Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A ciklus.hu számításai mennyir...

Tinker Bell kérdése:

A ciklus.hu számításai mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Volt már aki azokon a kritikus napokon esett teherbe, annak ellenére, hogy azt írta, mégis védekezés nélkül voltak együtt?


Csak érdekelne, mert most regisztráltam rá és nem szeretünk semmivel sem védekezni. Gyógyszer azért nem, mert nem szeretnék felesleges hormonokat, gumi meg azért nem mert egyikőnk sem szereti.


Tudom, hogy nem védekezés, ha csak megszakításosan vagyunk együtt, ezért kérdezem, hogy mennyire megbízható!


Nem volna óriási probléma, ha becsúszna a baba, de azért még most nem tervezzük.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. dec. 19. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A ciklus.hu a rögzített menstruációkból számol átlagot. (ebből következik, hogy minél több adat áll rendelkezésre annál inkább fedi ez az átlag a valóságot) A kritikus időszak a peteérés illetve az a körüli napokat jelenti. Egy ciklusban kb. 20 % az esélye annak, hogy valaki teherbe essen. (ez nagyon kevésnek tűnik akkor ha valaki gyereket akar és nagyon soknak akkor ha valaki nem akar gyereket) A naptár módszer szerinti védekezés akkor lehet járható út ha:

1. kell hozzá egy stabil megbízható ciklus

2. ismerned kell a tested működését, tudni kell, hogy melyek azok a napok amikor a teherbe esés valószínűsége lényegesen nagyobb.

3. kell hozzá egy olyan élethelyzet amibe belefér egy gyerek, akkor ha valami hiba csúszik a számításba.


Ha feltételek közül bármelyik nem adott akkor nem ajánlott erre a módszerre hagyatkozni,mert akkor előbb vagy utóbb olyan helyzetbe kerülsz amit most elszeretnél kerülni.

2010. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Várom még azokat akik így estek teherbe!

2010. dec. 19. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Szintén ezt néztem, most kell kiderülni, de én eléggé érzem h van valaki a pocakba, de holnap kiderül..:)
2010. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

=o)


Szurkolok neked! Írj, hogy milyen lett a teszt!


+++

2010. dec. 19. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:

15:56-os vagyok!

Ma pozitívat teszteltem:)) elég erőset!!!!!!!! este doki, de számításaim szerint a 6.hétben járok:) szorítok Neked is!!!!!!!!!!!!!

2010. dec. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök!

Gratulálok a kis csöppséghez!


=o)

2010. dec. 20. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!