Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Apasági nyilatkozatot mikor...

Apasági nyilatkozatot mikor és hogyan kell intézni?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arról ha az apa nem férj,esküvőt nem szeretnénk de babát igen.
2010. dec. 18. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi sem vagyunk összeházasodva, és van egy 1 éves lánykánk.

Szerintem ez nem baj hogy nem akarok esküvőt, mert minek egy papir ha szeretitek egymást.

Mi kb. az 5-6. hónapban csináltattuk meg. Jobb előbb, barátnőm járt úgy hogy nem igazán foglalkozott vele. Elkezdődtek a fájások, 20 percesek voltak, felhívták a védőnőt hogy menjenek e be, azt mondta majd ha 10 percesek lesznek, és akkor mentek el gyorsan az önkormányzatra megcsináltatni, 20 perces fájások közepedte:)

2010. dec. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az izgalmas lehetett akkor...

Én is úgy vagyok vele hogy egy papiron nem múlik a dolog,régen volt az hogy kinézték azokat akik házasság nélkül gyereket vállaltak.

2010. dec. 18. 11:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk sincs papír, csak egy másfél éves fiúcska:)

35 hetes terhesen mentünk megcsináltatni, bőven elég akkor, de ha hamarabb szeretnéd, megcsinálják.


Hívd fel az önkormányzatnál az anyakönyvi hivatalt, és kérdezd meg az anyakönyvvezetőt, hogy mit vigyetek, nálatok mire van szükség.

2010. dec. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2éves a lányom,nálunk se volt esküvő,de még apasági nyilatkozat se... na és ?
2010. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi sem vagyunk házasok,de már előre félek az apaságit intézni,mert nagyon megkavarták,elég nehézkes lett,1-2 éve még könyebben lehetett intézni azt mondták,mostmár be kell szerezni egy csomó mindent.
2010. dec. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmi különöset nem gondolok róla:-)) Ami az elintézést illeti, a teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot a lakóhely szerinti önkormányzatnál kell megtennie a párodnak, és mindkettőtöknek jelen kell lennie. Valóban nem sürgős, de nem is érdemes vele az utolsó pillanatig várni. Nekünk egy koraszülés eléggé megbonyolította az életünket a párommal. Mire a végleges anyakönyvi kivonat meglett már 1 hónapos volt a lányunk. A következő gyereknél nem is vártunk szinte semeddig.:-))
2010. dec. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz azzal,hogy megkavarták?
2010. dec. 18. 20:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Mostmár a gyámügyre is kell menni,szakorvosi igazolás kell a férfinak,a nőnek hajadonsági,szóval sokkal több papírozással jár,de konkrétan még nem tudom.Nekem egy ismerősömék csak ezért házasodtak.Mondjuk én CSAK EZÉRT nem fogok.
2010. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez érdekes,nem is hallottam erről.Majd utána nézek.Miért bonyolítják...
2010. dec. 19. 09:44
 10/11 anonim ***** válasza:
miért, miért... mert politikai kérdés lett a "keresztény értékekhez" való visszatérés, és ebbe az, hogy nincs papir az együttélésetekről, sőt még gyereketek is születik, egyre kevésbé fér bele megint. Az anyám az életemet kiszekálja, hogy legyen megkeresztelve a gyerekem, nehogy később politikai hátránya legyen belőle. Na ezért biztosan nem lesz...
2010. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!