Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már több mint egy hete magasan...

Técske01 kérdése:

Már több mint egy hete magasan van a méhszájam, alig elérhető, és folyamatos folyásom van. Egyből a fogamzásgátló után kezdtem el szeretkezni a párommal, és lehet h még nem fejtette ki a kellő hatást. Elkezdtem aggódni h terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Semmi más jele nincs, csak még az h nagy mértékben megnőtt az étvágyam. De se mellfeszülés, se semmi alap tünet. Csak ez a méhszáj dolog, ez erre utalhat?
2011. okt. 27. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Most kezdted el szedni a fogamzásgátlót, ez az első hónapod? Védekeztetek gumival ebben a hónapban?

Ha most kezdted el szedni, akkor az első hónapban védekezni kell még mellette, mert az első hónap UTÁN fejti ki hatását,de ez mind benne van a HASZNÁLATI UTASÍTÁSBAN, amit valószínűleg magasról lesz*rtál. Simán lehetsz terhes.

Tényleg nem értem az ilyen embereket. Nehéz lenne elolvasni azt a rövid kis leírást??!!

2011. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom,hogy az első hónapban kell mellette védekezni. én azt javaslom mielött tovább szeded a gyógyszert menj el dokihoz beszéld meg vele hogy szedd e tovább a gyógyszert szerinte lehetsz e terhes,mert azt ne felejtsd el,nem biztos hogy van olyan szerencséd,hogy szakember válaszol itt neked. és ha véletlen terhes lettél,akkor inkább egészséges babád legyen mint beteg a fog.gátló miatt. én minden hónapba a fog.gátló szünetében mielött újra szedném vagy tesztet csináltam,vagy dokihoz mentem el,hogy kizárja a terhességet,nem azért mert aggódtam,hogy terhes leszek,hanem mert aggódtam,ha terhes vagyok és tovább szedem a gyógyszert beteg lesz a baba. úgyhogy jó tanácsként javaslom,hogy most mindenképp beszélj a dokival,és beszéljétek meg hogy havonta egyszer megnéz a fog.gátló szünetében amikor még vagy már nem vérzel és utána szeded be a következő adagot,nekem van hogy csúszik a bevétel,de szerintem az kisebb baj mit egy váratlan baba.
2011. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak üzenném h azt mondta a nőgyógyászom h Lindynette 20-nál nem kell várni b+!Ehhez alkalmazkodtam.Engem csak az érdekelt h a méhszáj elhelyezkedésének köze lehet-e a terhességhez.Vagy az is lehet h még ovulálok,mert az 1-7 napig tarthat elvileg.És nyitott a méhszájam,és puha!!!!Szal ha csak paraszt stilusban tudnak egyesek válaszolni,akkor inkább megkérném őket,h jelentkezzenek a Mónika show-ba,ne pedig itt osszák a nem létező eszüket!!!thx....a 2. válaszolónak köszönöm!
2011. okt. 29. 07:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem válaszoltam paraszt stílusban, te viszont annál inkább! Kül.sajnos nem olyan világot élünk, hogy az a szent amit az orvos mond, szóval én akkor is elolvastam volna az utasítást pusztán kíváncsiságból. Az észt nem csak úgy osztom, mivel sajnos van tapasztalatom terhesség, inszem, lombik és egyéb téren... A méhszáj tényleg fent van és nyitott peteérés esetén, DE ha szedsz fogigátlót és ezt tapasztalod, akkor még nem hat a bogyó, mivel a tabletta lényege, hogy ne legyen peteérés ergo ne legyen mit megtermékenyíteni. Szóval csak valami nem stimmel és peteérésed volt, ha nem védekeztetek akkor bizony terhes is maradhattál. Várd ki az esedékes mensit (megvonásos vérzést) és lőjj el egy-két tesztet a biztonság kedvéért.
2011. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!Sajnos eléggé zavaros a mensim alapból is,volt már h 40 valahányadik nap jött meg,holott az már elég súlyos csúszás sztem!...Amúgy sztem már lejjebb jött,tegnap könnyebben el tudtam érni.Meg van valami rózsaszines nyák is,bár tudom ez semmit nem jelent.
2011. nov. 1. 07:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Kül.sajnos a magasan lévő méhszáj sem jelent már semmit. Múlt hónapban én is nagyon bizakodtam, nagyon fent volt a méhszájam, néha el sem értem, késett is, már totál elvoltam hogy sikerült. Nekem mensi előtt 3-4 nappal már nagyon lent van és kemény, azaz zárt. Végül megjött és még aznap is fennt volt...

Csinálj hétvégén egy tesztet, esetleg rá egy hétre is, hogy nyugodt legyél. Ha már rózsaszínezel, akkor valószínűleg meg fog jönni.

2011. nov. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen egyébként én is rájöttem,h számolgatás,stbstb...nagyon kevés esetben jön be...abszolút szervezet függő&egyén függő,kinek mit merre-meddig....ezért is mondja mindenki h hiába kérdezel,max az alap dolgokat tudod meg úgyis....már úgy vagyok vele amúgy,átgondoltam ha be is csúszott a baba,megtartom :)...bár anyagilag nem állok jelenleg fényesen,de nem számit...25 vagyok,és lehet a sors akarja igy :)párom is támogatná sztem,már beszéltünk róla,még ezt a hetet megvárom,aztán tesztek =)

neked pedig drukkolok h összejöjjön :)

2011. nov. 2. 08:11
 8/9 A kérdező kommentje:
Nah ennyit arról h hol van a méhszáj....elérhetetlen volt újra,majd reggelre megjött :)
2011. nov. 3. 13:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Na ugye mondtam, hogy nem tuti a helyzete... Eddig mindig megbíztam benne, de múlt hónapban még a mensi első napján is nagyon fent volt. Azóta nem is nézem. Te is így jártál most, becsapott a méhszájad.
2011. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!