrözés során derítettek fényt az endometriózisra. Kikezeltek belöle, s most várom a második kisbabát.

2009. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még nem voltam orvosnál, de meggyőztetek, hogy el kell menni. Az a baj, hogy nagyon félek mindenféle vizsgálattól, beavatkozástól.
2009. jan. 21. 14:04
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem pár hónapja műtöttek csokicisztával és a műtét során elvesztettema fél petefészkem(és igazából még ki tudja mit csinált mert semmilyen felvilágosítást nem kaptam).

A lényeg, hogy nekem egy mensivel indult az egész. Görcsöltem nagyon(de 15 éve mindig görcsölök mensi előtt), egyedüli furcsaság az volt, hogy elmúlt a vérzés az erős görcs maradt, de annyira hogy hogy dolgozni is begyógyszerezve mentem mert nem tudtam már lépni se a fájdalomtól.

Na akkor mentem az ügyeletre és egy alma nagyságú csokicisztám volt.

Lehet már régóta van ilyen betegségem csak nem tudtam róla így viszont kiderült. Igaz egy éve nem jött a baba, ez is belejátszhatott.


Utolsó előtti válaszoló, megtennéd hogy leírod hol van pesten endometriózisos klinika. Már bármit megtennék egy babuciért és az orvosom szinte elhajtott műtét után az új dokim meg szintén nem foglalkozik velem. Ez a tanácstalanság bizonytalanság komolyan már megőrít.

Valahol választ kaphatnék a kérdésemre, hogy miért is nem lehet nekem gyerekem(ezt az orvosom mondta mielőtt elhajtott).


Előre is köszönöm.

2009. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
szia én első vagyok, harmadik válaszolónak, nekem van egy cisztámde első terhessségemből marad, azza 5-6 havonta megyek vérvételre, ca 125 ös mindig értéken belül maradt...akkor ugye annyira nincs félnivalóm??Ma is épp megyek dokimhoz írtam megint lesz vérvétel is...kistesóval viszont 7 hónapja próbálkozunk első baba elsőre összejött..ja s ciszta csak van petefészek mellett, nem benne semmi köze se ahoz se méhemhez, dokim mondta majd a szülések után venné ki..nem is nő....3 éve van ott.szted?
2009. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

[link]


és szívesen. A műtét után nem kaptál mesterséges klímax kezelést? ( Danoval, vagy Gnrh injekció?) mert sajnos a műtét önmagában nem elég. Csak a nagyobb szövetcsomókat tudják eltávolítani, a mikroszkópikusak alattomosan rombolnak tovább. A meddőséghez pedig többször van köze az endom-nak, mint azt sokan gondolják ( a meddőségek, főleg a másodlagos meddőségek - amikor már volt terhes valaki korábban - hátterében 50-60 % -ban ez a betegség áll )


Látod, én is megkaptam az összes szükséges kezelést, bár a hormonkezelést még egyszer nem vállalnám, de a baba érdekében mindent megtettem, és két hónapon belül terhes lettem!!! Kitartást, és ne hagyjátok magatokat!!! Én nem értek egyet azzal a válaszolóval, aki várt két évet is, sőt, még ezt is javasolja, addigra sokszor visszafordíthatatlan károkat okoz ez a sz...r a női szervezetben. Lehet, való igaz, hogy nem ebben a betegségben szenved a kérdező, de nem ebből kell kiindulni, hanem abból, mi van, ha igen? Értékes hónapokat veszíthet, ha tétlenkedik.

2009. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

3-ik vagyok, elsőnek: ( úgy tűnik, valamiféle orákulum lettem ebben a kérdésben :-)


Az endometriózisos ciszta hihetetlen gyorsan növekszik, mivel méhnyálkahártya szövetet tartalmaz, ami hónapról-hónapra vérzik, és mivel nem tud a vér távozni, felgyülemlik a cisztában. Nekem három hónap alatt 3 centisről almányira nőtt..... És a tumor marker kimutatja. ( pont azért csinálják, ha jóindulatú, és nem endometriózisos a ciszta, normál értéket mutat a CA-125 ) Viszont érdekes, mert a hasüregben lévő endom-t nem mindig jelzi a CA marker. De a női nemi szervekhez kapcsolódót igen.


Összegezve, szerintem a te cisztád nem endometriózisos.

2009. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Köszönöm az infót. Én semmit nem kaptam még felvilágosítást sem. És az új dokim sem mondott semmit. Még egy hormon vizsgálatot is én könyörögtem ki.

Biztos rossz helyen voltam rosszkor, de hihetetlen hogy ennyire nem foglalkoznak némelyek a betegekkel.:(

2009. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!