Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy csinálták régen a nagymam...

Hogy csinálták régen a nagymamáink (50-60-70es években), nagypapáink, hogy csak kevés, sok esetben 2 gyermekük született, akkoriban milyen fogamzásgátló eszközök voltak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem sex nélkül...Anno nem volt ez ennyire kp-i téma szerintem,és csak amennyit "muszáj" volt..ezt aztán lehet csak én gondolom így
2010. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

bármilyen meglepő, akkor is volt már óvszer...


sőt:


[link]


(óvszer története :))) )

2010. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Voltak különböző fogamzásgátló módszerek, s ha valaki várandós lett, akkor még mindig sok esély volt az elvetéléshez. Sokan agyon dolgozták magukat (földeken), vagy sok esetben titkon megszültek...

Egyébként az a korszak, amelyről te írsz, akkor épp abortusztilalom volt. Azért megoldásokat az elvetéshez mindig találtak! Épp abban az időben születtek a legtöbben!

Egyébként meg nagyon nagy volt a gyermekhalálozás, kevesen élték meg a felnőtt kort, kezdve a sok gyermekbetegségtől, a kevés élelemig! Sok gyermek született, de sokan meg is haltak!

2010. dec. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt volt óvszer. Az Égető Eszter c. regényben pl. van rá utalás, hogy árulnak a patikában. Meg az Iszonyban is, igaz ott csak annyi, hogy a nő nem hajlandó új gyereket szülni, az nincs részletezve, hogy mit tesz ellene.

Viszont a dédnagymamám pesti lány volt, a férje munkája miatt egy jómódú sváb faluba költöztek, ahol mindenkinek csak egy gyereke volt. Ő meg szült hat év alatt ötöt, és hiába kérdezte az asszonyokat, hogyan akadályozzák meg a terhességet, nem mondták meg neki. A gyerekdömpingnek az vetett véget, hogy dédnagypapám meghalt.

2010. dec. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem már volt fogamzásgátló is. Igen rákerestem 1967-ben vezették be.
2010. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a 70es években születtem, de durva lenne, ha nagymama lennék :D (35évesen) :)))
2010. dec. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én nyolcvan éves nagymamámék megszakítással védekeztek annak idején. Ő mesélte, kétszer nem vigyáztak, két gyerekük lett.
2010. dec. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

JAAAAAAAAAAAAA hogy úgy. Már értem!!!!!! :)

Akik a 50-70es években voltak felnőttek, azaz nagymamák...


A 35éves-gyagya válaszoló :D

2010. dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!