Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Székesfehérváron hogy tudom...

Székesfehérváron hogy tudom elintézni az apásági nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Kell a dokidtól egy igazolás, hogy mikor fogant a baba. Aztán be kell menni a Dr. Koch L. utcában az okmányiroda épületébe az első emeletre, ott kell kérned hajadonsági nyilatkozatot és amikor ezek megvannak akkor apával együtt a Lovas szobornál levő Gyámhivatalhoz kell menni és ott egy ügyintéző kitölt egy papírt és ez lesz a nyilatkozat.
2011. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
legalábbis kb egy éve így volt :)
2011. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi

3éve már csináltattunk a naggyal, akkor pont fordítva volt.lovas szobornál a hajadonsági, okmányirodában a gyámügy.akkor most helyet cseréltek?

2011. szept. 20. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mert jópár éve amikor gyámügyes problémám volt akkor s Dr. Koch L.-ba kellett mennem...
2011. szept. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi, akkor holnap irány az okmányiroda.már 36hetes vagyok, nem akarom tovább húzni.
2011. szept. 21. 13:04
 6/6 anonim válasza:

EGy kicsit régi a kérdés, de szeretném frissíteni, hátha valakinek mostanában lenne aktuális a dolog. Én a héten intéztem el :)

Jelenleg az ügyintézés a következőképpen zajlik:

1. kell egy igazolás a nőgyógyásztól, én ezt a nővédelmi központban kértem ki, ott tudják, hogy mit kell tartalmaznia, csupán azt kell mondani, hogy apasági nyilatkozathoz van rá szükség.

2. Okmányiroda, népességnyilvántartó: nem az első emeleten van az ügyintézés, a portán adnak sorszámot, ott kell intézni, ahol a lakcímbejelentést is. Tehát innen kell az igazolás az anyuka családi állapotáról.

3. ha ez a két papír megvan, akkor kell bemenni az apukával a gyámhivatalba, ami a Honvéd utcán található, az első emeleten vannak az irodák, a "hirdetőfalra" ki van rakva, lakcím alapján melyik irodába kell bekopogni. 4 példányban kitöltik a nyilatkozatot, aláírjátok, és kész is van.


Én elég bonyolultnak éreztem a sok papír beszerzése miatt, de sokkal gyorsabban mentek a dolgok mint gondoltam volna :)


Remélem, tudtam valakinek segíteni :)

2014. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!